Прокто-Глівенол (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 400 мг трібезоніду і 40 мг лідокаїну основи в 1 супозиторії.

Решта компонентів: доповнені твердим жиром №1 (вітепсол Е 85), твердим жиром №2 (вітепсол W35).

Лікарська форма:

супозиторії

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Дельфарм Юнінг С.А.С., 26 рю де ля Шапель, 68330 Юнінг, Франція.

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування. Інші препарати, комбінації.

Фармакологічні властивості:

Основні фармакологічні ефекти реалізуються за рахунок активного компоненту трибенозиду, дія якого спрямована на зменшення проникності капілярної стінки, поліпшення мікроциркуляції, підвищення тонусу судин, забезпечення протизапального ефекту за рахунок інактивації медіаторів запалення. Через доповнення препарату Прокто-Глівенол місцевим анестетиком лідокаїном послаблюються симптоми свербежу, печіння, болю в запалених гемороїдальних вузлах.

Показання до застосування:

Запалення гемороїдальних вузлів.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до компонентів препарату, а також амідних місцевих анестетиків.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Вимагає обережного застосування Прокто-Глівенол у пацієнтів з функціональними порушеннями в роботі нирок і печінки, а також при серцевій недостатності. При відсутності позитивної динаміки впродовж 7 днів, або при появі інших симптомів в перебігу захворювання необхідно звернутися до фахівця для уточнення тактики лікування і можливого дообстеження.

Для підвищення клінічної ефективності рекомендується ретельно виконувати гігієнічні процедури в проблемній зоні, дотримуватися рухливого способу життя, правил здорового харчування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Внаслідок відсутності переконливих даних про безпеку застосування Прокто-Глівенол при вагітності в першому триместрі, необхідно тимчасово відмовитися від прийому ЛЗ. Дозволений до застосування з 4-го місяця вагітності і в період лактації, при дотриманні рекомендованого дозування, враховуючи можливий ризик як для матері, так і для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реакції негативного дії виявлено не було.

Спосіб застосування та дози:

Прокто-Глівенол призначений для ректального застосування.

Застосовувати по 1 свічці 2 рази на добу (вранці і ввечері). Після зникнення симптомів перейти на одноразовий прийом. Тривалість терапії визначається лікарем з урахуванням клінічного перебігу хвороби.

Через відсутність переконливих даних від застосування у дітей – Прокто-Глівенол дітям не призначають.

Передозування:

У літературі даних про випадки передозування суппозиторіями Прокто-Глівенол немає. Якщо випадково прийнята велика доза препарату, потрібно прийняти сорбенти, зробити промивання шлунка. Специфічних заходів не потрібно.

Побічні дії:

В цілому потрібно відзначити хорошу переносимість для препарату. Побічні ефекти рідкісні і представлені місцевими алергічними реакціями різного ступеня вираженості: сверблячкою, висипаннями, контактним дерматитом, кропив'янкою, у вкрай рідкісних випадках анафілактичними реакціями, ангіоневротичним набряком, набряком обличчя, бронхоспазмом. Також можливі гемороїдальними геморагіями, лихоманкою. Через характерну для лідокаїну швидку абсорбцію зі слизової оболонки - можливі системні прояви.

Лікарська взаємодія:

Одночасний прийом з антиаритмічними препаратами I класу (наприклад, токаїнід, мексилетин) або іншими місцевими анестетиками призводить до підвищення ризику розвитку системних проявів через наявність лідокаїну. Комбінування з інгібіторами МАО також призводить до посилення місцевої аналгетичної дії лідокаїну.

Термін придатності:

До 5 років.

Умови зберігання:

В температурному режимі до 30 ° С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

Картонна коробка містить 2 блістери з алюмінієвої фольги ламіновані поліетиленом по 5 супозиторіїв у кожному.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: tribenoside, lidocaine base;
  • 1 суппозиторій містить трибенозиду 400 мг, лідокаїну основи 40 мг;
  • допоміжні речовини: твердий жир №1 (Вітепсол Е 85), твердий жир №2 (Вітепсол W35).

Лікарська форма:

супозиторії

Основні фізико-хімічні властивості:

Жовтувато-білого кольору торпедоподібні супозиторії, без борозен, щільні, не м’які, злегка маслянисті, зі слабким характерним запахом.

Виробник:

Дельфарм Юнінг С.А.С.

Місцезнаходження виробника:

26 рю де ля Шапель, 68330 Юнінг, Франція.

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування геморою та анальних тріщин для місцевого застосування. Інші препарати, комбінації.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Прокто-Глівенол – комбінований препарат для місцевого лікування зовнішнього та внутрішнього геморою.

