Протидіабетичний збір (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

збір

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Лубнифарм, ПАТ, Україна, 37500, м. Лубни, Полтавська обл., вул. Петровського, 16

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються для лікування цукрового діабету.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діючі речовини:суміш лікарської рослинної сировини подрібненої: розторопші плоди (silybum fructus) 2 ч, цикорію корені (cichorium radix) - 1,5 ч, брусниці листя (vitis idaea folium) - 1 ч, кукурудзи стовпчики з приймочками (styli cum stigmatis zeae meydis) - 2 ч, споришу трава (polygoni herba) - 2 ч, льону насіння (semena lini) - 1,5 ч.

Лікарська форма:

збір

Основні фізико-хімічні властивості:

Суміш часток і шматочків різної форми бурувато-сірого, темно-жовтого, жовтого, світло-жовтого, сірувато-жовтого, темно-коричневого, темно-зеленого або світло-зеленого кольору. Запах слабкий, ароматний.

Виробник:

Лубнифарм, ПАТ

Місцезнаходження виробника:

Україна, 37500, м. Лубни, Полтавська обл., вул. Петровського, 16

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються для лікування цукрового діабету.

Фармакологічні властивості:

Протидіабетичний збір чинить гіпоглікемічну дію і застосовується для лікування інсулін- незалежного цукрового діабету легкої і середньої тяжкості як самостійно, так і сумісно з похідними сульфонілсечовини і препаратами інсуліну. Знижує рівень цукру, нормалізує показники вуглеводного обміну, покращує периферичний кровообіг, знижує токсичну дію кетонових тіл, підвищує імунітет.


Біологічно активні речовини, що містяться в розторопші плодах (флавоноїд силімарин і його головний ізомер силібінін), обумовлюють гепатопротекторну, жовчогінну, холеретичну, мембраностабілізуючу дію препарату, а саме: нормалізують обмінні процеси в печінці, підвищують стійкість гепатоцитів до дії негативних чинників навколишнього середовища, сприяють більш швидкому відновленню паренхіми печінки та її фізіологічних функцій, а також посилюють утворення та виділення жовчі, секреторну та рухову функції травного тракту.


Цикорію корені містять інулін, гіркий глікозид інтибін, пектин, цукри і смолу. Чинять жовчогінну, заспокійливу, протизапальну дію, регулюють обмін речовин в організмі.


Брусниці листя покращує обмін речовин в організмі.


Кукурудзи стовпчики з приймочками містять сапоніни, речовини дубильні, глікозиди гіркі, флавоноїди, алкалоїди, олію ефірну, олію жирну, стерини (стигмастерол, ситостерол), вітаміни К і С, мікроелементи. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить жовчогінну, діуретичну і гіпоглікемічну дію, знижує вміст білірубіну, підвищує вміст протромбіну в крові і прискорює її згортання.


Споришу трава містить дубильні речовини, флавоноїди (авікулярин, ізорамнетин, кверцетин, кемпферол, кверцетин-3-арабінозид, лютеолін, мірицетин), олію ефірну (сліди), кумарини (скополетин, умбеліферон), сапоніни, вітамін С, каротин, пектин, сполуки кислоти кремнієвої, кислоти органічні, полісахаридний комплекс, залізо. Цей комплекс біологічно активних речовин запобігає утворенню і сприяє виведенню сечових конкрементів при сечокам’яній хворобі, підвищує діурез, виводить із сечею надлишок іонів натрію і хлору, збільшує фільтрацію в ниркових клубочках і зменшує зворотну резорбцію в ниркових канальцях, зменшує проникність стінок кровоносних судин, знижує артеріальний тиск.


Льону насіння містить жирну олію, до складу якої входять гліцериди кислот ліноленової, лінолевої, олеїнової, пальмітинової і стеаринової, а також слиз, вуглеводи, глікозид лінамарин, кислоти органічні, ферменти, вітамін А. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить обволікаючу, протизапальну і легку проносну дію, покриваючи тонким шаром слизові оболонки травного тракту та запобігаючи їх подразненню. Шар слизу з льону насіння утримується досить довго, спричиняючи захисну дію при запаленні. Жирна олія, що міститься в насінні, чинить пом’якшувальну, протизапальну та посилюючу регенерацію тканин дію.

Показання до застосування:

Застосовують для профілактики і лікування цукрового діабету ІІ типу в комплексній терапії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Обтураційна жовтяниця, тромбофлебіт, стан гіперкоагуляції. Вагітність і період годування груддю. Дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Немає особливих заходів безпеки при застосуванні Протидіабетичного збору.


Перед застосуванням настій рекомендується збовтувати.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека та клінічна ефективність застосування препарату у період вагітності і годування груддю не вивчалися, тому не слід призначати Протидіабетичний збір у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Безпека та ефективність застосування Протидіабетичного збору дітям не встановлені, тому не слід призначати препарат цій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози:

2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв.


10 г (2 столові ложки) збору вміщують в емальований посуд, заливають 500 мл гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 500 мл.


Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 склянці 2 рази на добу за 20 - 30 хв до прийому їжі.


Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту, переносимості препарату та зазвичай становить 2 - 4 тижні.

Передозування:

Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції при підвищеній індивідуальній чутливості до біологічно активних речовин лікарського засобу.


У разі появи будь-яких незвичних реакцій необхідно проконсультуватися з лікарем.

Лікарська взаємодія:

Не встановлена.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.


Зберігати в недоступному для дітей місці.


Приготовлений настій зберігати у прохолодному (8-15 ºС) місці не більше 2 діб.

Форма випуску / упаковка:

По 2 г у фільтр-пакетах № 25 у пачці; по 50 г у пакеті.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.