Піридоксину Гідрохлорид (Вітамін В6) (Pyridoxine) інструкція із застосування

Пиридоксина Гидрохлорид (Витамин В6) фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Піридоксину Гідрохлорид (Вітамін В6) розчин д/ін. 5 % по 1 мл в амп. №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Львівдіалік, ДП, ДАК "Укрмедпром" м.Львів, Україна

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітамінів. Піридоксин (вітамін В6).

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: pyridoxinе;1 мл розчину містить 50 мг піридоксину гідрохлориду;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий безбарвний або або ледь жовтуватий розчин.

Виробник:

Львівдіалік, ДП, ДАК "Укрмедпром" м.Львів, Україна

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітамінів. Піридоксин (вітамін В6).

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Відіграє важливу роль в обміні речовин, необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи, бере участь у синтезі нейромедіаторів. У фосфорильованій формі забезпечує процеси декарбоксилювання, переамінування, дезамінування амінокислот, бере участь у синтезі білка, ферментів, гемоглобіну, простагландинів, обміні серотоніну, катехоламінів, глутамінової кислоти, ГАМК, гістаміну, поліпшує утилізацію ненасичених жирних кислот, знижує рівень холестерину і ліпідів у крові, поліпшує скоротливість міокарда, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в її активну форму, стимулює гемопоез. При атеросклерозі вітамін В6 поліпшує ліпідний обмін. Підвищує діурез і посилює дію діуретиків. Піридоксин при атеросклерозі і цукровому діабеті зменшує вміст глікозильованого гемоглобіну; сприяє зниженню підвищеного артеріального тиску.Встановлено, що піридоксин позитивно впливає на вироблення норепінефрину і серотоніну, підвищуючи їхню продукцію при депресіях, це пов’язано з його участю як кофактора дофа-декарбоксилази в процесі синтезу катехоламінів.Піридоксин може подовжувати час згортання й інгібувати агрегацію тромбоцитів, що пояснюється зв’язуванням піридоксальфосфату з фібриногеном і зі специфічними аміногрупами на поверхні тромбоцитів.Фармакокінетика. Метаболізується в печінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів (піридоксальфосфат і піридоксамінофосфат). Піридоксальфосфат з білками плазми зв’язується на 90 %. Добре проникає в усі тканини. Накопичується переважно в печінці, менше – у м’язах і ЦНС. Проникає крізь плаценту, секретується з грудним молоком. Період напіввиведення (T1/2) – 15-20 днів. Виводиться нирками (при внутрішньовенному введенні – з жовчю 2 %), а також за допомогою гемодіалізу.

Показання до застосування:

Гіпо- та авітаміноз В6 (лікування і профілактика) – неповноцінне харчування, довготривалі інфекції, діарея, ентерит, спру, тривалий стресовий стан; синдром мальабсорбції, стан після видалення шлунка та великих ділянок кишечнику, гемодіаліз.У складі комплексної терапії: гіпохромна, мікроцитарна та сидеробластна анемії, паркінсонізм, радикуліт, хвороба Літтла, хвороба і синдром Меньєра, неврити (у тому числі на фоні цукрового діабету), невралгія, уроджений піридоксинзалежний судомний синдром у новонароджених, профілактика судом у хворих при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів, гестоз, алкоголізм, ураження печінки на фоні прийому етанолу і протитуберкульозних лікарських засобів, гострі і хронічні гепатити.Дерматити (у тому числі атопічний і себорейний), герпетичні інфекції (Varicella zoster, Herpes simplex), псоріаз, ексудативний діатез, нейродерміт, лейкопенія різної етіології, атеросклероз, токсикоз вагітних, інволюційна депресія, повітряна та морська хвороба.

Протипоказання:

Тяжкі ураження печінки, підвищена чутливість до препарату, ішемічна хвороба серця.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Обережно застосовувати при виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки через можливе підвищення кислотності шлункового соку. Обмін піридоксину порушується при регулярному вживанні алкоголю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.У період лікування препаратом немає обмежень щодо керування автотранспортом та здійснення інших потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат призначають у період вагітності при токсикозі вагітних і при блюванні у вагітних. При призначенні препарату в період годування груддю можливе зниження лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Препарат застосовується в педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози:

