Ринзакофф інструкція по застосуванню

Ринзакофф фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ринзакофф сироп по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/11169/01/01_ від 29.10.2010. Наказ № 403 від 30.05.2012
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: сальбутамолу сульфат, бромгексину гідрохлорид, гвайфенезин, ментол (левоментол);5 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату 1,205 мг, еквівалентно сальбутамолу 1 мг; бромгексину гідрохлориду 2 мг; гвайфенезину 50 мг; ментолу (левоментолу) 0,5 мг; допоміжні речовини: натрію метилпарагідроксибензоат (E 219); натрію пропілпарагідроксибензоат (E 217); сахароза; пропіленгліколь; сахарин натрію; кислота сорбінова; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); барвник Жовтий захід FCF (Е 110); вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості:

сиропоподібна рідина оранжевого кольору.

Виробник:

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Ринзакофф – комбінований препарат, що чинить бронхолітичну, відхаркувальну і муколітичну дію.Фармакологічна дія препарату зумовлена компонентами, що входять до його складу.Сальбутамол – бронхолітичний засіб, стимулює β2-адренорецептори бронхів. Спричиняючи розширення бронхів, попереджує або купірує бронхоспазм (бронходилатуючий ефект). Практично не діє на β1-адренорецептори серця. Попереджує виділення медіаторів алергії та запалення з опасистих клітин. Поліпшує мукоциліарний кліренс.Бронходилатуючий ефект досягається шляхом стимуляції β2-адренорецепторів та внутрішньоклітинною акумуляцією цАМФ.Бромгексин чинить муколітичну дію. Муколітичний ефект пов’язаний з деполімеризацією та розрідженням мукопротеїнових та мукополісахаридних волокон секрету. Значну роль у механізмі дії бромгексину відіграє його здатність стимулювати утворення сурфактанту – поверхнево-активної речовини ліпідо-білково-мукополісахаридної природи, що синтезується в клітинах альвеол, біосинтез сурфактанту порушується при різних бронхолегеневих захворюваннях. Останнє призводить до порушення стабільності альвеолярних клітин, ослаблення їхньої реакції на несприятливі впливи. Препарат також чинить незначну протикашльову дію.Гвайфенезин – відхаркувальний засіб, стимулює секреторні клітини слизової оболонки бронхів, що продукують нейтральні полісахариди, деполімеризує кислі муко- полісахариди, зменшує в’язкість і збільшує об’єм мокротиння, активує циліарний апарат бронхів, полегшує виведення мокротиння і сприяє переходу непродуктивного кашлю в продуктивний.Ментол подразнює нервові закінчення і тим самим чинить відволікаючу, помірну спазмолітичну та антисептичну дію. М’яко стимулює секрецію бронхіальних залоз, чинить заспокійливу дію і зменшує подразнення слизової оболонки дихальних шляхів.При гострому нападі астми і загостреннях хронічних обструктивних пульмонологічних захворювань, при яких має місце звуження просвіту бронхів та затруднене відходження мокротиння, фіксована комбінація сальбутамолу, бромгексину, гвайфенезину та ментолу розширює бронхи та полегшує відходження мокротиння з дихальних шляхів.Фармакокінетичне дослідження препарату не проводилось.

Показання до застосування:

Захворювання дихальних шляхів, що супроводжуються утворенням в’язкого секрету, що важко відділяється при: хронічному бронхіті;бронхіальній астмі;емфіземі легенів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату;тяжка печінкова недостатність; тяжка ниркова недостатність;тяжка серцева недостатність;некоригована артеріальна гіпертензія; аортальний стеноз;міокардит;вади серця;тахіаритмія;глаукома;декомпенсовані ендокринні порушення (тиреотоксикоз);виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (у тому числі в анамнезі);шлункова кровотеча (у тому числі в анамнезі);вагітність, період годування груддю;дитячий вік до 6 років.

Особливості застосування:

При лікуванні необхідно приймати достатню кількість рідини, що підвищує відхаркувальну дію складової препарату – бромгексину.Не рекомендується запивати препарат лужними напоями. Рекомендується контроль за рівнем калію в плазмі крові, особливо у разі тяжкої бронхіальної астми.Вірогідне збільшення частоти серцевих скорочень та артеріального тиску при прийомі препарату може зумовити необхідність корекції дози гіпотензивних та антиангінальних препаратів.Слід з обережністю застосовувати препарат хворим на ішемічну хворобу серця, гострий інфаркт міокарда, гіпертрофічну обструктивну кардіоміопатію, артеріальну гіпертензію, схильність до подовження інтервалу QT, гіпертиреоз, феохромоцитому та цукровий діабет. Також з обережністю застосовувують препарат при бронхіальній астмі тяжкого перебігу, гіпоксії будь-якого ґенезу, спільно з іншими протиастматичними препаратами у зв’язку з можливим розвитком гіпокаліємії. В таких випадках контроль рівня калію та його корекція є обов’язковими.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Ринзакофф протипоказаний для застосування у жінок в період вагітності. На період лікування препаратом слід припинити годування груддю (препарат проникає у грудне молоко).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід утримуватися від керування автомобілем або роботи з потенційно небезпечними механізмами під час прийому препарату Ринзакофф.

Діти:

Не застосовувати дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Діти віком від 6 до 12 років - по 1 чайній ложці (5 мл) 3 рази на добу.Діти віком від 12 років та дорослі - по 2 чайні ложки (10 мл) 3 рази на добу.Тривалість лікування визначається індивідуально лікарем.

Передозування:

Тахікардія, аритмія, порушення сну, біль у ділянці грудей, тремор рук та всього тіла. При передозуванні потрібно відмінити препарат. Лікування симптоматичне (промивання шлунка, призначення активованого вугілля).

Побічні дії:

З боку травної системи: нудота, блювання; при тривалому прийомі – діарея, яка проходить після відміни препарату; дуже рідко – загострення виразкової хвороби шлунка, підвищення активності печінкових трансаміназ.З боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, тахікардія, аритмія; рідко –артеріальна гіпотензія, минуща периферійна вазодилатація; дуже рідко – колапс.З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена нервова збудливість, порушення сну, сонливість, тремор; дуже рідко - судоми.Алергічні реакції: рідко – шкірний висип, риніт, подразнення горла; дуже рідко – парадоксальний бронхоспазм, ангіоневротичний набряк.Інші: гіпокаліємія, забарвлення сечі в рожевий колір.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування препарату Ринзакофф з блокаторами β-адренорецепторів (наприклад, пропанололом) зменшує активність сальбутамолу, що входить до складу препарату.Не рекомендується поєднувати Ринзакофф з інгібіторами МАО та трициклічними антидепресантами, мапротиліном, метилдопою та ерготаміном, оскільки таке поєднання може призвести до раптового зниження артеріального тиску.Сумісно з препаратом Ринзакофф не можна застосовувати загальні анестетики, а також левадопу. Це може призвести до тяжких шлуночкових аритмій. Одночасний прийом препарату Ринзакофф із селективними β2-адреноміметиками, теофіліном та іншими ксантинами підвищує ризик появи гіпокаліємії та може призвести до розвитку тахіаритмій.Діуретики та глюкокортикостероїди посилюють гіпокаліємічний ефект сальбутамолу.У разі одночасного застосування препарату Ринзакофф та серцевих глікозидів підвищується ризик аритмії. Сальбутамол, складова препарату, зменшує концентрацію дигоксину в плазмі крові.Одночасне призначення з антихолінергічними засобами (в тому числі інгаляційними) може призвести до підвищення внутрішньоочного тиску.Одночасне призначення з препаратами, що містять кодеїн, та іншими протикашльовими засобами утруднює відходження розрідженого мокротиння.Інші симпатоміметики посилюють ефект сальбутамолу.При застосуванні у поєднанні з препаратами літію зменшується вазопресорна реакція.Бромгексин, що входить до складу препарату, сприяє проникненню антибіотиків та сульфаніламідних лікарських засобів у тканину легень.

Термін придатності:

2 роки. Термін придатності після відкриття флакона відповідає терміну придатності, зазначеному на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці.  Зберігати в недоступному для дітей місці. Після кожного використання необхідно щільно закривати флакон кришкою і зберігати відповідно умовам зберігання, зазначеним на упаковці. 

Форма випуску / упаковка:

100 мл у флаконі з поліетилену. По 1 флакону разом із мірним стаканчиком у коробці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняВорлі, Мумбаї 400 030, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ринзакофф
Виробник:Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія
Форма випуску: 100 мл у флаконі з поліетилену. По 1 флакону разом із мірним стаканчиком у коробці з картону.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/11169/01/01_ від 29.10.2010. Наказ № 403 від 30.05.2012
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: сальбутамолу сульфат, бромгексину гідрохлорид, гвайфенезин, ментол (левоментол);5 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату 1,205 мг, еквівалентно сальбутамолу 1 мг; бромгексину гідрохлориду 2 мг; гвайфенезину 50 мг; ментолу (левоментолу) 0,5 мг; допоміжні речовини: натрію метилпарагідроксибензоат (E 219); натрію пропілпарагідроксибензоат (E 217); сахароза; пропіленгліколь; сахарин натрію; кислота сорбінова; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); барвник Жовтий захід FCF (Е 110); вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.
Код АТС:A01AD11 - Інші
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Реклама
Тривале вживання алкоголю викликає хронічний біль: дослідження
Споживання алкоголю може викликати біль і посилюва...
5 продуктів, аромат яких допоможе знизити апетит
Зниження апетиту може бути бажаним для людей, які ...
Реклама