Простакер (Sabalis serrulatae fructus) інструкція із застосування

Простакер фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Мега Лайфсайенсіз Лтд, Тайланд

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: ліпофільний екстракт з плодів пальми пилкоподібної (Extr. Serenoa repens) ─ 320 мг (85 - 95 % жирних кислот);оболонка капсули: желатин, гліцерин, титану діоксид (Е 171), заліза оксид чорний (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172). 

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Мега Лайфсайенсіз Лтд, Тайланд

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. В етіології доброякісної гіперплазії передміхурової залози суттєву роль відіграє збільшення утворення андрогену дигідротестостерону (ДГТ), що спричиняє ріст тканини передміхурової залози шляхом зв’язування з цитоплазматичними рецепторами андрогену. ДГТ утворюється із тестостерону шляхом активації ферменту 5-a-редуктази. Дія екстракту з плодів пальми пилкоподібної (Serenoa repens) пов’язується з його антиандрогенним ефектом, а саме ─ із блокуванням зв’язування ДГТ з рецептором, що призводить до гальмування активності 5-a-редуктази. Інші фактори, що також можуть гальмувати ріст тканин передміхурової залози: гальмування зв’язування рецепторів пролактину та порушення процесів передачі сигналу, протизапальна дія за рахунок гальмування дії 5-ліпооксигенази, гальмування проліферації епітелію передміхурової залози, протинабрякова дія.Простакер не впливає на статеву функцію.Доброякісна гіперплазія передміхурової залози може мати наступні симптоми:необхідність частішого сечовипускання, особливо вночі;слабке або переривчасте сечовипускання;відчуття неповністю випорожненого сечового міхура;больове відчуття при сечовипусканні;порушення статевої функції.Більшість із перерахованих симптомів спричиняються збільшенням передміхурової залози, внаслідок перетискання уретри (утворення, через яке сеча виходить із сечового міхура).Простакер попереджає подальше збільшення тканини передміхурової залози.Фармакокінетика. Після перорального застосування екстракт швидко всмоктується і максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1,5 години.

Показання до застосування:

Розлади сечовипускання при доброякісній гіперплазії (аденомі) передміхурової залози I та II стадій, а також при хронічному простатиті. 

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

При появі крові в сечі, постійному підтіканні сечі внаслідок переповнення сечового міхура та при больових позивах до сечовипускання, що поєднуються з раптовою неможливістю сечовипускання (гостра затримка сечі), треба терміново звернутися до лікаря.

Особливості застосування:

Слід порадитись з лікарем перед застосуванням препарату та впевнитися, що стан пацієнта був продіагностований як доброякісне збільшення простати або хронічний простатит. Якщо симптоми не проходять, слід звернутися до лікаря. Треба пам’ятати, що Простакер лише полегшує страждання при збільшенні передміхурової залози, але не усуває причини її збільшення. Тому хворі повинні регулярно звертатися до лікаря для контролю стану передміхурової залози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Лікарський засіб призначений для застосування чоловікам.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає повідомлень щодо можливості препарату Простакер впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Лікарський засіб призначений для застосування дорослим чоловікам.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати по 1 капсулі препарату Простакер щоденно в один і той же час. Капсулу ковтати цілою після прийому їжі і запивати достатньою кількістю рідини. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Передозування:

Випадків передозування препаратом Простакер дотепер зареєстровано не було.

Побічні дії:

У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов'язково слід порадитись з лікарем щодо подальшого застосування препарату. При аналізі небажаних ефектів за основу прийняті такі значення частоти виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко ( < 1/10000), невідомо (доступна інформація не дозволяє оцінити даний ефект).З боку травного тракту: рідко – гастроінтестинальні розлади, включаючи відчуття дискомфорту з боку травного тракту, нудота, біль у шлунку. З боку імунної системи: рідко – алергічні реакції, наприклад, шкірні висипання або набряк шкіри. З боку репродуктивної системи: невідомо – оборотна гінекомастія.

Лікарська взаємодія:

Немає повідомлень про взаємодію препарату Простакер з іншими лікарськими засобами та про інші види взаємодій.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі до 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

10 капсул у блістері. По 1, 3 або 6 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.