Пдр 400 (Ethambutol) інструкція із застосування

Пдр 400 фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Пдр 400 таблетки, в/о, по 400 мг №100 (10х10)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Свізера Лабс Пвт. Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Інгібітори фактору некрозу пухлин альфа (ФНП - альфа).

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить етамбутолу гідрохлориду 400 мг або 800 мг;допоміжні речовини: дикальцію фосфат, кремнію діоксид колоїдний, полівінілпіролідон, тальк очищений, метилпарабен,, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, тальк порошок (А1 grade), гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

ПДР 400 – білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, ПДР 800 – білі, подовженої форми, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з рискою з одного боку;

Виробник:

Свізера Лабс Пвт. Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Інгібітори фактору некрозу пухлин альфа (ФНП - альфа).

Фармакологічні властивості:

Протитуберкульозний, антибактеріальний препарат. Активний по відношенню тільки до мікобактерій туберкульозу. Фармакодинаміка. Механізм ефекту зв'язаний зі швидким проникненням усередину клітини, чим порушує ліпідний обмін, синтез РНК; зв'язуються іони магнію і міді, і порушується структура рибосом і синтез білка. При монотерапії до етамбутолу швидко розвивається стійкість. Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо всмоктується 75 – 80%. У крові зв'язується з білками 20 – 30%. Добре проникає у різні органи і біологічні рідини, за винятком асцитичної, плевральної і ліквору. Найбільші концентрації утворюються в нирках, легенях, слині, сечі. Проникає в грудне молоко. Через неушкоджений ГЕБ не проходить. Cmax досягається через 2 – 4 год. Піддається біотрансформації в печінці з утворенням неактивних метаболітів (до 15%). Період напіввиведення становить 3 – 4 год. Екскретується на 65% нирками шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції (50% - у незмінному стані і 15% - у вигляді неактивних метаболітів) і на 20% – кишечником у незмінному стані.

Показання до застосування:

Легеневі і позалегеневі форми туберкульозу (застосовують тільки в комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами), інфекції, викликані чутливими атипічними мікобактеріями.

Протипоказання:

Абсолютні – підвищена чутливість до етамбутолу, ураження зорового нерва, стан після перенесеного невриту зорового нерва, тяжка ниркова недостатність, діабетична ретинопатія, запальні захворювання очей, катаракта, подагра, вік до 13 років, вагітність, годування груддю.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Пацієнтам зі зниженою функцією нирок може бути потрібен підбір дози залежно від концентрацій етамбутолу в крові, оскільки основним шляхом виведення препарату є нирки. У зв’язку з тим, що етамбутолу гідрохлорид може впливати на зір, перед початком лікування рекомендується проведення повного офтальмологічного обстеження пацієнта. Воно повинно включати визначення гостроти зору, кольоросприйняття, полів зору й офтальмоскопію. У пацієнтів з такими порушеннями зору як катаракта, оборотне запалення, неврит зорового нерва і діабетична ретинопатія, оцінка змін гостроти зору більш важка, і обстеження повинно проводитися з особливою старанністю, щоб упевнетися, що відхилення зору не пов'язано із супутніми захворюваннями. Для таких пацієнтів рішення залежить від співвідношення між очікуваним ефектом і можливим погіршенням зору, бо оцінка змін зору утруднена.Під час тривалої терапії необхідно періодично визначати функції органів і систем, включаючи функцію нирок, печінки і кровотворну.Застосування при вагітності і годуванні груддю. Не було проведено добре контрольованих досліджень етамбутолу у вагітних жінок. Тому етамбутол не показано застосовувати у вагітних жінок. На час лікування припиняють годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами. Етамбутол знижує гостроту зору, тому слід бути обережними, призначаючи його пацієнтам, що займаються потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують гостроти зору і підвищеної уваги.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

ПДР приймають внутрішньо 1 раз/добу після сніданку. При проведенні первинного лікування ПДР призначають у дозі 15 мг/кг маси тіла 1 раз на добу; хворим, які приймали раніше протитуберкульозні препарати, а також при проведенні повторного курсу лікування ПДР призначають у дозі 25 мг/кг маси тіла 1 раз на добу. Курс лікування 2 місяці. Максимальна добова доза складає 2,5 г. Потім переходять на прийом препарату у підтримуючих дозах: 15 мг/кг 1 раз на добу. При проведення циклів лікування препарат призначають у дозі 50 мг/кг маси тіла 1 – 2 рази на тиждень. Максимальна добова доза – 2 г. При нирковій недостатності доза коректується залежності від кліренсу креатиніну: при кліренсі креатиніну більше 100 мл/хв. добова доза – 20 мг/кг, 70 – 100 мл/хв. – 15 мг/кг, менше 70 мл/хв. – 10 мг/кг, у хворих, що знаходяться на гемодіалізі, – 5 мг/кг, у день діалізу – 7 мг/кг.Дітям старше 13 років ПДР призначають у дозі 20 – 25 мг/кг маси тіла/добу. Максимальна добова доза для дітей становить 1 г.

Передозування:

Симптоми: втрата гостроти зору, відсутність апетиту, блювання, діарея, гарячка, головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості і галюцинації, пригнічення дихання і асистолія.Лікування: симптоматичне, промивання шлунка, призначення ентеросорбентів.

Побічні дії:

ПДР може викликати неврит зорового нерва (одно- або двобічний, що виявляється порушенням сприйняття червоного і зеленого кольорів, звуженням полів зору, зниженням гостроти зору аж до повної сліпоти). Інші побічні реакції, описані для етамбутолу гідрохлориду включають анафілактичні реакції, дерматит, свербіж, біль у суглобах, анорексію, нудоту, блювання, печію, металевий присмак у роті, діарею, біль у животі, гарячку, слабість, головний біль, запаморочення, порушення свідомості, дезорієнтацію, можливі галюцинації, загострення подагри, лейкопенія, часто відзначалися тимчасовий парез і поколювання в кінцівках унаслідок периферичного невриту. Можуть відзначатися підвищення рівня сечовини сироватки і гіперурикемія. Можливе транзиторне порушення функції печінки, на що вказують змінені печінкові тести.Побічні ефекти частіше спостерігаються в пацієнтів літнього віку, хворих на цукровий діабет, пацієнтів з нирковою недостатністю і хронічним алкоголізмом.

Лікарська взаємодія:

Підсилює ефекти протитуберкульозних засобів. Етамбутол у поєднанні з рифампіцином має високу ефективність при лікуванні туберкульозу. При одночасному застосуванні з нейротоксичними засобами можливе посилення нейротоксичної дії етамбутолу (ципрофлоксацин, аміноглікозиди, аспарагіназа, карбамазепін, солі літію, іміпен, метотрексат, хінін).

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25ºС у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності ПДР 400 - 5 років.Термін придатності ПДР 800 - 3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. По 10 блістерів в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: ethambutol; [S-(R*,R*)]-2,2'-(1,2-Етандіїлдиіміно)біс(1-бутанол) (у вигляді дигідрохлориду);

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою.

Адреса

Плот D-16/6 TTC Індустріальна площа, MIDC, Турбх, Наві Мумбаі – 400 703, Індія.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.