Риб'ячий жир (Omega-3-triglycerides incl. other esters and acids) інструкція із застосування

Рыбий жир фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 500 мг риб'ячого жиру в 1 капсулі.

Решта компонентів представлена желатином; гліцерину сорбітом, водою очищеною.

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: АТ Фармацевтичний завод ТЕВА., H-4042 Дебрецен, вул. Паллагі 13, Угорщина.

Фармакотерапевтична група:

Гіполіпідемічні засоби

Фармакологічні властивості:

Свою фармакологічну дію Риб'ячий жир надає за завдяки поліненасиченим жирним кислотам - ейкозапентаєновій і докозогексаєновій, які надають гіполіпідемічну, антикоагулянтну та протизапальну дію.

Покращує взаємодію ліпопротеїдів з рецепторами шляхом зміни рідинних властивостей клітинних мембран, нормалізації рівню ліпопротеїдів низької і дуже низької щільності. Змінюючи склад ліпідів клітин, особливо це стосується тромбоцитарних, надає антиагрегантну дію. Інтенсифікує утворення простагландинів, які мають судинорозширювальну дію.

Показання до застосування:

З профілактичною метою при ранньому атеросклерозі, після перенесеного гострого коронарного синдрому, при підвищенні рівню ліпопротеїдів високої щільності.

Протипоказання:

Не призначають за наявності гіперсенситивності до складових, підвищеної кровоточивості, ідіопатичної гіперкальціємії, гіперкальціурії, захворювань печінки або нирок, нефроуролітіазі, холециститу і панкреатиту в стадії загострення і ремісії, гіпервітамінозу D, саркоїдозу, тиреотоксикозу.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перестороги необхідно вжити при призначенні капсул Риб'ячий жир пацієнтам, що приймають варфарин, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту в стадії загострення, тяжкому перебігу гіпотиреозу, пацієнтам похилого віку. Уникати поєднання з іншими вітамінними препаратами, особливо с вітаміном D. Тривалий прийом препарату вимагає періодичного визначення показників згортання крові. Якщо планується проведення хірургічного втручання, важливо припинити прийом препарату не пізніше ніж за 4 дні до проведення. Не приймати пацієнтам з вродженими формами непереносимості деяких видів цукрів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Приймати можна тільки під наглядом лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Зазвичай приймають по 1-2 капсули 3 р./добу. Тривалість прийому 2-3 місяці.

Риб'ячий жир дітям дозволений до застосування після 6 років.

Передозування:

Випадків передозування не спостерігалося. У разі тривалого прийому великих доз можуть проявлятися сонливістю, млявістю, головним болем, у дітей - підвищенням температури тіла, сонливістю, підвищеною пітливістю, блювотою, шкірними висипаннями.

Побічні дії:

Спостерігаються у виняткових випадках розладом роботи шлунково-кишкового тракту.

Лікарська взаємодія:

Перестороги необхідно вжити при комбінація Риб'ячого жиру з антикоагулянтами і НПВС. Протисудомні засоби і барбітурати знижують активність вітаміну D.

Термін придатності:

До 2 років.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 ° С поза увагою і без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

Картонна коробка містить 7 або 10 блістерів по 10 капсул в кожному.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: риб’ячий жир;
  • 1 капсула містить риб’ячого жиру 500 мг;
  • допоміжні речовини: желатин; гліцерин; сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); вода очищена.

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

блідо-жовтого кольору прозорі м’які желатинові капсули овальної форми, що містять прозору без часток, злегка в’язку олію жовтого кольору з характерним приємним запахом.

Виробник:

АТ Фармацевтичний завод ТЕВА.

Місцезнаходження виробника:

H-4042 Дебрецен, вул. Паллагі 13, Угорщина.

Фармакотерапевтична група:

Гіполіпідемічні засоби

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

У риб’ячому жирі містяться дві поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) − ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозогексаєнова кислота (ДГК), що мають гіполіпідемічний ефект, чинять незначну антикоагуляційну, антиагрегантну, протизапальну та імуномодулюючу дії.

Гіполіпідемічний ефект зумовлений нормалізацією вмісту ліпопротеїдів низької щільності і ліпопротеїдів дуже низької щільності, зміною рідинних властивостей мембран клітин і підвищенням функціональної активності мембранних рецепторів, що сприяє покращенню взаємодії ліпопротеїдів з рецепторами, нормалізації метаболізму ліпопротеїдів.

Антиагрегантна дія пов'язана зі зміною складу ліпідів клітинних мембран, у тому числі і мембран тромбоцитів, що характеризується зменшенням вмісту в них арахідонової кислоти (АК) і збільшенням рівня ейкозапентаєнової кислоти. Внаслідок цього відбувається зниження синтезу тромбоксану А та інших двоненасичених ейкозаноїдів (дериватів АК), що посилюють агрегацію тромбоцитів та стимулюють синтез тромбоксану з ЕПК, тромбоксану А та інших триненасичених ейкозаноїдів, які не виявляють агрегантний ефект. У зв'язку з цим може підвищуватися ризик виникнення кровотечі. Ніякого суттєвого впливу на фактори згортання крові не спостерігається.

