Прометазин-Львівдіалік (Promethazine) інструкція із застосування

Прометазин-Львовдиалик фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Прометазин-Львівдіалік розчин д/ін. 2,5 % по 2 мл в амп. №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Львівдіалік, ДП, ДАК "Укрмедпром" м.Львів, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина;склад: 1 мл розчину містить прометазину гідрохлориду 0,025 г;допоміжні речовини: кислота аскорбінова, натрію хлорид, натрій сірчистокислий безводний, натрію метабісульфіт, вода для ін'єкцій.

Виробник:

Львівдіалік, ДП, ДАК "Укрмедпром" м.Львів, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Активний інгредієнт Прометазину – блокатор гістамінових Н1-рецепторів. Прометазин – це похідний продукт фенотіазину, що має високу антигістамінну активність та виражену дію на центральну нервову систему. Викликає седативний ефект, запобігає та заспокоює блювання, знижує температуру тіла. Клінічний ефект починає розвиватися через 20 хвилин і триває протягом 6, іноді 12 годин.Фармакокінетика. При внутрішньом’язовому або внутрішньовенному застосуванні проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. Зв’язування з білками – на 65 - 90 %. Метаболізується в печінці з утворенням переважно сульфоксидів та N-деметильованих похідних прометазину. Період напіввиведення досягає 7 - 12 годин. Елімінується, головним чином, з сечею, в меншій кількості – з калом.

Показання до застосування:

Алергічні захворювання: кропив’янка, сироваткова хвороба, сінна гарячка, ангіоневротичний набряк, полінози.;алергічні реакції на приймання лікарських засобів;захворювання шкіри: екземи, нейродерміт, діатез, контактні дерматити та токсикодермії;захитування;психози, неврози, що супроводжуються збудженням, занепокоєнням, порушенням сну (у складі комплексної терапії);для посилення дії аналгетиків та місцевих анестетиків;бронхообструктивний синдром (у складі комплексної терапії).

Протипоказання:

Одночасний прийом інгібіторів МАО; коматозний стан (у тому числі на фоні алкогольної інтоксикації); виражені порушення печінки; вагітність; лактація; дитячий вік до 2 років; закритокутова глаукома; гіпертрофія передміхурової залози; виразкова хвороба шлунка з пілородуоденальною обструкцією; епілепсія; синдром апное уві сні; підвищена чутливість до прометазину або інших похідних фенотіазину.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Може пригнічувати кашльовий рефлекс, тому необхідно дотримуватися обережності стосовно хворих (особливо дітей) із загостренням хронічних респіраторних захворювань, що супроводжуються кашлем з відходженням мокротиння.При тривалому застосуванні Прометазину рекомендується систематичне проведення загального аналізу крові та оцінка функції печінки.Під суворим лікарським контролем можливе сумісне застосування препарату з опіоїдними аналгетиками та транквілізаторами для комплексної передопераційної терапії хворих.Виключається вживання алкоголю.У літньому віці з обережністю вводять високі дози парентерально, тому що можливі екстрапірамідні порушення і гостра затримка сечі.У початковому, індивідуально визначеному, періоді застосування препарату не дозволяється керувати транспортними засобами і займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують швидкості психомоторних реакцій. У процесі подальшого лікування ступінь обмеження визначають залежно від індивідуального перенесення препарату.При необхідності призначення в період лактації слід припинити грудне годування.Для запобігання хибності шкірних скарифікаційних проб на алергени препарат необхідно відмінити за 72 години до алергологічного тестування.Розчин не придатний для підшкірного введення.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Розчин для ін'єкцій Прометазин вводиться внутрішньом'язово (в/м) або внутрішньовенно (в/в). Такому введенню віддають перевагу при проведенні термінових допоміжних заходів та для хірургічної премедикації.Для дорослих . Внутрішньом’язово (глибоко в м’яз) вводять по 1-2 мл 3-4 рази/добу. Вищі дози для дорослих при внутрішньом’язовому введенні: разова – 50 мг (2 мл), добова – 250 мг (10 мл).Внутрішньовенно Прометазин вводять в комбінації з іншими компонентами літичної суміші – 2 мл розчину.Для допоміжної терапії анафілактичного шоку – 10-20 мг внутрішньовенно повільно (після ін’єкції епінефрину) і далі протягом подальших 24-48 годин для запобігання рецидиву.Для дітей  старше 2 років разова доза розчину для ін’єкцій становить 0,5-1 мг/кг маси тіла при внутрішньомязовому введенні, внутрішньовенно – 0,15-0,3 мг/кг;Кратність введення – 3-5 разів на добу.Курс лікування - від 1 до 14 днів. В окремих випадках курс лікування встановлюють індивідуально.

Передозування:

Симптоми. У дітей - збудження, неспокій, галюцинації, атаксія, атетоз, судоми, мідріаз і нерухомість зіниць, гіперемія шкіри обличчя, гіпертермія; згодом - судинний колапс, кома. У дорослих – загальмованість, депресія, кома, згодом – психомоторне збудження, судоми; рідко - гіпертермія і гіперемія шкірних покривів. Лікування: у зв’язку з відсутністю антидотів лікування симптоматичне, підтримуюче, за показанням - протисудомні засоби, штучна вентиляція легенів та інші реанімаційні заходи. При тяжкій гіпотензії необхідно вводити норадреналін або мезатон. Потрібна корекція ацидози та/або електролітного балансу.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, запори.З боку центральної нервової системи: сонливість, неспокій; рідко – психомоторне збудження, екстрапірамідальні розлади.З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія (при внутрішньовенному введенні).З боку системи кровотворення: рідко – агранулоцитоз.Алергічні реакції: екзантема.Місцеві реакції: при внутрішньом’язовому введенні можуть виникнути болючі інфільтрати.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні потенціює ефекти опіоїдних аналгетиків, снодійних, транквілізаторів, нейролептиків, місцевих анестетиків, М-холіноблокаторів, гіпотензивних засобів.Послаблює дію похідних амфетаміну, М-холіноміметиків, антихолінестеразних препаратів.Барбітурати прискорюють елімінацію та знижують активність Прометазину гідрохлориду.Внаслідок сумісного застосування з трициклічними антидепресантами можливе підсилення М-холіноблокуючої дії.Етиловий спирт, клофелін, протиепілептичні засоби поглиблюють пригнічення ЦНС.Хінідин підвищує ймовірність негативного впливу на серце.

Термін придатності:

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі від 15 до 25 0 С. Термін придатності - 2 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 ампул (2 мл) у картонних коробках.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: promethazine; ( 2RS)-N,N-диметил-1(10Н-фенотіазин-10 іл)- пропан-2-аміну гідрохлорид;

Форма випуску

Розчин для ін’єкцій.

Адреса

Україна, 79005, м. Львів, вул. Зелена, 12, тел. 75-47-89.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.