Ретинолу Ацетат (Вітамін А) (Retinol) інструкція із застосування

Ретинола Ацетат (Витамин А) фото, інструкція
Дозування:
Ретинолу Ацетат (Вітамін А) капсули по 33 000 мо №50 (10х5)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Бєлмедпрепарати, РУП, Республіка Білорусь

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітаміну А.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить вітаміну А ацетату 1,5 млн МО/г – 22,00 мг (що відповідає 11,4 мг або 33000 МО 100 % ретинолу ацетату);допоміжні речовини: олія соняшникова;оболонка: желатин, гліцерин, метилпарагідроксибензоат (Е 218).

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Бєлмедпрепарати, РУП, Республіка Білорусь

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітаміну А.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

A-авітаміноз та А-гіповітаміноз, захворювання очей (пігментний ретиніт, ксерофтальмія, гемералопія, поверхневий кератит, ураження рогівки, кон'юнктивіт, піодермія та екзематозне ураження повік). У складі комплексної терапії paxіту, гострих респіраторних захворювань, які проходять на фоні ексудативного діатезу, гострих та хронічних бронхолегеневих захворювань, гіпотрофії i колагенозів, при патологічних процесах шкіри (відмороження, опіки, рани, iхтіоз, фолікулярний дискератоз, старечий кератоз, туберкульоз шкіри, деякі форми екземи, псоріаз), запальних i виразково-ерозивних уражень кишечнику, цирозу печінки.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату, гострий і хронічний нефрит, серцева недостатність ІІ-ІІІ ступеня, жовчокам’яна хвороба, хронічний панкреатит, гіпервітаміноз А, передозування ретиноїдів, гіперліпідемія, ожиріння, хронічний алкоголізм, саркоїдоз (у т.ч. у анамнезі).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не слід приймати одночасно з іншими лікарськими засобами, до складу яких входить вітамін А.Тривалий щоденний прийом препарату, особливо у великих дозах, внаслід кумуляції в організмі може спричинити розвиток гіпервітамінозу А.Не рекомендується застосовувати препарат під час тривалої терапії тетрациклінами.Препарат слід приймати за 1 годину до або через 4-6 годин після прийому холестираміну.Для нормального всмоктування вітаміну А необхідною умовою є наявність жирів у їжі.Зловживання алкоголем та тютюном порушує всмоктування препарату з травного тракту.З обережністю застосовують препарат при захворюваннях, пов’язаних зі зниженим згортанням крові або таких, що супроводжуються ризиком розвитку кровотеч, при захворюваннях, що супроводжуються втратою організмом кальцію, при тяжких ураженнях печінки, гострих та хронічних гепатитах. Для контролю функції печінки до початку та у процесі лікування проводять біохімічний аналіз крові.Дану лікарську форму не рекомендується застосовувати дітям (через високий вміст ретинолу).

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Враховуючи високу дозу вітаміну А, даний препарат противопоказаний у період вагітності та годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакціϊ при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає посилань на те, що ретинолу ацетат може впливати на швидкість психомоторних реакцій при керуванні автотранспортом або роботі з точними механізмами.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Препарат протипоказаний дітям.

Спосіб застосування та дози:

Ретинолу ацетат застосовують з лікувальною метою у дорослих при авітамінозах середнього i легкого ступеня тяжкості. Призначають препарат внутрішньо через 10-15 хвилин після їди.Лікувальні дози при гіпо/авітамінозі легкого та середнього ступеня тяжкості для дорослих становлять до 33000 МО (1 капсула) на добу.Максимальна разова доза для дорослих становить 1-2 капсули, вища добова доза - 3 капсули. При застосуванні більш високих доз вітаміну А слід враховувати можливість розвитку гіпервітамінозу А.При гемералопії, пігментному ретиніті, ксерофтальмії та захворюваннях шкіри дорослим призначають 1-3 капсули на добу (одночасно призначають рибофлавін у добовій дозі 0,02 г), залежно від тяжкості захворювання.Тривалість курсу лікування - 4-12 тижнів, залежно від тяжкості захворювання.

