Перфалган інструкція по застосуванню

Перфалган фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Перфалган розчин д/інф., 10 мг/мл по 100 мл у флак. №12
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9799/01/01 від 25.06.2009. Наказ № 446 від 25.06.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 11.04.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: парацетамол;1 флакон містить парацетамолу 1 г;допоміжні речовини: маніт (Е 421), цистеїну гідрохлорид, моногідрат; динатрію фосфат, дигідрат; натрію гідроксид; кислота хлористоводнева, концентрована; вода для ін’єкцій у кількості, необхідній для об’єму 100 мл.

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвний або злегка жовтуватий розчин без видимих механічних включень.

Виробник:

Брістол-Майєрс Сквібб, Франція

Фармакотерапевтична група:

Анальгетики та антипіретики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Перфалган (парацетамол) чинить болезаспокійливу та жарознижувальну дію. Парацетамол блокує циклооксигеназу (ЦОГ) I і II тільки в центральній нервовій системі, впливаючи на центри болю й терморегуляції. У збуджених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на ЦОГ, що пояснює практично повну відсутність протизапального ефекту. Відсутність впливу на синтез простагландинів у периферичних тканинах обумовлює відсутність у нього негативного впливу на водно-сольовий обмін (затримка натрію й води) і слизову травного тракту. Фармакокінетика. Час максимальної концентрації в плазмі крові досягається через 15 хв; максимальна концентрація – 15 - 30 мкг/мл. Об'єм розподілу становить 1 л/кг. Парацетамол слабко зв'язується з білками плазми. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Метаболізується в печінці з утворенням глюкуронідів і сульфатів. Невелика частина (4 %) метаболізується цитохромом Р450 з утворенням проміжного метаболіту (N-ацетилбензохіноніміну), що у нормальних умовах швидко знешкоджується відновленим глютатіоном і виводиться із сечею після зв'язування з цистеїном і меркаптопуриновою кислотою. Однак при масивному отруєнні кількість цього токсичного метаболіту зростає. Період напіввиведення у дорослих – 2,7 години, у дітей - 1,5 - 2 години, у немовлят - 3,5 години, загальний кліренс – 18 л/год. Парацетамол виводиться головним чином із сечею; 90 % прийнятої дози виводиться нирками протягом 24 годин, в основному у вигляді глюкуроніду (60 - 80 %) і сульфату (20 - 30 %). Менше 5 % виводиться в незміненому стані. При тяжкій ниркової недостатності (кліренс креатиніну нижче 10-30 мл/хв) виведення парацетамолу трохи уповільнюється, а період напіввиведення – 2 - 5,3 години. Швидкість виведення глюкуроніду та сульфату в пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю в 3 рази менше, ніж у здорових. Фармакокінетика у дітей практично не відрізняється від дорослих за винятком коротшого періоду напіввиведення з плазми крові (1,5 - 2 години). У дітей віком до 10 років суттєво знижена кон’югація з глюкуроновою кислотою та більш підвищена – із сульфатами порівняно з дорослими.

Показання до застосування:

Дорослі: короткочасне лікування больового синдрому середньої інтенсивності, особливо у післяопераційному періоді.Короткотривале лікування гіпертермічних реакцій.Діти: симптоматичне лікування болю та гіпертермії у післяопераційних хворих.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до парацетамолу та інших компонентів препарату. Тяжка гепатоцелюлярна недостатність.Діти віком до 1 року та з масою тіла менше 10 кг.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

З обережністю застосовують препарат при наявності у пацієнта: гепатоцелюлярної недостатності; тяжкої ниркової недостатності (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв); хронічного алкоголізму; аліментарного виснаження (зниження резерву глютатіону в печінці); зневоднення.

Особливості застосування:

Ризик розвитку ушкоджень печінки при лікуванні Перфалганом зростає у хворих з алкогольним гепатозом.Застосування Перфалгану може негативно впливати на результати лабораторних досліджень при кількісному визначенні вмісту глюкози та сечової кислоти в плазмі крові.Під час тривалого лікування потрібен контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Даних стосовно негативного впливу парацетамолу для внутрішньовенного застосування на розвиток плода або фетотоксичні ефекти немає, однак перед застосуванням препарату слід уважно оцінити співвідношення користь/ризик та протягом застосування препарату за вагітною жінкою слід встановити ретельне спостереження.Парацетамол здатний проникати у грудне молоко. На час лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Застосовують дітям віком від 1 року з масою тіла більше 10 кг тільки для симптоматичного лікування болю та гіпертермії у післяопераційних хворих.

