Пента інструкція по застосуванню

Пента фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Пента таблетки, в/о, киш./розч. по 20 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2918/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить пантопразолу натрію сесківігідрату, що еквівалентно пантопразолу 20 мг або 40 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль кукурудзяний у вигляді клейстеру, натрію гідрофосфат, натрію лаурилсульфат, кросповідон, натрію крохмальгліколят, тальк очищений, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник, заліза оксид жовтий, суміш для покриття Intacoat EN Yellow.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки світло-коричневого кольору (20 мг), коричневого кольору (40 мг), вкриті оболонкою;

Виробник:

Туліп Лаб. Пвт. Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгіб. Пантопразол

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Пантопразол є блокатором шлункової секреції, він гальмує активність Н+ -К+ -АТФази у парієтальних клітинах шлунка і таким чином блокує останню фазу секреції соляної кислоти. Це приводить до зменшення рівня базальної секреції незалежно від природи подразнення. Має антибактеріальну активність щодо Неlicobacter pylori і сприяє прояву антихелікобактерного ефекту інших препаратів. Терапевтичний ефект після одноразової дози настає швидко і зберігається протягом 24 год.

Фармакокінетика.

Швидко і повністю абсорбується після прийому внутрішньо. Абсолютна біодоступність становить 77%. Максимальна концентрація досягається через 2 - 4 год. Зв’язування з білками плазми становить 98%. Період напіввиведення - приблизно 1 год. Незначною мірою проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Метаболізується в печінці. Виводиться переважно із сечею (82%) у вигляді метаболітів, у невеликій кількості спостерігається в калі. Не кумулює. Період напіввиведення у хворих на цироз печінки зростає до 7 - 9 год, з печінковою недостатністю – незначною мірою збільшується, але період напіввиведення основного метаболіту становить 2 - 3 год.

Показання до застосування:

Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки у фазі загострення; гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) (помірні і тяжкі форми); синдром Золлінгера-Еллісона; для ерадикації Helicobacter pylori (у комбінації з антибактеріальними засобами); хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення; невиразкова диспепсія.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату; гепатит і цироз печінки, що супроводжується тяжкою печінковою недостатністю; суттєве порушення функції нирок; періоди вагітності і лактації; дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Перед початком лікування і після нього слід виключити злоякісні захворювання стравоходу і шлунка, оскільки лікування може замаскувати симптоматику і відстрочити правильну діагностику. Діагноз рефлюксної хвороби повинен підтвердитися ендоскопічно. Для хворих літнього віку і з порушеннями функції нирок не рекомендується перевищувати дозу 40 мг на добу. При тяжкій нирковій недостатності режим дозування необхідно відкоригувати - по 1 таблетці кожного наступного день, під контролем рівня печінкових ферментів (при його підвищенні препарат слід негайно відмінити).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний в періоди вагітності і лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування транспортними засобами та працювати зі складними механізмами, що потребують концентрації уваги.

Діти:

Протипоказаний дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо.

При виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки призначають по 40 мг 2 рази на добу протягом 2 - 6 тижнів.

При комбінованій ерадикаційній антихелікобактерній терапії у хворих на виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки – по 40 мг 2 рази на добу (перед сніданком і перед вечерею або під час їди, не розжовуючи і не порушуючи цілісність таблетки, запиваючи рідиною) разом з амоксициліном по 1 г 2 рази на добу і кларитроміцином (або метронідазолом) по 0,5 г 2 рази на добу; або по 40 мг 2 рази на добу разом з вісмуту субсаліцилатом по 120 мг 4 рази на добу і тетрацикліном по 0,5 г 4 рази на добу і метронідазолом по 0,5 г 3 рази на добу. Тривалість лікування – 7 днів.

При гастроезофагеальній рефлюксній хворобі – по 40 мг 2 рази на добу протягом 4 - 8 тижнів. Для підтримуючої терапії при ГЕРХ – по 1 таблетці 1 раз на добу протягом 12 місяців.

При синдромі Золлінгера-Еллісона початкова доза препарату – по 40 мг 3 рази на добу, за необхідності дозу підвищують; підбір дози індивідуальний.

При хронічному гастриті з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення призначають по 1 - 2 таблетки на добу протягом 2 - 3 тижнів.

При невиразковій диспепсії – по 1 - 2 таблетки на добу протягом 2 - 3 тижнів.

Передозування:

Немає повідомлень, але при підозрі на передозування рекомендується провести симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Звичайно препарат переноситься добре, але можуть спостерігатися діарея, головний біль, зрідка – сухість у роті, підвищення апетиту, нудота, блювання, метеоризм, біль у животі, запор, підвищення активності трансаміназ, астенія, запаморочення, сонливість, безсоння, шкірні висипання, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, гіперглікемія, міалгія.

У поодиноких випадках – знервованість, депресія, тремор, парестезії, фотофобія, порушення зору, шум у вухах, алопеція, акне, дерматит, пропасниця, еозинофілія, гіперліпопротеїнемія, гіперхолестеринемія, набряки, початкові прояви депресивних станів.

Лікарська взаємодія:

Може зменшувати рН-залежну абсорбцію кетоконазолу та інших лікарських засобів.

Можна комбінувати з препаратами, що метаболізуються за участі ферментної системи цитохрому Р450 (феназепам, діазепам, дигоксин, теофілін, карбамазепін, диклофенак, напроксен, піроксикам, фенітоїн, варфарин, ніфедипін, метопролол, етанол).

Не впливає на ефективність гормональних контрацептивів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у стрипі, у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Пента
Виробник:Туліп Лаб. Пвт. Лтд., Індія
Форма випуску:По 10 таблеток у стрипі, у картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2918/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Pantoprazole(Пантопразол)
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить пантопразолу натрію сесківігідрату, що еквівалентно пантопразолу 20 мг або 40 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль кукурудзяний у вигляді клейстеру, натрію гідрофосфат, натрію лаурилсульфат, кросповідон, натрію крохмальгліколят, тальк очищений, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник, заліза оксид жовтий, суміш для покриття Intacoat EN Yellow.

Фармакотерапевтична група:Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгіб. Пантопразол
Код АТС:A02BC02 - Пантопразол
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Вітамін D допоможе при лікуванні важкої форми раку шкіри: відкриття
Меланома — це вид раку, який розвивається з клітин...
Консервовані помідори містять більше лікопіну, ніж свіжі
Багато людей уникають заморожених продуктів, вважа...
Реклама