Порталак (Lactulose) інструкція із застосування

Порталак фото, інструкція
Дозування:
Порталак сироп, 667 мг/мл по 250 мл у флак.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Белупо, ліки та косметика д.д., Хорватія

Фармакотерапевтична група:

Осмотичні проносні засоби. Комбінація мінеральних солей.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: лактулоза;100 мл сиропу містять: лактулози (у вигляді лактулози рідкої) 66,7 г.

Лікарська форма:

сироп

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Белупо, ліки та косметика д.д., Хорватія

Фармакотерапевтична група:

Осмотичні проносні засоби. Комбінація мінеральних солей.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Лактулоза являє собою синтетичний дисахарид, що розщеплюється на низькомолекулярні органічні кислоти під дією кишкових бактерій в товстій кишці. Утворення кислот призводить до зниження рН у просвіті товстої кишки. Кислоти сприяють локальній гіперосмотичній дії, що збільшує об’єм фекального вмісту і нормалізує його консистенцію, стимулюють перистальтику і випорожнення кишківника. Запор коригується, відновлюється фізіологічний ритм травлення.При портосистемній енцефалопатії або печінковій (пре)комі дія препарату зумовлена пригніченням росту протеолітичних бактерій за рахунок збільшення кількості ацидофільних бактерій (наприклад лактобацил), трансформацією аміаку в іонізовану форму завдяки підкисленню вмісту кишечнику, очищенням кишечнику за рахунок низького рН, а також осмотичного ефекту, зміною бактеріального метаболізму азоту шляхом стимуляції утилізації бактеріями аміаку для синтезу бактеріальних білків. Лактулоза як пребіотик посилює ріст корисних для організму бактерій, таких як біфідобактерії і лактобактерії, тоді як ріст потенційно патогенних бактерій, таких як клостридії та кишкова паличка, пригнічується. Це створює сприятливий баланс кишкової флори.Фармакокінетика.Лактулоза майже не абсорбується після перорального прийому і досягає кишечнику в незміненому стані. При застосуванні Порталаку в дозі 25-50 г або 40-75 мл лактулоза повністю метаболізується бактеріальною флорою. При застосуванні вищих доз частина лактулози може екскретуватись у незміненому стані.

Показання до застосування:

Запор: регуляція фізіологічного ритму спорожнення кишечнику, стани, що потребують полегшення дефекації та пом’якшення випорожнень за медичними показаннями (геморой, після операцій на товстому кишечнику та аноректальній зоні).Портальна печінкова енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової прекоми і коми.

Протипоказання:

