Псорікап (Pyrithione zinc) інструкція із застосування

Псорикап фото, інструкція
Дозування:
Псорікап крем, 2 мг/г по 30 г у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Київмедпрепарат, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Дерматологічні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 г крему містить цинку піритіонату 2 мг;допоміжні речовини: метилпарабен (метилпарагідроксибензоат) (Е 218), бутилгідрокситолуол (Е 321), гліцерол моностеарат, полігліцерил-3-метилглюкози дистеарат, сахарози кокоат, метилглюкет-10, спирт стеариловий, октилдодеканол, ізопропілпальмітат, циклометикон, гліцерин, кислоти лимонної моногідрат, вода очищена.действующее вещество: 1 г крема содержит цинка пиритионата 2 мг;вспомогательные вещества: метилпарабен (метилпарагидроксибензоат) (Е 218), бутилгидрокситолуол (Е 321), глицерол моностеарат, полиглицерил-3-метилглюкозы дистеарат, сахарозы кокоат, метилглюкет-10, спирт стеариловый, октилдодеканол, изопропилпальмитат, циклометикон, глицерин, кислоты лимонной моногидрат, вода очищенная.Лекарственная форма. Крем.Основные физико-химические свойства: крем белого цвета.Фармакотерапевтическая группа. Дерматологические средства. Код АТХ D11A X12.

Лікарська форма:

крем

Виробник:

Київмедпрепарат, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Дерматологічні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Препарат має високу антибактеріальну активність проти ряду патогенних мікроорганізмів, таких як стрептококи, стафілококи, синьогнійна і кишкова палички, протей. Протигрибкова активність препарату особливо виражена відносно Pytyrosporum ovale та Pytyrosporum orbiculare, які спричиняють запалення і надмірне лущення при псоріазі та інших захворюваннях шкіри. Препарат діє проти мікроорганізмів, що знаходяться як на поверхні, так і в глибоких шарах епідермісу.Спеціальний склад крему має гідратуючі властивості, збільшує антибактеріальну та протигрибкову дію цинку піритіонату, допомагає усунути печіння та свербіж. Активований цинку піритіонат, який знаходиться у кремі, пригнічує патологічний ріст клітин поверхневих шарів шкіри, що знаходяться у стані патологічної гіперпроліферації, усуває надмірне лущення при псоріазі та інших захворюваннях шкіри. Препарат діє проти мікроорганізмів, що знаходяться як на поверхні, так і в глибоких шарах епідермісу.Фармакокінетика.При зовнішньому застосуванні цинку піритіонат депонується у поверхневих (епідермальних) шарах шкіри. Системна абсорбція відбувається повільно. Виявляється у крові у слідових кількостях.Фармакодинамика.Препарат имеет высокую антибактериальную активность против ряда патогенных микроорганизмов, таких как стрептококки, стафилококки, синегнойная и кишечная палочки, протей. Противогрибковая активность препарата особенно выражена относительно Pytyrosporum ovale и Pytyrosporum orbiculare, которые вызывают воспаление и чрезмерное шелушение при псориазе и других заболеваниях кожи. Препарат действует против микроорганизмов, которые находятся как на поверхности, так и в глубоких слоях эпидермиса.Специальный состав крема имеет гидратирующие свойства, увеличивает антибактериальное и противогрибковое действие цинка пиритионата, помогает устранить жжение и зуд. Активированный цинка пиритионат, который находится в креме, подавляет патологический рост клеток поверхностных слоев кожи, которые находятся в состоянии патологической гиперпролиферации, устраняет чрезмерное шелушение при псориазе и других заболеваниях кожи. Препарат действует против микроорганизмов, которые находятся как на поверхности, так и в глубоких слоях эпидермиса.Фармакокинетика.При внешнем применении цинка пиритионат депонируется в поверхностных (эпидермальных) слоях кожи. Системная абсорбция происходит медленно. Обнаруживается в крови в следовых количествах.Клинические характеристики.

