Рутацид (Hydrotalcite) інструкція із застосування

Рутацид фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Рутацид таблетки д/жув. по 500 мг №20 (10х2)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Антациди. Комбінації та комплекси речовин алюмінію, кальцію та магнію.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: гідротальцит;

1 таблетка жувальна містить 500 мг гідротальциту;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), сахарин натрію, натрію крохмальгліколят (тип А), тальк, магнію стеарат, ароматизатор м’ятний.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Круглі, білого кольору таблетки зі скошеними краями.

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Антациди. Комбінації та комплекси речовин алюмінію, кальцію та магнію.

Фармакологічні властивості:

Гідротальцид знижує кислотність шлункового соку, сприяє проліферації клітин, епітелізації, ангіогенезу та загоєнню виразок, полегшуючи у такий спосіб симптоми, пов’язані з підвищеною кислотністю шлункового соку і посилюючи захисні механізми слизової оболонки шлунка від агресивних факторів. Гідротальцид накопи чується у ділянці виразки, що також прискорює загоєння уражених ділянок слизових оболонок шлунка та дванадцяти палої кишки.

Ефект настає швидко і продовжується протягом тривалого часу, тому що внаслідок специфічної сітчастої структури активного компонента іони магнію та алюмінію вивільнюються залежно від кількості наявної кислоти у шлунку і підтримують рівень рН у межах від 3 до 5.

Окрім нейтралізації кислоти, гідротальцид також інактивує пепсин (при збільшенні рН шлункового вмісту вище 4) та зв’язує жовчні кислоти і лізолецитин, який при рефлюксі потрапляє з дванадцяти палої кишки у шлунок та чинить цитотоксичну дію (ушкоджує слизову оболонку шлунка).

Гідротальцид може змінювати ендогенний синтез простагландинів у слизовій оболонці. При цьому посилюється синтез простагландинів PGE2 і PGF2a, які захищають слизові оболонки, а також зменшується синтез тромбоксану В2, який має ульцерогенну активність.

Гідротальцид при застосуванні у рекомендованих дозах майже не всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Іони алюмінію після реакції з кислотою у шлунку перетворюються на хлорид алюмінію, який у незначній кількості всмоктується та виводиться нирками. Частина, яка не всмокталась, перетворюється у кишечнику на нерозчинні фосфати, карбонати та мильні сполуки, які виводяться разом з фекаліями, не зумовлюючи у сироватці крові змін концентрації мінеральних речовин.

Показання до застосування:

Підвищене кислотоутворення в шлунку та регургітація кислоти в стравохід, печія, запалення слизової оболонки шлунка (гастрит) внаслідок стресу, невідповідної дієти, надмірного вживання алкоголю або застосування не стероїдних протизапальних засобів.

Протипоказання:

- Гіпер чутливість до гідротальциду або будь-якого іншого інгредієнта препарату;
- гостра ниркова недостатність;
- вік до 6 років.

Особливості застосування:

З обережністю слід застосовувати Рутацид пацієнтам з нирковою недостатністю. У пацієнтів з порушенням функції нирок виведення алюмінію уповільнене, тому такі пацієнти можуть приймати Рутацид у занижених дозах протягом короткого часу. Манітол може викликати діарею. Оскільки препарат не містить цукрози, його можна приймати хворим на діабет.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не описані випадки шкідливих впливів на плід або немовля при прийомі Рутациду у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату вагітним жінкам рекомендовано у разі, коли очікуваний ефект для матері виправдовує потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає повідомлень про те, що препарат може впливати на здатність керувати авто транспортом або іншими механізмами.

Діти:

Препарат не рекомендований дітям віком до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та підлітки старше 12 років

приймають по 1–2 таблетки 3–4 рази на добу, зазвичай через 1 годину після їди та перед сном, або безпосередньо при виникненні потреби. Максимальна добова доза складає 8 таблеток на добу. Таблетки не ковтати цілими, їх слід добре розжовувати.

Діти віком від 6 до 12 років

приймають половину дози дорослих (від 0,5 до 1 таблетки) 3–4 рази на добу. Максимальна добова доза – 4 таблетки.

Передозування:

Немає даних щодо можливості розвитку інтоксикації при передозуванні. Дози, що перевищують рекомендовані, можуть спричинити діарею.

Побічні дії:

При прийомі рекомендованих доз небажані ефекти спостерігаються дуже рідко або виражені дуже слабко.

Препарат у дозах, що перевищують рекомендовані дози, може спричиняти появу м'яких випорожнень або діареї.

При застосуванні гідротальциду абсорбція алюмінію, від якого залежать побічні ефекти алюмінієвмісних антацидних засобів, є значно меншою, ніж при застосуванні гідроксиду алюмінію в еквівалентній дозі. Проте при нирковій недостатності тривале застосування препаратів алюмінію у дуже високих дозах може призводити до порушення абсорбції кальцію та фосфату, а також до підвищення рівня алюмінію та магнію в крові.

Лікарська взаємодія:

Рутацид, як і інші антациди, може зменшувати абсорбцію тетрациклінів, хінолонів (ципрофлоксацин, офлоксацин), залізовмісних препаратів та кумаринів. Рутацид не слід приймати одночасно з іншими препаратами, а щонайменше за 1 – 2 годин до/або після прийому інших препаратів.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 30 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці. 

Форма випуску / упаковка:

Таблетки для жування по 500 мг № 20 та № 60 у блістерах, в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.