Рубітал Форте (Althea root) інструкція із застосування

Рубитал Форте фото, інструкція
Дозування:
Рубітал Форте сироп 6 % з малин. по 125 г у флак.
Виробник:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

сироп

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ГЕМІ, ВФП, Польща

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

100 г сиропу містять 25,4 водного екстракту з 6 г кореня алтеї лікарської (Althaeae radix maceratio aq. (6:25,40)).допоміжні речовини: сироп малиновий (Sirupus rubi idaei), сахароза, бензоат натрію, спирт етиловий.

Лікарська форма:

сироп

Основні фізико-хімічні властивості:

В’язка, ледь опалесцююча рідина, від рожевого до світло коричневого кольору, з характерним малиновим запахом і смаком. Дозволяється присутність незначного осаду.

Виробник:

ГЕМІ, ВФП, Польща

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат містить водний екстракт із 6 частин кореня алтеї лікарської. Основними компонентами є слизові речовини, отримані з кореня алтеї, що характеризуються кислим середовищем. Препарат виявляє обволікаючу та пом’якшувальну дію на запалену та подразнену слизову облонку верхніх дихальних шляхів, гортані, горла, ротової порожнини та шлунка, спричинену сухим кашлем.Фармакологічний ефект водного екстракту кореня алтеї лікарської полягає у збільшенні секретування бронхіальних залоз, зниженні в'язкості мокротиння, полегшенні його відхаркування та полегшенні дихання. Слизові речовини, що містяться у корені алтеї, утворюють колоїдальні розчини, які вкривають слизову оболонку дихальних шляхів тонким захисним шаром, захищаючи її від несприятливої зовнішньої дії і сприяючи поновленню зруйнованих фрагментів. Крім того, завдяки обволікаючій дії слизу кореня алтеї на запалену слизову оболонку горла, гортані, зменшується подразнення периферичних кашльових рецепторів і внаслідок цього пом’якшується і послаблюється кашлевий рефлекс.Препарат містить натуральний малиновий сироп, що має додаткову м’яку жарознижувальну та потогінну дію, а також зменшує специфічний запах алтеї та покращує смак сиропу, що має велике значення у педіатрії. Фармакокінетіка.Слизові речовини, що містяться у корені алтеї, не розщеплюються і не всмоктуються у шлунково-кишковому тракті, вкриваючи слизову оболонку тонким захисним шаром та зменшуючи її подразнення. Вони утворюють також специфічний бар’єр для токсинів. У шлунку слиз кореня алтеї змінює свою тягучість залежно від кислоти шлункового соку. Тягучість слизових речовин, що містяться у корені алтеї лікарської, збільшується під впливом соляної кислоти шлунка.

Показання до застосування:

Запальні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються сухим кашлем (ларингіт, трахеїт,бронхіт, коклюш, езофагіт).

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Діти віком до 2-х років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

У зв’язку з вмістом у складі препарату бензоату натрію слід виявляти підвищену обережність під час призначення його пацієнтам з бронхіальною астмою. Через те, що препарат містить сахарозу, його слід обережно застосовувати хворим на цукровий діабет. 10 мл сиропу містять 5,8 г сахарози.Під час тривалого застосування (понад 3 тижні) препаратів, що містять слизові речовини кореня алтеї, може спостерігатися незначне зниження усмоктування вітамінів і мінеральних солей та інших сполук зі стравоходу.Дітям віком до 3-х років радять приймати препарат не більше 1 тижня у зв’язку з тим, що є ризик можливості зниження усмоктування вітамінів і мінеральних солей зі стравоходу внаслідок обволікаючої дії полісахаридів кореня алтеї.Вагітність і лактація.Немає даних про негативний вплив препарату на плід людини через відсутність відповідних досліджень. У період вагітності та годування груддю застосувати з урахуванням співвідношення ризик/користь.Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами.Немає даних про вплив препарату на психофізичні здібності людини.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Діти від 2-ох до 6-ти років - ½ мірної склянки (5 мл) 2-3 рази на добу.Діти від 6-ти до12-ти років - ½ мірної склянки (5 мл) 3-4 рази на добу.Діти старше 12-ти років і дорослі - 1 мірна склянка (10 мл) 3-4 рази на добу.Курс лікування визначається індивідуально.

Передозування:

Дотепер симптоми передозування препарату не описані.

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з протизапальними засобами препарат пролонгує та підвищує їхню терапевтичну дію, зменшує вираженість побічних ефектів.

Термін придатності:

Зберігати у закритому флаконі при температурі 15-25˚С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. 2 роки. Термін придатності після відкриття флакона – 28 діб. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 125 г сиропу у флаконі з темного скла з мірною поліпропіленовою склянкою ємністю 10 мл в картонній пачці.По 125 г сиропу у флаконі з темного поліетилентерефталату /ПЕТ/ з мірною поліпропіленовою склянкою ємністю 10 мл в картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

Форма випуску

Сироп.

Адреса

вул. Міцкевича 36, 05-480, Карчев, Польща Mickevicha str. 36, 05-480, Karchev, Poland

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.