Поліглюкін інструкція по застосуванню

Поліглюкін фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Поліглюкін розчин д/інф. по 200 мл у пляш.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/0493/01/01 від 02.02.2009. Наказ № 51 від 02.02.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 100 мл розчину містять декстрану 60 – 6 г, натрію хлориду – 0,9 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

опалесцююча безбарвна або злегка жовтувата рідина. 

Виробник:

Юрія-Фарм, ТОВ.

Фармакотерапевтична група:

Плазмозамінні та дезінтоксикаційні розчини

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Поліглюкін – 6 % розчин середньомолекулярної фракції частково гідролізованого декстрану (полімеру глюкози) в ізотонічному розчині натрію хлориду є препаратом плазмозамінної протишокової і гемодинамічної дії. Завдяки порівняно великій відносній молекулярній масі, близькій до молекулярної маси альбуміну крові, повільно проникає крізь стінки судин і при введенні в кров'яне русло, тривалий час у ньому циркулює. Внаслідок високого осмотичного тиску, що перевищує приблизно в 2,5 раза осмотичний тиск білків плазми крові, препарат утримує рідину в кров'яному руслі і чинить у такий спосіб гемодинамічну дію. Швидко підвищує артеріальний тиск при гострій крововтраті і тривалий час підтримує його на високому рівні. Фармакокінетика. Препарат не токсичний, виділяється, головним чином, нирками (протягом першої доби – близько 50 %). Невелика кількість декстрану відкладається в ретикулоендотеліальній системі, де він поступово розщеплюється до глюкози. Препарат не є джерелом вуглеводного живлення, чинить незначну дезінтоксикаційну дію.

Показання до застосування:

Профілактика і лікування травматичного, операційного і опікового шоку, гостра крововтрата.

Протипоказання:

Травми черепа з підвищеним внутрішньочерепним тиском через небезпеку підвищення артеріального тиску, крововиливи в мозок та випадки, коли не можна вводити велику кількість рідини, захворювання нирок, що супроводжуються анурією, серцева недостатність, схильність до різко виражених алергічних реакцій.

Особливості застосування:

Оскільки препарат є засобом протишокової дії і застосовується, як правило, для надання ургентної допомоги, пробу на реактогенність Поліглюкіну проводити не доцільно. Переносимість препарату визначають таким чином: після повільного введення перших 10 крапель припиняють введення на 3 хв, потім вводять ще 30 крапель і знову припиняють введення на 3 хв. За відсутності реакції продовжують введення препарату. Результати проби реєструються в історії хвороби. Призначають з обережністю хворим з порушеною видільною функцією нирок, при тромбоцитопенії. Застосовують тільки під контролем лікаря.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Даних про протипоказання в період вагітності і годування груддю немає. Однак слід з обережністю і за наявності життєвих показань застосовувати препарат при токсикозі або нефропатії у вагітних.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Оскільки препарат застосовується в умовах стаціонару дані про такі впливи відсутні.

Діти:

Новонародженим препарат призначають лише за життєвими показаннями. Дітям старше 1 року препарат призначають із розрахунку 10 – 15 мл на 1 кг маси тіла.Для лікування опікового шоку дітям у перші 24 години призначають по 40 – 50 мл на 1 кг маси тіла, в наступні дні - 30 мл/кг.

Спосіб застосування та дози:

Препарат вводять внутрішньовенно, а при гострих крововтратах - і внутрішньоартеріально. Швидкість введення визначається загальним станом хворого, рівнем артеріального тиску, частотою пульсу, показником гематокриту. При розвиненому шоці Поліглюкін вводять внутрішньовенно, струминно. Звичайно застосовують від 400 до 1200 мл на одне вливання (а за необхідності - до 2000 мл). При підвищенні артеріального тиску до рівня, близького до нормального, переходять на краплинне введення. При крововтраті більше ніж 500 мл і вираженій анемізації поєднують введення Поліглюкіну з переливанням крові та її компонентів. З метою профілактики шоку при операціях Поліглюкін вводять краплинно; у випадку падіння артеріального тиску переходять на струминне введення. При різкому зниженні тиску (нижче 60 мм рт. ст.) доцільне внутрішньоартеріальне введення препарату (до 400 мл). У післяопераційний період струминно-краплинне введення Поліглюкіну є ефективним засобом профілактики післяопераційного шоку. Для лікування опікового шоку вводять за перші 24 години до 2000 – 3000 мл препарату, а за наступні 24 години - до 1500 мл.

Передозування:

Може розвинутися гіпертонічна реакція, для лікування якої вводять периферійні судинорозширювальні засоби при контролі артеріального тиску.

Побічні дії:

При застосуванні Поліглюкіну можливі алергічні реакції (свербіж шкіри, висипи, набряк Квінке, іноді розвиток анафілактичного шоку), збільшення кількості серцевих скорочень, зниження артеріального тиску, запаморочення, акроціаноз, утруднення дихання, відчуття стискання за грудниною, пропасниця, біль у попереку. У разі появи цих скарг введення препарату припиняють і вводять внутрішньовенно 10 % розчин кальцію хлориду, застосовують серцеві засоби, антигістамінні препарати.

Лікарська взаємодія:

Поліглюкін не повинен бути розчином-носієм для інших препаратів. Додавання інших препаратів може призвести до фізико-хімічних змін.

Термін придатності:

4 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі від 10 до 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці. Допускається заморожування препарату за умови збереження герметичності упаковки.

Форма випуску / упаковка:

По 200 або 400 мл у пляшках.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьПрепарат не використовують як розчинник для інших лікарських засобів.МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Поліглюкін
Виробник:Юрія-Фарм, ТОВ.
Форма випуску: По 200 або 400 мл у пляшках.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/0493/01/01 від 02.02.2009. Наказ № 51 від 02.02.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Dextran
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 100 мл розчину містять декстрану 60 – 6 г, натрію хлориду – 0,9 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Плазмозамінні та дезінтоксикаційні розчини
Код АТС:B05AA05 - Декстран
Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама