Пілокт інструкція по застосуванню

Пілокт фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Пілокт набір комб. д/перор. заст. №42 (6х7)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7497/01/01 від 18.12.2007. Наказ № 839 від 18.12.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула лансопразолу містить лансопразолу 30 мг;

допоміжні речовини: гранули цукру, цукроза, маніт, натрію дигідрофосфат дигідрат, магнію карбонат легкий, полісорбат 80, кальцію кармелоза, повідон, вода очищена;

покриття: гіпромелоза Е 05, гіпромелози фталат, титану діоксид, спирт цетиловий;

1 таблетка тинідазолу містить тинідазолу 500 мг;

допоміжні речовини: ядро: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, повідон, тальк очищений, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат;

плівкове покриття: гіпромелоза, тальк очищений, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000;

1 таблетка кларитроміцину містить кларитроміцину 250 мг;

допоміжні речовини: ядро: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, тальк очищений, магнію стеарат;

плівкове покриття: гіпромелоза, тальк очищений, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000, барвник Quinoline Yellow Lake.

Виробник:

Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Комбінації для ерадикації Helicobacter рylori.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Комбінація препаратів для лікування хронічного гастриту, пептичної виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційованих з Helicobacter pylori.

Лансопразол – похідне бензимідазолу, противиразковий засіб, специфічний інгібітор Н+-К+-АТФази ("протонного насосу"). Діє в кінцевій фазі шлункової секреції, пригнічує продукцію хлористоводневої кислоти в шлунку незалежно від природи збудника. Пригнічує як базальну, так і стимульовану секрецію, стимулює захисні механізми організму проти Н. pylori. Антитіла до Н. pylori, що секретує слизова оболонка шлунка, швидко руйнуються під впливом протеолітичних ферментів шлункового соку. Під дією лансопразолу змінюється рН шлунка в лужний бік. зменшується протеолітична активність вмісту, подовжується період напівжиття продукованих слизовою оболонкою шлунка антитіл до Н. pylori, збільшується їх концентрація. Зростає активність нейтрофілів. Антигелікобактерний ефект пояснюється не тільки пригніченням секреції в шлунку, а також зменшенням активності уреази і однієї з АТФаз бактерій. Лансопразол сприяє загоєнню пептичних виразок.

Кларитроміцин – антибіотик групи макролідів пригнічує синтез білка в мікробній клітині. Кларитроміцин взаємодіє з 5OS-рибосомальною субодиницею чутливих бактерій.

Кларитроміцин високоактивний відносно широкого спектра аеробних, анаеробних, грампозитивних і грамнегативних бактерій, в тому числі і Н. pylori.

Тинідазол – синтетичний антибактеріальний протипротозойний засіб групи нітроімідазолу. Механізм дії зумовлений порушенням синтезу ДНК, що призводить до втрати спіральної структури ДНК за рахунок пригнічення РНК-залежного синтезу білка анаеробних бактерій та найпростіших. Тинідазол активний відносно більшості облігатних анаеробів (у тому числі тих, що утворюють спори), найпростіших і Н. pylori.

Застосування Пілокту є виправданим.

Лансопразол діє синергічно з антибактеріальними препаратами. Зменшення об'єму секреції в шлунку підвищує концентрацію протимікробних засобів. Зменшення кислотності в шлунку під впливом лансопразолу збільшує активність антибіотиків.

Таким чином, лансопразол у комбінації з кларитроміцином і тинідазолом забезпечує швидке усунення симптомів захворювання і загоєння виразки.

Фармакокінетика.

Лансопразол швидко всмоктується при пероральному застосуванні. Зв'язується з білками плазми на 97-99,4 %. Максимальний рівень концентрації в сироватці досягається протягом 1,5-2 годин, початок дії - через 30-40 хвилин. Антисекреторний ефект триває більше 24 годин. Лансопразол активно метаболізується при першому проходженні і виводиться з організму з жовчю та сечею. Період напіввиведення препарату становить 1,3-1,7 години. Виведення уповільнюється у хворих з печінковою недостатністю та у пацієнтів похилого віку (старше 69 років).

Кларитроміцин швидко всмоктується з травного тракту. Біодоступність становить 55 %. Їжа не впливає на ступінь адсорбції кларитроміцину. Кларитроміцин при пероральному прийомі метаболізується з утворенням основного метаболіту 14-гідроксикларитроміцину, який має таку ж або на 1-2 порядки меншу (залежно від виду мікроорганізму) протимікробну активність, ніж незмінена речовина. Після введення 250 мг максимальні концентрації в сироватці крові кларитроміцину і його активного метаболіту протягом 2 годин становлять 0,6 мкг/мл і 0,7мкг/мл відповідно. Кларитроміцин і його метаболіт широко розподіляються в тканинах і біологічних рідинах організму. Концентрація кларитроміцину в тканинах і біологічних рідинах перевищує таку в сироватці. Зв'язування з білками плазми становить 42-70 %. Кларитроміцин метаболізується в печінці, виводиться із сечею. Період напіввиведення становить 3-4 години. Близько 20 % кларитроміцину екскретується в незміненому вигляді, 15 % – у вигляді 14-гідроксикларитрорміцину.

Одночасне введення кларитроміцину і лансопразолу сприятливо впливає на фармакокінетику обох засобів.