Трибенозид зменшує проникність капілярів, поліпшує мікроциркуляцію, підвищує тонус судин, має протизапальні властивості. Антагоністична дія препарату спрямована на деякі ендогенні речовини, що відіграють роль медіаторів при розвитку запалення і болю.

Лідокаїн є місцевим анестетиком, послаблює свербіж, печіння та біль, спричинені гемороєм.

Фармакокінетика.

Прокто-Глівенол діє місцево і практично не проявляє системної дії.

Після ректального введення трибенозид досягає терапевтичної концентрації у ділянці застосування і тільки невелика кількість цієї речовини всмоктується у системний кровотік. Біодоступність трибенозиду при ректальному застосуванні становить 30 %. Максимальна концентрація трибенозиду при місцевому застосуванні досягається після 2 годин після застосування одного супозиторію і становить 1 мкг/мл сироватки крові.

Трибенозид швидко метаболізується в організмі людини і від 20 % до 27 % трибенозиду виводиться з сечею у вигляді метаболітів.

Лідокаїн швидко абсорбується зі слизової оболонки та погано абсорбується з неушкодженої шкіри. Його біодоступність становить приблизно 50 % після ректального застосування. Максимальні концентрації у плазмі крові – приблизно 0,70 мкг/мл – спостерігалися через 112 хвилин після застосування 1 супозиторія, що становить 300 мг лідокаїну.

Препарат швидко метаболізується в печінці. 10 % незміненого лідокаїну та метаболітів виводиться із сечею.

Показання до застосування:

Місцеве лікування зовнішнього та внутрішнього геморою.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, в тому числі до амідних місцевоанестезуючих лікарських засобів.

Особливості застосування:

Прокто-Глівенол слід застосовувати з обережністю пацієнтам із тяжкими серцевою недостатністю, нирковою недостатністю та печінковою недостатністю.

Пацієнтам рекомендовано звернутися до лікаря, якщо стан не покращується після одного тижня застосування або у випадку, якщо з’явилися будь-які інші симптоми, що не спостерігалися раніше, з метою виключення інших можливих причини цих порушень.

Окрім того, при лікуванні геморою препаратом Прокто-Глівенол супозиторії ректальні рекомендовано виконувати правила гігієни заднього проходу, дотримуватися рухливого способу життя та правил здорового харчування для забезпечення випорожнень м'якої консистенції.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Прокто-Глівенол не слід застосовувати протягом І триместру вагітності.

Прокто-Глівенол можна застосовувати з 4-го місяця вагітності та жінкам, які годують груддю, за умов дотримання рекомендованого дозування, враховуючи можливий ризик як для матері, так і для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застосування Прокто-Глівенолу не чинить або чинить незначний вплив на швидкість психомоторних реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Не застосовувати дітям, оскільки дані щодо застосування препарату в цій віковій групі відсутні.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати ректально.

Застосовувати по 1 супозиторію 2 рази на добу.

1 супозиторій вводити вранці, другий – ввечері, до зникнення гострих симптомів. Після цього дозу можна зменшити до 1 супозиторія на добу. Тривалість лікування визначає лікар залежно від тяжкості перебігу захворювання.

Передозування:

Немає даних щодо передозування препарату Прокто-Глівенол. При випадковому прийомі внутрішньо необхідно швидко спорожнити шлунок. Лікування має бути симптоматичним із загальними підтримуючими засобами.

Побічні дії:

З боку шкіри та підшкірних тканин: рідко (≥1/10 000, < 1/1 000): у ділянці введення відчуття дискомфорту, біль, легке печіння, висип, свербіж і кропив’янку, контактний дерматит.

З боку імунної системи: дуже рідко (< 1/10 000): можливі реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, бронхоспазм.

З боку серцевої системи: дуже рідко (< 1/10 000): серцево-судинні розлади.

Інші: гарячка, гемороїдальні геморагії.

Враховуючи те, що лідокаїн швидко абсорбується зі слизової оболонки, можливі прояви системної дії.

Лікарська взаємодія:

Пацієнтам, які приймають протиаритмічні препарати I класу (наприклад, токаінід, мексилетин) або інші місцеві анестетики, слід застосовувати препарат з обережністю, оскільки можливий ризик виникнення сукупних системних ефектів через наявність лідокаїну. Інгібітори моноамінооксидази посилюють місцевоаналгезуючу дію лідокаїну.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 супозиторіїв в алюмінієвій фользі, ламінованій поліетиленом та поліпропіленом, по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.