Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 250 мг пірантелу памоату в 1 таблетці.

Решта компонентів: доповнені повідоном, крохмалем кукурудзяним, натрію кроскармелозою, целюлозою мікрокристалічною, магнію стеаратом, кремнію діоксидом колоїдний.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Кусум Хелсхкер Пвт. Лтд., Індія, СП-289 (A), РІІКО Індастріал ареа, Чопанкі, Бхіваді, Діст. Алвар (Раджастан), Індія

Фармакотерапевтична група:

Протипаразитарні засоби, інсектициди та репеленти Протигельмінтні засоби.

Фармакологічні властивості:

Будучи препаратом з антігельмінтною дією, Пірантел проявляє активність до гельмінтів, що викликають ентеробіоз і анкілостоматоз, аскарид. Шляхом блокування нейро-м'язової передачі імпульсів викликає параліч гельмінтів після чого вони виводяться разом із вмістом кишечника. Проявляє активність по відношенню до статевозрілим і статевонезрілих форм гельмінтів, але не активний по відношенню до личинок.

Показання до застосування:

Глисні інвазії по типу ентеробіозу, аскаридозу, анкілостомозу.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Наявність у пацієнта зниження функціональних можливостей печінки може потребувати зниження дози препарату. З метою профілактики повторних випадків зараження дуже важливо ретельно дотримуватися правил гігієни. Мається на увазі проведення щоденного туалету перианальної області, попередження розчісування, неодноразової впродовж дня чистки нігтів, і частого обрізання нігтів коротко, часта зміна натільної білизни. Безсимптомність зараження вимагає лікування всіх членів сім'ї.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Проведені досліди на тваринах підтвердили відсутність тератогенного ефекту. Але слід зазначити, що недостатньо досліджень у вагітних жінок, що вимагає дуже обережного підходу до лікування цієї категорії пацієнток. Пірантел вагітним або годуючим призначається тільки у разі крайньої необхідності під наглядом лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Можливість побічних реакцій з боку ЦНС утриматися від водіння в термін лікування.

Спосіб застосування та дози:

Рекомендовано приймати в будь-який час не прив'язуючись до часу і прийому їжі.

Ентеробіоз і аскаридоз.

Середня доза для дорослих 10-12 мг / кг одноразово. Для дорослих до 75 кг - 3 таблетки, від 75 кг - 4 таблетки, дітям 1 таб на 20 кг ваги.

Щоб уникнути повторного самозараження рекомендується прийняти повторну дозу через 3 тижні після першого прийому.

Анкілостомоз.

Якщо зараження відбулося в ендемічних районах (частіше збудником виступає Necator americanus або Ancylostoma duodenale) доза збільшується 20 мг/кг на добу протягом 2-3 днів. Для дітей старше 6 років 10 мг/кг ваги, дорослих до 75 кг - 6 таб/добу, більше 75 кг - 8 таб/добу.

Пірантел дітям призначається у віці від 6 років. Дітям до 6 років бажано застосовувати препарат у вигляді суспензії.

Передозування:

Спостерігається вкрай рідко, але можливі явища типу порушень з боку ШКТ (нудотою, блюванням, діареєю) і незначні тимчасові розлади з боку ЦНС (астенія, запаморочення, головний біль). Рекомендовані заходи щодо негайного виведення препарату з організму (промивання шлунка).

Побічні дії:

Проявляються нудотою, блювотою, діареєю, анорексією; спазмами в животі, тенезмами, зміною рівня печінкових трансаміназ, головним болем, запамороченням, сонливістю, підвищеною стомлюваністю, безсонням, астенією, кропив'янкою, сверблячкою шкіри, реакціями гіпечутливості.

Лікарська взаємодія:

Не приймати Пірантел з піперазином.

Термін придатності:

До 3 років.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 25 ° С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

У картонній коробці 1 блістер з 3 таблетками.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: руrantel раmoate;
  • 1 таблетка містить пірантелу памоату еквівалентно пірантелу 250 мг;
  • допоміжні речовини: повідон, крохмаль кукурудзяний, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки капсулоподібної форми жовтого кольору з розподільчою рискою з одного боку.

Виробник:

Кусум Хелсхкер Пвт. Лтд., Індія

Місцезнаходження виробника:

СП-289 (A), РІІКО Індастріал ареа, Чопанкі, Бхіваді, Діст. Алвар (Раджастан), Індія

Фармакотерапевтична група:

Протипаразитарні засоби, інсектициди та репеленти Протигельмінтні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Пірантел є антигельмінтним засобом. Активний проти Enterobius vermicularis, Ascaris lumbricoіdes, Anсуlostoma duodenale та Necator americanus. Пірантел призводить до нейро-м’язової блокади, паралізуючи гельмінтів, внаслідок чого вони виводяться шляхом кишкової перистальтики разом із каловими масами. Пірантел є активним проти чутливих статевозрілих та статевонезрілих форм гельмінтів. Не впливає на личинки гельмінтів, що мігрують через тканини.

Фармакокінетика.

Кишкова резорбція пірантелу є дуже низькою. Після прийому препарату плазматична концентрація є дуже низькою (0,05-0,13 мкг/мл) та досягає максимуму протягом 1-3 годин. До 93 % препарату виводиться у незміненому вигляді з каловими масами. Менше 7 % виявляється у сечі в незміненому стані та у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомоз.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату.

Особливості застосування:

У разі печінкової недостатності рекомендується зменшити дозу.

Ентеробіоз: для запобігання повторного зараження необхідно вживати суворих гігієнічних заходів: проводити щоденний туалет періанальної ділянки, чистити нігті кілька разів на день. Дітям необхідно коротко обрізати нігті. Регулярно змінювати нижню білизну та піжаму. Запобігати розчісуванню. Рекомендується одночасно лікувати всіх членів родини, оскільки зараження часто протікає безсимптомно.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Через відсутність тератогенного ефекту пірантелу у тварин, вроджені вади розвитку у людей не очікуються. На даний час клінічно не підтверджено вроджених вад розвитку або фетотоксичних ефектів пірантелу. Проте моніторинг застосування пірантелу в період вагітності недостатній для виключення всіх можливих ризиків. Таким чином, даний препарат може бути застосований у період вагітності лише в разі крайньої необхідності, після ретельної оцінки співвідношення користь для жінки/ризик для плода, яке визначає лікар.

У зв’язку з відсутністю опублікованих досліджень про небажану дію пірантелу на дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, а також зважаючи на дуже низьку абсорбцію пірантелу, застосування препарату можливе, при необхідності, після консультації з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Побічні реакції з боку нервової системи, що можуть іноді спостерігатися при лікуванні пірантелом, можуть впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом та здатність виконувати роботу з іншими механізмами.

Діти:

Призначати дітям віком від 6 років.

Дітям до 6 років бажано застосовувати препарат у вигляді суспензії.

Спосіб застосування та дози:

Препарат можна приймати у будь-який час, немає необхідності в прийомі препарату натще та попередньому застосуванні проносних засобів.

Ентеробіоз та аскаридоз.

При лікуванні ентеробіозу та аскаридозу зазвичай дозування становить від 10 мг/кг до 12 мг/кг одноразово.

Дітям віком від 6 років: 1 таблетка на 20 кг маси тіла одноразово.

Дорослим з масою тіла менше 75 кг: 3 таблетки одноразово.

Дорослим з масою тіла більше 75 кг: 4 таблетки одноразово.

У випадку ентеробіозу для повного позбавлення від паразитів необхідно дотримуватися суворих гігієнічних заходів та лікувати всіх членів родини одночасно. Для уникнення повторного самозараження рекомендується прийняти повторну дозу через 3 тижні після першого прийому.

Анкілостомоз.

В ендемічних районах у випадку зараження Necator americanus чи масивної інвазії Ancylostoma duodenale дозування становить 20 мг/кг на добу (у 1 чи 2 прийоми) протягом 2-3 днів.

Дітям віком від 6 років: 1 таблетка на 10 кг маси тіла на добу.

Дорослим з масою тіла менше 75 кг: 6 таблеток на добу.

Дорослим з масою тіла більше 75 кг: 8 таблеток на добу.

У випадку помірного зараження Ancylostoma duodenale (яке зазвичай має місце в неендемічних районах), може бути достатньо прийому 10 мг/кг одноразово.

Передозування:

Через невисокий коефіцієнт абсорбції концентрації препарату у плазмі крові є низькими. Передозування спричиняє деякі розлади з боку шлунково-кишкового тракту (наприклад, нудота, блювання, діарея) та незначні тимчасові розлади з боку центральної нервової системи (наприклад, астенія, запаморочення, головний біль). Іноді передозування призводить до збільшення рівня печінкових трансаміназ (АсАТ). Специфічні антидоти невідомі. Рекомендоване негайне промивання шлунка, а також моніторинг функцій дихальної та серцево-судинної систем. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: біль в епігастральній ділянці, біль в животі, нудота, блювання, діарея, анорексія; спазми в животі, тенезми.

З боку гепатобіліарної системи: зниження або тимчасове підвищення рівня печінкових трансаміназ.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, підвищена втомлюваність, безсоння, астенія.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання, свербіж, кропив’янка,

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості.

Лікарська взаємодія:

Не застосовувати з піперазином, який є антагоністом протигельмінтної дії пірантелу.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці та в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 3 таблетки у блістері, кожний у картонній упаковці. По 10 упаковок у картонній коробці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.