Склад:
діюча речовина: олія насіння гарбуза (Oleum cucurbitae pepo);1 капсула містить 600 мг олії насіння гарбуза;допоміжні речовини: желатин, гліцерин, сорбіт (Е 420), вода очищена.
Виробник:
ТЕВА Фармацевтичний завод, АТ, Угорщина/Ізраїль
Фармакотерапевтична група:
Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози.
Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка. Олія насіння гарбуза містить значну кількість поліненасичених жирних кислот та їх похідних, що є попередниками простагландинів. Завдяки вмісту бета-ситостерину, ергостерину та кампестерину олія насіння гарбуза також проявляє властивості модулятора циклооксигенази в організмі.Лінолева кислота має багато біохімічних властивостей, таким чином відіграє подвійну роль: по-перше, це незамінна жирна кислота для організму людини, по-друге — попередник простагландинів.Стеринові та скваленові складові олії насіння гарбуза виступають як проміжні сполуки у формуванні стеринових сполук в організмі людини, а також значним чином впливають на склад ліпопротеїнів плазми крові, оскільки вони помітно знижують концентрацію ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), що зміщує співвідношення складу ліпопротеїнів у бік ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ).Лінолева та ліноленова кислоти є не лише попередниками синтезу простагландинів, а й попередниками біосинтезу цереброзидів.Вміст вітаміну E в олії насіння гарбуза перевищує 30 %. Вітамін Е — це антиоксидант. Препарат також є значним природним джерелом вітаміну А. Олія насіння гарбуза містить кофермент Q (x = 7-10) − компонент, що відіграє значну роль в активації системи макрофагів людини.Як і вітамін Е, селен, що міститься у препараті, в експериментальних умовах захищає гормони, ферменти, вітаміни та ліпіди від окислювальної деструкції.Фармакокінетика.Поліненасичені жирні кислоти потрапляють до організму у вигляді триацилгліцеринів. Там вони гідролізуються ліпазами підшлункової залози і тонкого кишечнику та проникають до епітеліальних клітин кишечнику у формі вільних жирних кислот. В ентероцитах вони проходять реацилювання, а потім утворюють хіломікрони з фосфоліпідами, холестерином та апопротеїнами. Ці хіломікрони потрапляють до загального кровообігу з обігом лімфи. Хіломікрони розщеплюються ліпазами ліпопротеїнів, вивільнюючи незамінні жирні кислоти. Після цього жирні кислоти вбудовуються у мембрани клітин різного типу, розщеплюються або накопичуються.
Показання до застосування:
Для зменшення симптомів, що супроводжують доброякісне збільшення передміхурової залози (болісне сечовиділення, часте нічне сечовиділення).
Протипоказання:
Підвищена чутливість до компонентів препарату.Період загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.Жовчокам'яна хвороба.
Належні заходи безпеки при застосуванні:
Особливості застосування:
Якщо препарат застосовувати для симптоматичного лікування доброякісної гіпертрофії передміхурової залози, слід регулярно контролювати стан передміхурової залози (кожні 2-3 місяці).Препарат може полегшувати симптоми, спричинені збільшенням простати, але не впливає на зменшення її розмірів.Унаслідок помірної протитромботичної дії препарату, його слід застосовувати з обережністю хворим на гемофілію або інші форми геморагічного діатезу, а також пацієнтам, які приймають антикоагулянти. Під час лікування препаратом таким пацієнтам слід проводити лабораторний контроль показників крові через певні інтервали часу (зазвичай кожні 2-3 місяці).Препарат не рекомендується застосовувати пацієнтам з гастритом, езофагітом, дуоденітом, колітом та іншими захворюваннями слизової оболонки травного тракту у стадії загострення.Рекомендується припинити застосування препарату мінімум за 4 дні до проведення оперативних втручань.Препарат містить сорбіт, тому його не слід застосовувати особам з рідкісним спадковим синдромом непереносимості фруктози.Застосування у період вагітності або годування груддю. Враховуючи показання, застосування препарату жінкам не передбачається.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Діти:
Враховуючи показання, застосування препарату дітям не передбачається.
Спосіб застосування та дози:
Препарат застосовують після їди, запиваючи холодною або теплою рідиною, по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 1 місяця.Капсули слід проковтувати швидко, не затримуючи їх у роті, оскільки внаслідок розбухання желатину оболонка капсули може стати липкою, що утруднить проковтування.
Передозування:
Випадки передозування не описані. При одноразовому прийомі великої кількості препарату можливі диспептичні розлади, нудота, млявість. Вказані вище симптоми минають самостійно при відміні препарату або зниженні дози.Застосування препарату протягом тривалого часу у великих дозах може підвищити ризик розвитку побічних явищ.
Побічні дії:
З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади (у т.ч. диспептичні розлади, печія, нудота, болі в животі); під час тривалого лікування зрідка можливі рідкі випорожнення або діарея.З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.З боку органів слуху та лабіринту: дзвін у вухах.
Лікарська взаємодія:
Потрібна особлива уважність та обережність під час одночасного застосування капсул Пепонену Актив та антикоагулянтів (наприклад, аценокумаролу, варфарину), оскільки − як і у випадку супутнього застосування антикоагулянтів з їжею та іншими рослинними екстрактами — може підвищитися значення МНС (міжнародне нормалізоване співвідношення).Антацидні засоби, блокатори Н2-гістамінових рецепторів, інгібітори протонної помпи і препарати вісмуту знижують всмоктування олії гарбуза і ефективність препарату.
Термін придатності:
2 роки.
Умови зберігання:
Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.