Спосіб застосування та дози:

Перфалган застосовують для швидкого зняття больового та/або гіпертермічного синдрому, коли необхідним є виключно внутрішньовенний шлях введення препарату.Тривалість внутрішньовенної інфузії має становити 15 хв. Дорослі та діти з масою тіла 50 кг та більше.Максимальна разова доза становить 1 г парацетамолу, тобто 1 флакон (100 мл). Максимальна добова доза – 4 г. Інтервал між введенням препарату повинен становити не менше 4 годин. Звичайно застосовують від 1 до 4 інфузій протягом першої доби від початку больового синдрому (післяопераційний період), за необхідності тривалість лікування може бути збільшена, однак вона не повинна перевищувати 72 годин (3 діб) та загальну кількість у 12 інфузій.Діти з масою тіла від 33 кг до 50 кг.По 15 мг/кг парацетамолу на введення, тобто 1,5 мл/кг. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 60 мг/кг маси тіла. Мінімальний інтервал між введеннями повинен становити 4 години. Тривалість лікування звичайно не перевищує 4 інфузій протягом однієї доби.Діти з масою тіла від 10 кг до 33 кг.По 15 мг/кг парацетамолу на введення, тобто 1,5 мл/кг. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 60 мг/кг маси тіла. Мінімальний інтервал між введеннями повинен становити 4 години. Тривалість лікування звичайно не перевищує 4 інфузій протягом однієї доби.При застосуванні препарату у дітей перед початком інфузії з флакону відбирають надлишок препарату і залишають об’єм розчину що відповідає разової дозі.У дорослих пацієнтів з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну £ 30 мл/хв.) інтервал між прийомами має зростати до 6 годин. Тривалість лікування не повинна перевищувати 48 годин.

Передозування:

Ризик токсичної дії препарату зростає в осіб літнього віку, у дітей, пацієнтів з печінковою недостатністю, у випадках хронічного алкоголізму, при наявності аліментарної дистрофії та в осіб із зниженою ферментативною активністю. У зазначених випадках передозування може буди фатальним.Симптоми з’являються протягом перших 24 годин та проявляються нудотою, блюванням, анорексією, блідістю, болем у животі.Передозування у дорослих може бути при одноразовому введенні в дозі 7,5 г та більше, у дітей -140 мг/кг маси тіла. При цьому розвивається цитоліз печінки, печінкова недостатність, метаболічний ацидоз, енцефалопатія, що може призвести до коми та смерті пацієнта. Протягом 12-48 годин зростає рівень печінкових трансаміназ (АСТ, АЛТ), лактатдегідрогенази, білірубіну та зменшується рівень протромбіну. Клінічні симптоми ушкодження печінки проявляються після двох діб та досягають максимуму після 4 - 6 дня.Лікування: введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону-метіоніну через 8 - 9 годин. після передозування та N-ацетилцистеїну – через 12 годин. Необхідність у проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну, внутрішньовенне введення N-ацетилцистеїну) визначається залежно від концентрації парацетамолу в крові, а також від часу, що пройшов після його прийому.

Побічні дії:

Органи та системи Рідко спостерігалися >1/10000, <1/1000 Дуже рідко спостерігалися <1/10000 Окремі повідомлення Загальні реакції Нездужання Реакції гіперчутливості Анафілактичний шок Серцево-судинна Артеріальна гіпотензія Травна Зростання рівня печінкових трансаміназ Кровотворна Тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія У поодиноких випадках мав місце простий або уртикарний висип на шкірі, також відомо про випадок анафілактичного шоку, а також тромбоцитопенія.

Лікарська взаємодія:

Пробенецид вдвічі знижує кліренс парацетамолу шляхом блокування його зв’язування з глюкуроновою кислотою, тому при комбінованій терапії з пробенецидом доза парацетамолу повинна бути зниженою.Саліцилати можуть збільшувати період напіввиведення парацетамолу з організму.Індуктори мікросомального окиснювання в печінці (фенітоїн, етанол, барбітурати, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти) можуть сприяти розвитку тяжких інтоксикацій навіть при невеликому передозуванні.

Термін придатності:

2 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.Препарат застосовують за один прийом, залишки виливають.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі 15 - 30 °С. Не охолоджувати. Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняФранція 47000 м. Ажан, авеню Д-р Жана Брю, 304.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Перфалган
Виробник:Брістол-Майєрс Сквібб, Франція
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9799/01/01 від 25.06.2009. Наказ № 446 від 25.06.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Paracetamol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: парацетамол;1 флакон містить парацетамолу 1 г;допоміжні речовини: маніт (Е 421), цистеїну гідрохлорид, моногідрат; динатрію фосфат, дигідрат; натрію гідроксид; кислота хлористоводнева, концентрована; вода для ін’єкцій у кількості, необхідній для об’єму 100 мл.

Фармакотерапевтична група:Анальгетики та антипіретики.
Код АТС:N02BE01 - Парацетамол
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Вчені назвали продукти, які можуть замінити гліцин
Гліцин є однією із 20 амінокислот, з яких будуютьс...
Вчені сказали, скільки води треба пити перед сном
Для нормального функціонування клітин, тканин та о...
Реклама