Передозування:

Симптоми: сильний головний біль, запаморочення; сонливість, сплутаність свідомості, розлади зору, судоми, невтримне блювання, пронос профузний, тяжке зневоднення організму, дратівливість; на другий день з'являється поширений висип з подальшим крупношаровим лущенням, починаючи з обличчя; кровоточивість ясен, сухість і виразка слизової оболонки порожнини рота, лущення губ, пальпація довгих трубчастих кісток різко болісно внаслідок піднадкісничних крововиливів, біль у суглобах i м’язах.Лікування симптоматичне; як антидот призначають тироксин, а також аскорбінову кислоту.

Побічні дії:

З боку травної системи: втрата апетиту, сухість слизової оболонки порожнини рота, біль у шлунку, блювання, нудота.З боку печінки та жовчовидільної системи: гепатотоксичні явища, портальна гіпертензія.З боку шкіри та підшкірної клітковини: тріщини і сухість шкіри, губ, жовто-оранжеві плями на підошвах, долонях, в області носогубного трикутника, підшкірний набряк, в окремих випадках у перший день застосування можуть виникати сверблячі плямисто-папульозні висипання, що потребує відміни препарату. З боку нервової системи: астенія, надмірна втомлюваність, сонливість, дискомфорт, головний біль, дратівливість, внутрішньоочна гіпертензія, порушення зору, порушення ходи.З боку ендокринної системи: олігоменорея.З боку сечовидільної системи: поллакіурія, ніктурія, поліурія.З боку системи крові: гемолітична анемія.З боку опорно-рухового апарату: біль у кістках, зміни на рентгенограмах кісток, судоми.Інші: гіпертермія, випадання волосся, фоточутливість, зменшення маси тіла, гіперкальціємія.Зі зменшенням дози або при тимчасову відміну лікарського засобу побічні явища проходять самостійно. При захворюваннях шкіри застосування високих доз лікарського засобу після 7-10 днів лікування може супроводжуватися загостренням місцевої запальної реакції, яка не вимагає додаткового лікування і надалі зменшується. Цей ефект пов'язаний з мієло- і імуностимулювальною дією препарату.

Лікарська взаємодія:

Естрогени та пероральні контрацептиви, що їх містять, посилюють всмоктування ретинолу, що може призвести до розвитку гіпервітамінозу А. Колестирамін, колестипол, мінеральні масла, неоміцин зменшують абсорбцію вітаміну А (може знадобитися підвищення його дози). Нітрити порушують всмоктування ретинолу.Під час тривалої терапії тетрациклінами не рекомендується призначати вітамін А у високих дозах (50000 МО і вище) через збільшення ризику розвитку внутрішньочерепної гіпертензії. Ретинол послаблює ефект препаратів Са2+, збільшує ризик розвитку гіперкальціємії. Ізотретиноїн збільшує ризик виникнення токсичного ефекту.Вітамін Е знижує токсичність, абсорбцію, депонування у печінці вітаміну А; високі дози вітаміну Е можуть зменшити запаси вітаміну А в організмі. Ретинол зменшує (взаємно) небезпеку гіпервітамінозу D. Кортикостероїди і вживання алкоголю знижують терапевтичний ефект препарату. Одночасний прийом вітаміну А та антикоагулянтів посилює схильність до кровотеч. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від вологи і світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8 ºС до 15 ºС.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 1, або 3, або 5 блістерів у пачці з картону. Упаковка для стаціонарів: по 240 блістерів у коробці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Додаткові дані

Дозування:
Ретинолу Ацетат (Вітамін А) капсули по 33 000 мо №50 (10х5)
Реєстрація:
№ UA/4932/01/01 від 26.10.2011. Наказ № 700 від 26.10.2011
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.