Показання до застосування:

Псоріаз, атопічний дерматит, себорейна екзема у дорослих і дітей віком від 1 року, особливо при розповсюджених формах, а також при свербежі, подразненні, запаленні та підвищеній сухості шкіри.Псориаз, атопический дерматит, себорейная экзема у взрослых и детей с 1 года, в особенности при обширных формах, а также при зуде, раздражении, воспалении и повышенной сухости кожи.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату.Повышенная чувствительность к одному из компонентов препарата.Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.Не рекомендуется применять одновременно с мазями и кремами, которые содержат глюкокортикостероиды.

Особливості застосування:

Не допускати попадання крему в очі. У випадку попадання крему в очі слід промити їх великою кількістю проточної води та звернутися до лікаря.У разі збільшення частоти застосування крему можливе виникнення легкого короткотривалого локального печіння шкіри.Препарат можна застосовувати у період ремісії для підтримуючої терапії і профілактики рецидивів, що дозволяє швидко усунути маніфестну фазу і прискорити клінічне одужання. У період ремісії крем наносять на ділянки шкіри при появі перших ознак загострення захворювання.Застосування у період вагітності або годування груддю.У період вагітності або годування груддю препарат застосовувати тільки у випадках, коли користь від застосування перевищує потенційний ризик для плода/дитини. Крем не слід наносити на соски у період годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.Не допускать попадания крема в глаза. В случае попадания крема в глаза следует промыть их большим количеством проточной воды и обратиться к врачу.В случае увеличения частоты применения крема возможно возникновение легкого кратковременного локального жжения кожи.Препарат можно использовать в период ремиссии для поддерживающей терапии и профилактики рецидивов, что позволяет быстро устранить манифестную фазу и ускорить клиническое выздоровление. В период ремиссии крем наносить на участки кожи при появлении первых признаков обострения заболевания.Применение в период беременности или кормления грудью.В период беременности или кормления грудью препарат применять только в случае, когда польза от применения превышает потенциальный риск для плода/ребенка. Крем не следует наносить на соски в период кормления грудью.Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами. Не влияет.

Спосіб застосування та дози:

Змащувати уражену шкіру 2 рази на добу.При псоріазі курс лікування становить 1-1,5 місяця, при атопічному дерматиті – 3-4 тижні, при інших захворюваннях крем призначають до повного зникнення симптомів. При залишкових явищах (гіперемія, сухість, лущення, пігментація) крем продовжувати застосовувати протягом 1-2 тижнів.Діти. Не застосовувати дітям віком до 1 року.Смазывать пораженные участки кожи 2 раза в сутки.При псориазе курс лечения представляет 1-1,5 месяца, при атопическом дерматите – 3-4 недели, при других заболеваниях крем назначают до полного исчезновения симптомов. При остаточных явлениях (гиперемия, сухость, шелушение, пигментация) крем продолжают применять в течение 1-2 недель. Дети. Не применять детям в возрасте до 1 года.

Передозування:

Можливе посилення проявів побічних реакцій.Возможно усиление проявлений побочных реакций.

Побічні дії:

Можливі реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, почервоніння, свербіж, зміни та відчуття печіння у місці нанесення препарату.Возможны реакции гиперчувствительности, включая кожные высыпания, покраснение, зуд, изменения и ощущение жжения в месте нанесения препарата.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується застосовувати одночасно з мазями та кремами, що містять глюкокортикостероїди.

Термін придатності:

2 роки.2 года.

Умови зберігання:

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.В оригинальной упаковке при температуре не выше 25 °С. Не замораживать. Хранить в недоступном для детей месте.

Форма випуску / упаковка:

По 30 г у тубі, 1 туба в пачці.По 30 г в тубе, 1 туба в пачке.Категория отпуска. Без рецепта.Производитель/заявитель. ПАО Киевмедпрепарат.Местонахождение производителя и его адрес места осуществления деятельности/местонахождение заявителя и/или представителя заявителя.01032, Украина, г. Киев, ул. Саксаганского, 139.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Виробник/Заявник

ПАТ Київмедпрепарат.Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/місцезнаходження заявника та/або представника заявника.01032, Україна, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.ИНСТРУКЦИЯпо медицинскому применению лекарственного средстваПСОРИКАП(PSORICAP)

Додаткові дані

Дозування:
Псорікап крем, 2 мг/г по 30 г у тубах
Реєстрація:
№ UA/6396/01/01 від 22.12.2016. Наказ № 1389 від 22.12.2016
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.