Вводять внутрішньом’язово, внутрішньовенно або підшкірно, здебільшого якщо через порушення всмоктування в кишечнику застосування препарату внутрішньо неможливе. Дорослим при гіповітамінозі В6 – по 50-100 мг 5% розчину на добу. Курс лікування – 1 місяць.При паркінсонізмі внутрішньом’язово вводять 2 мл 5 % розчину на день (курс - 20 – 25 днів, через 2 – 3 місяці - повторний курс). За іншою схемою лікування цього захворювання 5 % розчин вводять внутрішньом’язово в початковій денній дозі 50 – 100 мг (1-2 мл), потім щоденно дозу збільшують на 50 мг (1 мл) і доводять до 300 – 400 мг (6-8 мл) на добу (одноразово). Терапія при цьому здійснюється курсами в 12 – 15 днів.Для лікування депресій інволюційного віку розчин піридоксину гідрохлориду вводять внутрішньом’язово по 200 мг (4 мл) на добу.При терапії сидеробластної анемії препарат вводять внутрішньом’язово по 100 мг (2 мл) двічі на тиждень (одночасно рекомендується застосування фолієвої кислоти, рибофлавіну, вітаміну В12).При піридоксинзалежній анемії (мікроцитарна гіпохромна анемія з підвищеним рівнем заліза у плазмі) препарат вводять внутрішньом’язово по 50-200 мг на добу.Для запобігання невритам та іншим ускладненням при терапії фтивазидом та іншими похідними гідразиду ізонікотинової кислоти розчин піридоксину гідрохлориду призначають по 5-10 мг/добу.Для лікування піридоксинзалежного судомного синдрому дорослим вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово 30 – 600 мг щодня. Дітям призначають при гіпохромній мікроцитарній анемії по 10-100 мг щодня, для лікування фебрильних судом – по 20 мг 2 рази на тиждень, правця у новонароджених – по 100 мг на добу, для лікування піридоксинзалежних судом – по 100 мг внутрішньовенно.При недостатності піридоксину у тяжких випадках - внутрішньом’язово 0,5-1 мл (25-50 мг) 5% розчину.

Передозування:

При тривалому застосуванні у великих дозах розвивається гіпервітаміноз В6, який характеризується різким зниженням вмісту білка у м’язовій тканині та внутрішніх органах. На ранніх стадіях гіпервітамінозу В6 можуть з’явитися висип на шкірі, запаморочення, судоми.Лікування. Відміняють препарат. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

При застосуванні препарату можливі:алергічні реакції: анафілактичний шок, кропив’янка, макульозно-папульозні висипання, шкірний свербіж;біль в епігастральній ділянці, печія, гіперсекреція соляної кислоти;оніміння кінцівок, поява відчуття стиснення в кінцівках – симптом панчох і рукавичок;зниження лактації (інколи це використовують як лікувальний ефект); рідко – судоми (виникають тільки при швидкому введенні).

Лікарська взаємодія:

Розчин піридоксину гідрохлориду посилює дію діуретиків. Препарат не призначають одночасно з L-дофа, оскільки послаблюється дія останнього.Ізонікотин гідразид, пеніциламін, циклосерин, оральні контрацептиви, що містять естрогени, послаблюють ефект піридоксину. Комбінується з серцевими глікозидами, глутаміновою кислотою і аспаркамом.Одночасне застосування піридоксину гідрохлориду з циклосерином, етіонамідом, гідролазином, азатіоприном, хлорамбуцилом, кортикотропіном, циклофосфамідом, циклоспорином, меркаптопурином, ізоніазідом, пеніциліном може спричинити анемію і невропатію. Зменшує ефективність протипаркінсонічних препаратів. Запобігає офтальмологічним ускладненням, що виникають при тривалому застосуванні препаратів левоміцетину резорбтивної дії (синтоміцину, хлорамфеніколу).Усуває побічні ефекти трициклічних антидепресантів, зумовлені їх антихолінергічною активністю (сухість в роті, затримка сечі). Піридоксин у високих дозах може порушувати дію протисудомних засобів. Кортикостероїди можуть призводити до зменшення кількості вітаміну В6 в організмі.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі від 2 до 25 оС, в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл в ампулі. По 10 ампул у коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не можна вводити в одному шприці розчин піридоксину гідрохлориду з розчинами вітамінів В1 і В12. При змішуванні в одному шприці з вітаміном В1 і В12 відбувається розклад вітамінів, можливе посилення алергізуючої дії вітаміну В1.

Місцезнаходження

вул. Зелена, 12, м. Львів, 79005, Україна.Тел/факс (0322) 76-75-43, 76-75-42

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.