Рибомуніл інструкція по застосуванню

Рибомуніл фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Рибомуніл таблетки №12 (12х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6246/01/01 від 03.02.2012. Наказ № 82 від 03.02.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: рибосомні фракції, мембранна фракція; 1 таблетка містить рибосомні фракції (титровані до 70 % РНК рибосоми Klebsiella pneumoniae, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes групи А і Haemophilus influenzae у співвідношенні 35 : 30 : 30 : 5) – 0,250 мг, мембранну фракцію (протеоглікани Klebsiella pneumoniae) – 0,375 мг;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, сорбіт (E 420).

Виробник:

Пєр Фабр Медікамент Продакшн, Франція

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що діють на респіраторну систему. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Рибомуніл сприяє розвитку специфічної і неспецифічної імунної відповіді, внаслідок чого посилюється боротьба організму з бактеріальними та вірусними інфекціями.Дослідження на тваринах і людях показали, що Рибомуніл має імуногенні та імуномодулюючі властивості, а також може проникати у слизову оболонку кишечника. Це було підтверджено у ході експериментів in vitro на моделі, що відтворює епітелій кишечника.Мембранна фракція грамнегативної бактерії K. pneumoniae взаємодіє з рецепторами уродженого імунітету. Ці рецептори експресуються клітинами уродженої імунної системи, що пояснює широкий спектр впливу Рибомунілу на неспецифічну імунну відповідь: відбувається посилення функцій нейтрофілів (адгезії і міграції), активація моноцитів/макрофагів і НК-клітин (натуральних кілерів). Рибомуніл також індукує дозрівання дендритних клітин людини, що стимулює проліферацію Т-клітин та ініціює специфічну імунну відповідь на рибосомні фракції.Біохімічне дослідження характеристик показало наявність на рибосомах макромолекул, які ідентичні антигенам, що зазвичай виявляються на мембранах бактерій. Кожна рибосомна фракція є імуногенною і діє як вакцинний антиген, створюючи специфічні клітини, що секретують антитіла, у крові та слизовій тканині. Ці клітини локально продукують специфічні антитіла, здатні розпізнати антигени цілих бактерій, і знижують адгезію бактерій до епітеліальних клітин. Фармакокінетика. Рибомуніл є біодоступним. Він досягає пеєрових бляшок і стимулює імунокомпетентні клітини.Оскільки макромолекули, які входять до складу Рибомунілу, не мають специфічного метаболізму, малоймовірно, що препарат може взаємодіяти з іншими лікарськими засобами.

Показання до застосування:

Профілактика рецидивуючих інфекцій ЛОР-органів у дітей.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату або одного з його компонентів в анамнезі.Аутоімунні захворювання. Оскільки препарат містить сорбіт, він протипоказаний пацієнтам з непереносимістю фруктози.

Особливості застосування:

У поодиноких випадках препарат може спричиняти різке підвищення температури тіла невстановленого походження (≥ 39° C) невдовзі після початку лікування. У таких випадках терапію необхідно припинити і не поновлювати. Це явище не слід плутати з підвищенням температури тіла, яке іноді спостерігається при слабких ЛОР-симптомах. У разі розвитку реакцій гіперчутливості необхідно негайно припинити лікування і не повторювати його. Не рекомендується призначати препарат дітям віком до 6 років через можливі труднощі з прийманням таблеток. Рибомуніл не призначають у разі гострих кишкових інфекцій.Відомо, що імуностимулятори з бактеріальними компонентами можуть спричиняти напади у хворих на астму. У разі розвитку нападу астми лікування припиняють і більше не призначають препарат. Застосування у період вагітності або годування груддю. Дані щодо застосування Рибомунілу вагітним відсутні. Дослідження на тваринах не виявили безпосереднього або опосередкованого шкідливого впливу препарату на репродуктивну функцію. Однак як запобіжний захід бажано уникати застосування Рибомунілу в період вагітності або годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Спосіб застосування та дози:

Дітям віком від 6 років: внутрішньо по 3 таблетки вранці натще 1 раз на добу. Перший місяць лікування: препарат слід приймати у перші 4 дні тижня протягом 3 тижнів. Наступні 5 місяців лікування: препарат слід приймати у перші 4 дні кожного місяця.1-й  місяць: Наступні 5 місяців:1 2 3 4 5 6 7 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 8 9 10 11 12 13 1415 16 17 18 19 20 21 15 16 17 18 19 20 2122 23 24 25 26 27 28 22 23 24 25 26 27 2829 30 31 29 30 31 Діти. Препарат застосовують для лікування дітей віком від 6 років.

Передозування:

Клінічна практика свідчить про те, що передозування Рибомунілу не спричиняє специфічних клінічних симптомів.

Побічні дії:

Нижче наведено інформацію щодо небажаних ефектів, можливо, спричинених Рибомунілом, отриману під час 9 клінічних досліджень, в які був включений 1231 пацієнт, а також протягом постмаркетингових спостережень. Залежно від частоти побічні реакції розподілені на такі категорії: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100, < 1/10), непоширені (≥ 1/1000, < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10000, < 1/1000), поодинокі (< 1/10000), з невідомою частотою (наявні дані не дають змоги оцінити частоту цих реакцій).Інфекції та інвазії Поширені: вушні інфекції, ринофарингіт, тонзиліт.Непоширені: бронхіт, гастроентерит, синусит.З невідомою частотою: ларингіт.З боку системи крові та лімфатичної системи Непоширені: лімфаденопатія.З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння Непоширені: кашель.З невідомою частотою: астматичні напади.З боку шлунково-кишкового тракту Непоширені: діарея, біль у животі, нудота, блювання, гіперсалівація. Ефекти загального характеру і місцеві реакції Непоширені: гіпертермія, астенія. З боку шкіри і підшкірних тканин З невідомою частотою: еритема, екзема, судинна пурпура, вузликова еритема.З боку імунної системи З невідомою частотою: реакції гіперчутливості, кропив'янка, ангіоневротичний набряк.

Лікарська взаємодія:

Не описана.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 12 таблеток у блістері. По 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Рибомуніл
Виробник:Пєр Фабр Медікамент Продакшн, Франція
Форма випуску: По 12 таблеток у блістері. По 1 блістеру в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6246/01/01 від 03.02.2012. Наказ № 82 від 03.02.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: рибосомні фракції, мембранна фракція; 1 таблетка містить рибосомні фракції (титровані до 70 % РНК рибосоми Klebsiella pneumoniae, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes групи А і Haemophilus influenzae у співвідношенні 35 : 30 : 30 : 5) – 0,250 мг, мембранну фракцію (протеоглікани Klebsiella pneumoniae) – 0,375 мг;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, сорбіт (E 420).

Фармакотерапевтична група:Засоби, що діють на респіраторну систему. Антисептики.
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама