Пента інструкція по застосуванню

Пента фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Пента таблетки, в/о, киш./розч. по 20 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2918/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить пантопразолу натрію сесківігідрату, що еквівалентно пантопразолу 20 мг або 40 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль кукурудзяний у вигляді клейстеру, натрію гідрофосфат, натрію лаурилсульфат, кросповідон, натрію крохмальгліколят, тальк очищений, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник, заліза оксид жовтий, суміш для покриття Intacoat EN Yellow.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки світло-коричневого кольору (20 мг), коричневого кольору (40 мг), вкриті оболонкою;

Виробник:

Туліп Лаб. Пвт. Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгіб. Пантопразол

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Пантопразол є блокатором шлункової секреції, він гальмує активність Н+ -К+ -АТФази у парієтальних клітинах шлунка і таким чином блокує останню фазу секреції соляної кислоти. Це приводить до зменшення рівня базальної секреції незалежно від природи подразнення. Має антибактеріальну активність щодо Неlicobacter pylori і сприяє прояву антихелікобактерного ефекту інших препаратів. Терапевтичний ефект після одноразової дози настає швидко і зберігається протягом 24 год.

Фармакокінетика.

Швидко і повністю абсорбується після прийому внутрішньо. Абсолютна біодоступність становить 77%. Максимальна концентрація досягається через 2 - 4 год. Зв’язування з білками плазми становить 98%. Період напіввиведення - приблизно 1 год. Незначною мірою проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Метаболізується в печінці. Виводиться переважно із сечею (82%) у вигляді метаболітів, у невеликій кількості спостерігається в калі. Не кумулює. Період напіввиведення у хворих на цироз печінки зростає до 7 - 9 год, з печінковою недостатністю – незначною мірою збільшується, але період напіввиведення основного метаболіту становить 2 - 3 год.

Показання до застосування:

Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки у фазі загострення; гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) (помірні і тяжкі форми); синдром Золлінгера-Еллісона; для ерадикації Helicobacter pylori (у комбінації з антибактеріальними засобами); хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення; невиразкова диспепсія.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату; гепатит і цироз печінки, що супроводжується тяжкою печінковою недостатністю; суттєве порушення функції нирок; періоди вагітності і лактації; дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Перед початком лікування і після нього слід виключити злоякісні захворювання стравоходу і шлунка, оскільки лікування може замаскувати симптоматику і відстрочити правильну діагностику. Діагноз рефлюксної хвороби повинен підтвердитися ендоскопічно. Для хворих літнього віку і з порушеннями функції нирок не рекомендується перевищувати дозу 40 мг на добу. При тяжкій нирковій недостатності режим дозування необхідно відкоригувати - по 1 таблетці кожного наступного день, під контролем рівня печінкових ферментів (при його підвищенні препарат слід негайно відмінити).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний в періоди вагітності і лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування транспортними засобами та працювати зі складними механізмами, що потребують концентрації уваги.

Діти:

Протипоказаний дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо.

При виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки призначають по 40 мг 2 рази на добу протягом 2 - 6 тижнів.

При комбінованій ерадикаційній антихелікобактерній терапії у хворих на виразкову хворобу шлунка або дванадцятипалої кишки – по 40 мг 2 рази на добу (перед сніданком і перед вечерею або під час їди, не розжовуючи і не порушуючи цілісність таблетки, запиваючи рідиною) разом з амоксициліном по 1 г 2 рази на добу і кларитроміцином (або метронідазолом) по 0,5 г 2 рази на добу; або по 40 мг 2 рази на добу разом з вісмуту субсаліцилатом по 120 мг 4 рази на добу і тетрацикліном по 0,5 г 4 рази на добу і метронідазолом по 0,5 г 3 рази на добу. Тривалість лікування – 7 днів.

При гастроезофагеальній рефлюксній хворобі – по 40 мг 2 рази на добу протягом 4 - 8 тижнів. Для підтримуючої терапії при ГЕРХ – по 1 таблетці 1 раз на добу протягом 12 місяців.

При синдромі Золлінгера-Еллісона початкова доза препарату – по 40 мг 3 рази на добу, за необхідності дозу підвищують; підбір дози індивідуальний.

При хронічному гастриті з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії загострення призначають по 1 - 2 таблетки на добу протягом 2 - 3 тижнів.

При невиразковій диспепсії – по 1 - 2 таблетки на добу протягом 2 - 3 тижнів.

Передозування:

Немає повідомлень, але при підозрі на передозування рекомендується провести симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Звичайно препарат переноситься добре, але можуть спостерігатися діарея, головний біль, зрідка – сухість у роті, підвищення апетиту, нудота, блювання, метеоризм, біль у животі, запор, підвищення активності трансаміназ, астенія, запаморочення, сонливість, безсоння, шкірні висипання, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, гіперглікемія, міалгія.

У поодиноких випадках – знервованість, депресія, тремор, парестезії, фотофобія, порушення зору, шум у вухах, алопеція, акне, дерматит, пропасниця, еозинофілія, гіперліпопротеїнемія, гіперхолестеринемія, набряки, початкові прояви депресивних станів.

Лікарська взаємодія:

Може зменшувати рН-залежну абсорбцію кетоконазолу та інших лікарських засобів.

Можна комбінувати з препаратами, що метаболізуються за участі ферментної системи цитохрому Р450 (феназепам, діазепам, дигоксин, теофілін, карбамазепін, диклофенак, напроксен, піроксикам, фенітоїн, варфарин, ніфедипін, метопролол, етанол).

Не впливає на ефективність гормональних контрацептивів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у стрипі, у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A02BC02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Пента
Виробник:Туліп Лаб. Пвт. Лтд., Індія
Форма випуску:По 10 таблеток у стрипі, у картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2918/01/01 від 07.04.2005. Наказ № 156 від 07.04.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Pantoprazole(Пантопразол)
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить пантопразолу натрію сесківігідрату, що еквівалентно пантопразолу 20 мг або 40 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль кукурудзяний у вигляді клейстеру, натрію гідрофосфат, натрію лаурилсульфат, кросповідон, натрію крохмальгліколят, тальк очищений, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник, заліза оксид жовтий, суміш для покриття Intacoat EN Yellow.

Фармакотерапевтична група:Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгіб. Пантопразол
Код АТС:A02BC02 - Пантопразол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама