Популярні препарати Лоратадин Омез Німесил

Секрепат Форте інструкція (Sekrepat forte) - Адаптована інструкція

Склад

Склад

Активні субстанції: гідроксид алюмінію 400 мг, сухий гель 100 мг, карбонат кальцію 150 мг і трисилікат магнію гідратованого 50 мг в 1 таблетці.

Компоненти доповнені гліцином, магнію стеаратом, анісово-м'ятною есенцією, полісорбатом 80, сахарином натрію, сахарозою.

Лікарська форма

Лікарська форма

Випускають у формі: жувальних таблеток з м'ятним або з анісовим смаком
Виробник

Виробник

Безпосереднє виробництво: Алкала Фарма, С.Л. Проспект Мадрид, 82, Алкала де Енарес, 28802 Мадрид, Іспанія.

Фармакотерапевтична група

Фармакотерапевтична група

Антациди. Противиразкові засоби комбінованого складу.

властивості

Фармакологічні властивості

Лікувальна дія препарату забезпечується за рахунок вхідних компонентів. Швидка нейтралізація соляної кислоти здійснюється завдяки карбонату кальцію.

Солі алюмінію мають кислотонейтралізуючу, обволікаючу, адсорбуючу дію. Необхідно підкреслити, що буферні особливості препарату викликають нейтралізацію тільки надлишкових кількостей HCl.

Солям алюмінію притаманні також і захисні якості.

Секрепат Форте позитивно впливає при початкових стадіях кислотозалежних захворювань.

Показання

Показання

У ролі симптоматичного засобу при виразкових дефектах шлунково-кишкового тракту, синдромі диспепсії, гіпер- і нормоацидних гастритах, синдромі подразненого шлунку під дією різних агресивних агентів (алкоголь, кавові напої, солодкі і мучні вироби). З метою профілактики на тлі тривалої терапії НПЗЗ і іншими ульцерогенної препаратами.

Протипоказання

Протипоказання

Наявність гіперсенситивності до складових, тяжкої нирковіої недостатності, нефролітіазу, обумовленого відкладенням кальцієвих каменів, хвороби Альцгеймера; гіпофосфатемії; звичних запорів, хронічної діареї, важких болів у животі не уточненого генезу; гіперкальціємії.

Міри безпеки

Міри безпеки

Рекомендовано дотримуватися рекомендованих доз. Не бажано під час терапії зловживати молочними продуктами.

Не слід продовжувати лікування більше 10 днів, якщо відсутнє покращення протікання хвороби. Відсутність позитивної динаміки вимагає додаткового обстеження з метою уточнення діагнозу та корекції схеми терапії. Хворого повинні насторожити такі симптоми як: дискомфорт в черевній порожнині, утруднення під час ковтання їжі, зменшення ваги, порушення травлення, яке з'явилося вперше. В даному випадку необхідно невідкладно звернутися до лікаря.

З особливою обережністю призначати пацієнтам похилого віку і на тлі ниркової недостатності, так як компоненти препарату викликають уповільнення моторики кишківника з подальшим розвитком закрепів, можуть бути причиною виникнення непрохідності кишківника.

Необхідно пам'ятати, що тривалий прийом препарату, особливо у високих дозах, стимулює прогресування резорбтивних процесів в кістковій тканині, супроводжується гіперурикемією і підвищенням ризику остаомаляціі.

У пацієнтів з нирковою недостатністю високий ризик підвищення в крові рівню алюмінію і магнію, що ускладнюється енцефалопатією, деменцією, микроцитарною анемією.

Тривалий прийом високих доз Секрепат Форте підвищує ризик розвитку сечокам’яної хвороби.

За рахунок вмісту незначної кількості лактози і сахарози в складі препарату не рекомендований хворим з непереносимістю цих компонентів.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності або годування груддю

Секрепат Форте вагітним призначають під ретельним лікарським контролем з урахуванням можливих ризиків для плоду. Так як складові препарату суттєво впливають на роботу шлунково-кишкового тракту (можуть викликати і діарею, і запори) важливо утримуватися від тривалого прийому, перевищення рекомендованих доз.

Внаслідок відсутності переконливих даних про безпеку застосування ЛЗ при лактації, необхідно відмовитися від його прийому.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами

В ході вивчення впливу ЛЗ на швидкість реагування, концентрацію уваги негативної дії виявлено не було.
Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не рекомендує по-іншому, то середні дозування для дорослих і підлітків 4-6 табл/добу. Через 1-2 години після їжі і перед сном. Пацієнти літнього віку не потребують корекції дози. Лікування тривалістю до 4 тижнів. При сильній печії або больовому синдромі можливий додатковий прийом препарату. Для дітей у віці від 10 до 18 років дозування зменшують в два рази.

Передозування

Передозування

Можливе при тривалому прийомі (довше місяця). Проявляється нудотою, блювотою, запором, діареєю, зниженням апетиту. У більш важких випадках - розвитком ниркової недостатності, гіперкальціємією, алкалозом, електролітними порушеннями, м'язовою слабкістю. Не зареєстровано випадків гострого передозування. У плані лікування рекомендовані загальні дезінтоксикаційні заходи.

Побічні ефекти

Побічні ефекти

В цілому потрібно відзначити хорошу переносимість. Побічні явища рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості: висипом, свербінням шкіри, кропив'янкою, набряком і анафілаксією. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді відсутності апетиту, диспепсії, нудоти, дискомфорту в шлунку, послаблення стільця або запорів, освітлення калу.

Іноді можуть утворюватися силікатні камені в нирках.

Лікарська взаємодія

Лікарська взаємодія

Рекомендується витримувати часовий проміжок більше 2 годин між прийомом таблетки Секрепат Форте і етамбутолом, хлорохіном, діфлунізалом, дифосфонатами, фексофенадином, натрію фторидом, ГКС-препаратами, індометацином, кайексалатом, кетоконазолом, ланзопразолом, лінкозамідами, фенотіазиновими нейролептиками, пеніциламіном, тироксином. При одночасному прийомі з тетраціклінами, фторхінолонами, ізоніазидом, напроксеном, хінідином, серцевими глікозидами, адреноблокаторами зменшується всмоктування останніх.

Препарат збільшує всмоктування таких ЛЗ як леводопа, ацетилсаліцилова і налідиксова кислота.

На тлі прийому тіазидних діуретиків і таблеток Секрепату Форте зменшується секреція кальцію з сечею і, відповідно, підвищується його концентрація в крові.

Термін придатності

Термін придатності

До 5 років.
зберігання

Умови зберігання

При температурі не вище 25 ° С без можливості доступу дітям
Упаковка

Форма випуску / упаковка

Картонна коробка містить 1 або 5 блістерів з алюмінієвої фольги по 10 таблеток в кожному.
Категорія відпуску

Категорія відпуску

Безрецептурний препарат.