Вазодилататорна дія пов'язана з впливом на синтез вазодилататорних простагландинів, а також інших вазоактивних речовин, що беруть участь у регуляції судинного тонусу (вивільнення депресорного аденозину, зниження рівня норадреналіну у плазмі крові, пригнічення транспортування кальцію у середину клітини).

Фармакокінетика.

ЕПК і ДГК надходять в організм у формі триацил-гліцеролів, де вони гідролізуються ліпазами підшлункової залози та тонкого кишечнику і проникають в епітеліальні клітини кишечнику у вигляді вільних жирних кислот. Після реацилювання в ентероцитах вони утворюють хіломікрони з фосфоліпідами, холестерином та апопротеїнами. Хіломікрони надходять у системний кровообіг через лімфатичну циркуляцію. Хіломікрони руйнуються ліпопротеїновими ліпазами, що в результаті спричиняє вивільнення есенціальних жирних кислот. Потім жирні кислоти або включаються у мембрани різних типів клітин, або руйнуються, або накопичуються.

Показання до застосування:

Препарат застосовується для профілактики захворювань або у комплексній терапії наступних захворювань:

профілактика раннього атеросклерозу та уповільнення процесу атеросклерозу;

профілактика повторного інфаркту після перенесеного інфаркту міокарда;

у комплексній терапії захворювань, що супроводжуються патологічно підвищеними рівнями ліпідів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, порушення згортання крові, гемофілія, всі порушення, пов’язані з кровотечами, ідіопатична гіперкальціємія, гіперкальціурія, активні форми туберкульозу легень, гострі та хронічні захворювання печінки або нирок, нефроуролітіаз, гострий та хронічний холецистит та панкреатит, період загострення хронічного холециститу та панкреатиту, гіпервітаміноз D, саркоїдоз, тривала іммобілізація, тиреотоксикоз.

Особливості застосування:

Слід дотримуватися особливої обережності при прийомі Риб’ячого жиру пацієнтам, які застосовують антикоагулянти (наприклад варфарин); при ураженнях серця, гострих і хронічних захворюваннях травного тракту, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, гіпотиреозі; хворим літнього віку.

Не рекомендується застосовувати препарат разом з іншими вітамінними препаратами, до складу яких входять вітаміни А і D, щоб уникнути передозування цих вітамінів.

Якщо препарат призначається курсами, необхідно регулярно проводити лабораторний контроль параметрів системи згортання крові (зазвичай кожні 2-3 місяці).

Рекомендовано припинити прийом препарату принаймні за 4 дні до операції або інших хірургічних втручань.

Препарат містить сорбіт, тому якщо у Вас встановлена непереносимість деяких цукрів, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Через антитромботичну дію препарату його застосування у період вагітності можливе лише з дозволу лікаря і після ретельної оцінки співвідношення ризик/користь.

Немає достатніх даних щодо застосування препарату у період годування груддю. Застосування можливе лише за призначенням лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Вплив не спостерігався.

Спосіб застосування та дози:

Риб’ячий жир застосовувати перорально дорослим та дітям віком від 6 років по 1-2 капсулі 3 рази на добу.

Рекомендується застосовувати препарат курсами (2-3 місяці). Після 2-3 місяців застосування необхідно провести контроль параметрів системи згортання крові і залежно від цього результату продовжувати курс лікування.

Капсули бажано приймати після їди і запивати достатньою кількістю рідини.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.

Передозування:

Випадки передозування не зареєстровані. При тривалому застосуванні високих доз може збільшуватися ризик розвитку побічних ефектів: у дорослих − сонливість, млявість, головний біль; у дітей − підвищення температури тіла, сонливість, підвищена пітливість, блювання, шкірні висипання.

Лікування: симптоматичне, відміна препарату, обмеження надходження кальцію в організм з їжею.

Побічні дії:

Частота побічних явищ визначається відповідно до наступного принципу: дуже часто (≥ 1/10), часто (від ≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (від ≥ 1/1000 до < 1/1000) та дуже рідко (< 1/10000, у тому числі й окремі повідомлення), частота невідома (не можуть бути оцінені у зв’язку з недостатністю наявних даних).

З боку імунної системи.

Невідомо: алергічні реакції.

З боку судинної системи.

Невідомо: носові кровотечі, кровотечі (у випадку наявності ран або саден).

З боку травного тракту.

Рідко: розлади шлунка.

Невідомо: видихуване повітря зі специфічним запахом, діарея, загострення хронічного холециститу, панкреатиту.

Лікарська взаємодія:

З особливою обережністю необхідно застосовувати Риб’ячий жир одночасно з препаратами-антикоагулянтами. Може також спостерігатися взаємодія з ацетилсаліциловою кислотою або іншими нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ). Ознаками таких взаємодій можуть бути носові кровотечі, гематурія, мелена, дуже рідко − блювання з домішками крові, кровохаркання. У таких випадках рекомендується негайно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Активність вітаміну D може знижуватися при його одночасному застосуванні з протисудомними засобами або барбітуратами.

При одночасному застосуванні з естрогенами підвищується ризик гіпервітамінозу А. Вітамін А знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці. Не охолоджувати та не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 7 або 10 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.