Гіперчутливітсь до лактулози чи до інших компонентів препарату, шлунково-кишкова непрохідність, перфорація травного тракту або ризик перфорації травного тракту, галактоземія.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Цей препарат містить лактозу, галактозу і незначну кількість фруктози. Таким чином, пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози або фруктози, лактазною недостатністю або глюкозо-галактозною мальабсорбцією не слід приймати цей препарат.Хворим з непереносимістю лактози застосовувати Порталак слід з обережністю.Доза лактулози, що застосовується при лікуванні запорів, безпечна для пацієнтів з цукровим діабетом. Однак при лікуванні печінкової прекоми та коми, коли доза лактулози набагато вища, слід враховувати вміст цукру в препараті при лікуванні хворих на цукровий діабет. Якщо перед початком лікування наявні болісні симптоми у ділянці живота невизначеного походження або терапевтичний ефект протягом кількох днів лікування є недостатнім, рекомендована консультація лікаря.Застосування у період вагітності або годування груддю.Під час вагітності не очікується будь-яких наслідків для плода, оскільки системний вплив лактулози на вагітну є незначним.Сироп Порталак можна застосовувати під час вагітності.Період годування груддю Під час годування груддю не очікується будь-яких ефектів у новонародженого/немовляти, оскільки системний вплив лактулози на жінку-годувальницю є незначним.Сироп Порталак можна застосовувати під час годування груддю. ФертильністьНе очікується будь-яких ефектів, оскільки системний вплив лактулози є незначним.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Порталак не впливає або має неістотний вплив на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Порталак можна приймати як нерозведеним, так і розведеним. Дозу потрібно підбирати, виходячи з клінічного ефекту.Разову дозу лактулози слід проковтнути одразу. Режим прийому препарату слід підбирати відповідно до потреб пацієнта. Якщо пацієнту препарат призначено один раз на добу, дозу слід приймати завжди в один і той же час доби, наприклад під час сніданку. Під час терапії проносними засобами рекомендується вживати достатню кількість рідини (1,5-2 літра на добу, що відповідає 6-8 склянкам).Дозування при запорах або при станах, що потребують полегшення дефекаціїЛактулозу можна приймати у вигляді разової добової дози або розподіливши її на два прийоми.Через кілька днів початкова доза може бути скоригована до підтримувальної дози залежно від відповіді на лікування. Може знадобитися кілька днів терапії (2-3 дні) до прояву лікувального ефекту, якщо протягом двох днів від початку застосування дія препарату не наступає, дозу можна збільшити.
Вік Початкова доза, на добу Підтримувальна доза, на добу
Дорослі та діти віком від 14 років 15-45 мл (1-3 столових ложки) 15-30 мл ( 1-2 столових ложки)
Діти 7-14 років 15 мл ( 1 столова ложка) 10-15 мл ( 1 столова ложка)
Діти 1-6 років 5-10 мл (1-2 чайні ложки) 5-10 мл (1-2 чайні ложки)
Діти до 1 року до 5 мл (1 чайна ложка) до 5 мл (1 чайна ложка)
Дозування при печінковій комі і прекомі (лише для дорослих)Початкова доза: по 30-45 мл 3-4 рази на день. Ця доза може коригуватися до досягнення підтримувальної дози, яка дозволяє досягти м'якого випорожнення від 2 до 3 разів на добу. Безпека та ефективність препарату для дітей (0-18 років) з портосистемною енцефалопатією не були встановлені. Дані відсутні.Пацієнти похилого віку та пацієнти з нирковою або печінковою недостатністюОскільки системний вплив лактулози є незначним, особливих рекомендацій щодо дозування для цих груп пацієнтів немає.Діти.Застосування проносних засобів дітям повинно відбуватись у виняткових випадках і потребує медичного нагляду.Необхідно враховувати, що рефлекс випорожнення може порушуватися під час лікування.

Передозування:

Якщо дози надто високі, може виникнути біль у животі та діарея, що супроводжується втратою води і електролітів і у тяжких випадках може призвести до гіпернатріємії і гіперкаліємії.Рекомендоване лікування включає припинення прийому препарату або зменшення дози, корекцію електролітного дисбалансу при надмірній втраті рідини, зумовленій діареєю або блюванням.

Побічні дії:

Загальний профіль безпекиПротягом перших днів лікування може виникнути метеоризм, який зазвичай минає через кілька днів. При застосуванні препарату у дозах, що перевищують рекомендовані, може виникнути біль у животі та діарея. У такому разі дозу треба зменшити. Під час застосування високих терапевтичних доз протягом тривалого часу (зазвичай тільки у хворих з портосистемною енцефалопатією) може спостерігатися електролітний дисбаланс унаслідок діареї. Нижченаведені побічні реакції виникали у пацієнтів, що проходили терапію лактулозою у плацебо-контрольованих клінічних дослідженнях. Частоту визначено таким чином: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000).Шлунково-кишкові порушення: дуже часто – діарея; часто – метеоризм, біль у животі, нудота і блювання.Відхилення лабораторних показників: нечасто – електролітний дисбаланс унаслідок діареї.ДітиОчікується, що профіль безпеки у дітей є таким же, як і у дорослих.

Лікарська взаємодія:

Дослідження взаємодії не проводилися.

Термін придатності:

3 роки

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці! Не заморожувати в зв’язку зі здатністю лактулози до кристалізації.

Форма випуску / упаковка:

По 250 мл або по 500 мл у флаконі. По 1 флакону в картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.