Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 250 мг пірантелу памоату міститься в оральної суспензії.

Решта компонентів: доповнені розчином сорбіту, що не кристалізується, полісорбатом гліцерину 80, натрію карбоксиметилцелюлозою, натрію бензоатом, алюмінію магнію силікатом, повідоном, симетиконом, ароматизатором «Абрикос», моногідратом кислоти лимонної, натрію гідроксидом.

Лікарська форма:

суспензія

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика», Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Королева, д. 4

Фармакотерапевтична група:

Антигельмінтні засоби.

Фармакологічні властивості:

Будучи препаратом з антигельмінтною дією, Пірантел-Вішфа пригнічує активність гельмінтів, які викликають ентеробіоз і анкілостоматоз, аскаридоз. Шляхом блокування нейро-м'язової передачі імпульсів викликає параліч гельмінтів після чого вони виводяться разом з вмістом кишківника. Проявляє активність по відношенню до статевозрілих і статевонезрілих форм гельмінтів, але не активний по відношенню до личинок.

Показання до застосування:

Глистові інвазії по типу ентеробіозу, аскаридозу, анкілостомозу.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Наявність у пацієнта зниження функціональних можливостей печінки може вимагати зниження дози препарату. З метою профілактики повторних випадків зараження дуже важливо дотримуватися строгих правил гігієни. Мається на увазі проведення щоденного туалету періанальної області, попередження розчісування, неодноразового впродовж дня чищення нігтів, і частого обрізання нігтів коротко, часта зміна натільної білизни. Безсимптомність зараження вимагає лікування всіх осіб, які перебувають в близькому контакті.

Через сорбіт, який входить до складу препарату, він протипоказаний пацієнтам з фруктозною непереносимістю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Проведені експериментальні досліди на тваринах підтвердили відсутність ефекту тератогенності. Але слід зазначити, що недостатньо досліджень у вагітних, що вимагає дуже обережного підходу до лікування цієї категорії пацієнток. Пірантел-Вішфа вагітним або жінкам, що вигодовують, призначається тільки у разі крайньої необхідності під наглядом лікаря. Дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні, Пірантел-Вішфа призначають тільки під суворим лікарським контролем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Можливість побічних реакцій з боку нервової системи вимагає утриматися від водіння під час лікування.

Спосіб застосування та дози:

Рекомендовано приймати Пірантел-Вішфа, не прив'язуючись до часу і прийому їжі.

Ентеробіоз і аскаридоз.

Середня доза для дорослих 10-12 мг/кг одноразово. Для дорослих до 75 кг - 15 мл суспензії, від 75 кг - 20 мл, дітям - 2,5 мл на 10 кг ваги.

З метою профілактики повторення глистової інвазії є рекомендації по прийому дози через 3 тижні після першого.

Анкілостомоз.

Якщо зараження відбулося в ендемічних районах (можливо збудником виступає Necator americanus або Ancylostoma duodenale) доза збільшується 20 мг/кг на добу протягом 2-3 днів. Для дітей 5 мл на 10 кг ваги, дорослих до 75 кг - 30 мл, більше 75 кг - 40 мл/добу .

Пірантел-Вішфа дітям призначається з масою тіла вище 10 кг.

Передозування:

Спостерігається вкрай рідко, але можливі явища по типу порушень з боку шлунково-кишкового тракту (нудоти, блювання, діареї) і незначних тимчасових розладів з боку центральної нервової системи (астенії, запаморочення, головного болю). Рекомендовані заходи щодо негайного виведення препарату з організму (промивання шлунку).

Побічні дії:

Виявляються болем в епігастральній ділянці, болем у животі, нудотою, блювотою, діареєю, анорексією; спазмами в животі, тенезмами, зміною рівню печінкових трансаміназ, головним болем, запамороченням, сонливістю, підвищеною стомлюваністю, безсонням, астенією, кропив'янкою, сверблячкою шкіри, реакціями гіпечутливості.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується поєднувати Пірантел-Вішфа з піперазином і левамізолом (може потенціювати токсичність пірантелу).

Термін придатності:

До 3 років.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 25 ° С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

Флакон з 15 мл препарату, додається дозуючий стаканчик.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

5 мл суспензії оральної містить:

  • діюча речовина: пірантелу памоату (в перерахунку на пірантел) 250 мг;
  • допоміжні речовини: сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); гліцерин; полісорбат 80; натрію карбоксиметилцелюлоза; натрію бензоат (Е 211); алюмінію-магнію силікат; повідон; симетикон; ароматизатор «Абрикос» (містить пропіленгліколь); кислота лимонна, моногідрат; натрію гідроксид; вода очищена.

Лікарська форма:

суспензія

Основні фізико-хімічні властивості:

суспензія світло-жовтого кольору з характерним запахом. При зберіганні можливе розшарування, яке усувається струшуванням.

Виробник:

ТОВ «ДКП «Фармацевтична фабрика»

Місцезнаходження виробника:

Україна, 12430, Житомирська обл., Житомирський р-н, с. Станишівка, вул. Корольова, буд. 4

Фармакотерапевтична група:

Антигельмінтні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Пірантел є антигельмінтним засобом. Активний проти Enterobius vermicularis, Askaris lumbricoides, Ancylostoma duodenale та Necator americanus. Пірантел призводить до нейром’язової блокади, паралізуючи гельмінтів, внаслідок чого вони виводяться шляхом кишкової перистальтики разом із каловими масами. Пірантел є активним проти чутливих статевозрілих та статевонезрілих форм гельмінтів. Не впливає на личинки гельмінтів, що мігрують через тканини

Фармакокінетика.

Кишкова резорбція пірантелу є дуже низькою. Після застосування препарату плазматична концентрація є дуже низькою (0,05-0,013 мкг/мл) та досягає максимуму впродовж 1-3 годин. До 93 % препарату виводиться у незмінному вигляді з каловими масами. Менше 7 % виявляється у сечі в незмінному стані та у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомоз.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату.

Особливості застосування:

У разі печінкової недостатності рекомендується зменшити дозу.

Ентеробіоз: для запобігання повторного зараження необхідно вживати суворих гігієнічних заходів: проводити щоденний туалет періанальної ділянки, чистити нігті кілька разів на день. Дітям необхідно коротко обрізати нігті. Регулярно міняти нижню білизну та піжаму. Запобігати розчісуванню. Рекомендується одночасно лікувати всіх членів родини, оскільки зараження часто протікає безсимптомно.

Даний лікарський засіб містить сорбіт. Не слід його застосовувати пацієнтам, які страждають на непереносимість фруктози (рідкісне спадкове захворювання). Сорбіт може проявляти незначний проносний ефект.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Через відсутність тератогенного ефекту у тварин, вроджені вади розвитку у людей не очікуються. На даний час клінічно не підтверджено вроджених вад розвитку або фетотоксичних ефектів. Проте моніторинг застосування пірантелу в період вагітності недостатній для виключення всіх можливих ризиків. Таким чином, даний препарат може бути застосований у період вагітності лише в разі крайньої необхідності, після ретельної оцінки співвідношення користь для жінки/ризик для плода, яке визначає лікар.

У зв’язку з відсутністю опублікованих досліджень про небажану дію пірантелу на дітей, які знаходяться на грудному годуванні, а також зважаючи на дуже низьку абсорбцію пірантелу, застосування лікарського засобу Пірантел-Вішфа можливе, при необхідності, після консультації з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат може спричинити запаморочення, сонливість та слабкість, тому слід з обережністю застосовувати під час керування транспортними засобами та роботи з іншими механізмами.

Діти:

Призначати дітям з масою тіла не менше 10 кг.

Спосіб застосування та дози:

Препарат можна застосовувати у будь-який час, немає необхідності в застосуванні препарату натще та попередньому застосуванні проносних засобів.

Ентеробіоз та аскаридоз.

При лікуванні ентеробіозу та аскаридозу зазвичай дозування становить від 10 мг/кг до 12 мг/кг одноразово.

Дітям: 1 мірна ложка на 10 кг маси тіла одноразово.

Дорослим з масою тіла менше 75 кг: 6 мірних ложок (15 мл суспензії) одноразово.

Дорослим з масою тіла більше 75 кг: 8 мірних ложок (20 мл суспензії) одноразово.

У випадку ентеробіозу для повного позбавлення від паразитів необхідно дотримуватися суворих гігієнічних заходів та лікувати всіх членів родини одночасно. Для уникнення повторного самозараження необхідно застосовувати повторну дозу через 3 тижні після першого застосування.

Анкілостомоз.

В ендемічних районах у випадку зараження Necator americanus або масивної інвазії Ancylostoma duodenale дозування становить 20 мг/кг на добу (в 1 чи 2 прийоми) впродовж 2-3 днів.

Дітям: 2 мірні ложки на 10 кг маси тіла на добу.

Дорослим з масою тіла менше 75 кг: 12 мірних ложок (30 мл суспензії) на добу.

Дорослим з масою тіла більше 75 кг: 16 мірних ложок (40 мл суспензії) на добу.

У випадку помірного зараження Ancylostoma duodenale (що зазвичай має місце у неендемічних районах), може бути достатньо застосування 10 мг/кг одноразово.

Передозування:

Через невисокий коефіцієнт абсорбції препарату концентрації у плазмі крові є низькими. Передозування, навіть великі, спричиняють деякі розлади з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, діарея) та незначні тимчасові розлади з боку центральної нервової системи (астенія, запаморочення, головний біль). Іноді передозування призводить до збільшення рівня печінкових трансаміназ (АсАТ). Специфічні антидоти невідомі. Рекомендоване негайне промивання шлунка, а також моніторинг функцій дихальної та серцево-судинної систем. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

З боку травної системи: нудота, блювання, біль в епігастрії, анорексія, спазми в животі, тенезми, діарея, рідко – підвищення активності печінкових трансаміназ.

З боку центральної та периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, відчуття втоми, сонливість, безсоння, астенія, слабкість.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання, кропив’янка.

Можливі реакції гіперчутливості.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується застосовувати препарат разом з левамізолом (потенціювання токсичності останнього) та з піперазином, який є антагоністом протигельмінтної дії пірантелу. Препарат може підвищувати концентрацію теофіліну.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 15 мл у флаконі № 1 з дозуючою скляночкою в пачці.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.