Після перорального прийому тинідазол швидко і повністю всмоктується. Біодоступність становить 100 %. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 години. З білками зв'язується близько 12 %, вміст активного тинідазолу становить 88 %. Терапевтична концентрація тинідазолу визначається в різних тканинах організму. Період напіввиведення – 12-14 годин. Виводиться головним чином із сечею, в тому числі 20-25 % - в незміненому стані, 12 % - у вигляді метаболітів. Незначна кількість тинідазолу виводиться з калом.

Показання до застосування:

Хронічний гастрит, пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційовані з Н. pylori у випадках з відомою чутливістю до тинідазолу.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату, вагітність, годування груддю, дитячий вік (до 18 років), захворювання крові, ЦНС (органічні).

Особливості застосування:

Капсулу лансопразолу не розжовувати і не розламувати. На початку і після закінчення лікування необхідно виключити наявність злоякісних новоутворень шлунка, тому що Пілокт може замаскувати симптоматику і відстрочити правильну діагностику.

При застосуванні Пілокту через наявність у ньому тинідазолу не слід вживати алкоголь (можливі дисульфірамоподібні реакції). Присутність тинідазолу в препараті може спричинювати забарвлення сечі в темний колір. З обережністю застосовувати при нирковій і печінковій недостатності, в похилому віці.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Протипоказаний в період вагітності та годування груддю.

Діти:

Протипоказаний дітям до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Кожний стрип розрахований на 1 добу лікування і містить добову дозу – 2 капсули лансопразолу, 2 таблетки кларитроміцину і 2 таблетки тинідазолу. Кожна коробка містить 7 стрипів, що забезпечує лікування протягом тижня.

Пілокт застосовують внутрішньо. Призначають для "потрійної терапії": по 1 капсулі (30 мг) лансопразолу 2 рази на добу разом з 1 таблеткою тинідазолу (500 мг) 2 рази на добу і кларитроміцином (250 мг) 2 рази на добу, вранці та ввечері. Додатково 2 рази на добу 250 мг кларитроміцину вранці та ввечері. Тривалість лікування - 7 днів.

У подальшому, залежно від перебігу захворювання і клінічної ситуації, можна переходити на підтримуючу терапію лансопразолом по 30 мг 1 раз на добу, вранці, протягом 2-4 тижнів.

Передозування:

Диспепсія, алергічні прояви. Посилення симптомів побічної дії. Для лікування передозування застосовують промивання шлунка, активоване вугілля, симптоматичну терапію.

Побічні дії:

Пілокт добре переноситься. Побічна дія виражена незначною мірою. Можливі нудота, блювання, відчуття дискомфорту в шлунку, зміна смакових відчуттів, анорексія, запор, діарея, метеоризм, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ, головний біль, запаморочення, підвищена втомлюваність, сплутаність свідомості, алергічні прояви, шкірний висип, холестатична жовтуха, неспокій, безсоння.

Тинідазол може спричинювати тимчасову лейкопенію, тромбоцитопенію, анемію, кашель, риніт, фарингіт, фотосенсибілізацію.

Лікарська взаємодія:

Лансопразол, що міститься в Пілокті, може спричинювати індукцію ферментів цитохрому Р450. Це може гальмувати дію діазепаму, фенітоїну, пропранололу, варфарину, преднізолону. Антацидні засоби, що містять алюмінію гідроксид, магнію гідроксид, слід приймати через 2 години після прийому Пілокту.

Одночасне застосування кларитроміцину з теофіліном, терфенадином, цизапридом, пімозидом і карбаземапіном підвищує вміст останніх у крові. Кларитроміцин підсилює дію дигоксину.

Тинідазол, що знаходиться в складі Пілокту, при одночасному застосуванні може підвищувати концентрацію варфарину. Лансопразол гальмує всмоктування ампіциліну, кетоконазолу, солей заліза, ціанокобаламіну. Не рекомендується призначати разом з етіонамідом.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі до +25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Комбіупаковка № 42: 2 капсули лансопразолу, 2 таблетки тинідазолу, 2 таблетки кларитроміцину в стрипі; 7 стрипів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A02BD08:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Пілокт
Виробник:Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
Форма випуску:Комбіупаковка № 42: 2 капсули лансопразолу, 2 таблетки тинідазолу, 2 таблетки кларитроміцину в стрипі; 7 стрипів у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7497/01/01 від 18.12.2007. Наказ № 839 від 18.12.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула лансопразолу містить лансопразолу 30 мг;

допоміжні речовини: гранули цукру, цукроза, маніт, натрію дигідрофосфат дигідрат, магнію карбонат легкий, полісорбат 80, кальцію кармелоза, повідон, вода очищена;

покриття: гіпромелоза Е 05, гіпромелози фталат, титану діоксид, спирт цетиловий;

1 таблетка тинідазолу містить тинідазолу 500 мг;

допоміжні речовини: ядро: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, повідон, тальк очищений, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат;

плівкове покриття: гіпромелоза, тальк очищений, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000;

1 таблетка кларитроміцину містить кларитроміцину 250 мг;

допоміжні речовини: ядро: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, тальк очищений, магнію стеарат;

плівкове покриття: гіпромелоза, тальк очищений, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000, барвник Quinoline Yellow Lake.

Фармакотерапевтична група:Комбінації для ерадикації Helicobacter рylori.
Код АТС:A02BD08 - Ланзопразол, кларитроміцин та тинідазол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама