Септолете тотал (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

льодяники

Виробник:

Безпосереднє виробництво: КРКА, д.д., Ново место, Словенія, Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место

Фармакотерапевтична група:

Препарати для горла. Антисептики.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: бензидаміну гідрохлорид, цетилпіридинію хлорид;
  • 1 льодяник містить 3 мг бензидаміну гідрохлориду та 1 мг цетилпіридинію хлориду;
  • допоміжні речовини: олія евкаліпту, левоментол, сукралоза, кислота лимонна безводна, ізомальт (тип М), діамантовий блакитний FCF (Е 133).

Лікарська форма:

льодяники

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі льодяники зі скошеними краями та нерівною поверхнею від блакитного до синього кольору з можливими білими плямами, нерівномірним забарвленням, бульбашками повітря та злегка зазубленими краями.

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Місцезнаходження виробника:

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место

Фармакотерапевтична група:

Препарати для горла. Антисептики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.


Механізм дії.


Бензидаміну гідрохлорид – це нестероїдний протизапальний та знеболювальний засіб. Вважається, що механізм дії, пов’язаний з інґібуванням синтезу простагландинів і, отже, зі зменшенням ознак запалення (таких як біль, почервоніння, припухлість, жар). Бензидаміну гідрохлорид чинить також помірну місцеву знеболювальну дію.


Цетилпіридинію хлорид – це антисептичний засіб із групи четвертних сполук амонію. Він діє як катіонний детергент. Четвертні сполуки амонію зв’язуються з поверхнею бактеріальних клітин, проникають крізь неї та зв’язуються з цитоплазматичною мембраною мікроорганізму. У результаті зв’язування цитоплазматична мембрана мікробів збільшує проникність для низькомолекулярних інгредієнтів, головним чином іонів калію. Потім четвертні сполуки амонію проникають у клітину, порушуючи функції клітини і, таким чином, знищуючи її. Цетилпіридинію хлорид має широкий спектр протимікробної дії, а також протигрибкову активність (наприклад, проти Candida та Saccharomyces) та противірусну активність проти деяких вірусів з оболонкою. Найбільш вираженою є бактерицидна дія на грампозитивні бактерії (зокрема на Staphylococcus). Грамнегативні бактерії є помірно чутливими до цетилпіридинію хлориду, тоді як деякі штами Pseudomonas є відносно нечутливими.


Фармакокінетика.


Всмоктування.


З двох активних речовин лише бензидамін абсорбується, тому фармакокінетична взаємодія на системному рівні не виникає.


Про всмоктування бензидаміну через слизову оболонку ротової порожнини і глотки свідчать кількості, виявлені в сироватці, які не є достатніми для отримання системного ефекту.


Розподіл.


Об’єм розподілу препарату у формі льодяників та спрею є однаковим.


Виведення.


Виведення відбувається, головним чином, з сечею, здебільшого у вигляді неактивних метаболітів. Період напіввиведення і системний кліренс є подібними у всіх лікарських форм препарату.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування інфекцій горла та ротової порожнини (фарингіти, ларингіти, гінгівіти, стани до і після видалення зубів тощо).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої допоміжної речовини.


Дитячий вік до 6 років.

Особливості застосування:

Септолете® тотал евкаліпт не слід застосовувати більше 7 днів. За відсутності покращення протягом 3 днів слід проконсультуватися із лікарем.


Септолете® тотал евкаліпт не слід використовувати в поєднанні з аніонними сполуками, які присутні в зубних пастах (знижує ефективність цетилпіридинію), тому не рекомендується розсмоктувати льодяник безпосередньо до або після чищення зубів.


Не рекомендується застосовувати при наявності ран у роті через уповільнення загоєння внаслідок дії цетилпіридинію хлориду.


При тяжких інфекціях, що супроводжуються високою температурою, головним болем, блюванням, пацієнту необхідно звернутися до лікаря, особливо у тих випадках, коли стан не покращується протягом трьох днів.


Якщо пацієнт страждає на хронічний кашель або охриплість, слід проконсультуватися з лікарем.


Септолете® тотал евкаліпт не містить цукру.


Септолете® тотал евкаліпт містить ізомальт (E 953). Цей препарат не слід приймати пацієнтам із рідкісними спадковими порушеннями непереносимості галактози чи фруктози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність.


Через відсутність достатніх даних застосування препарату Септолете® тотал евкаліпт вагітним не рекомендується.


Період годування груддю.


Невідомо, чи проникає лікарський засіб у грудне молоко, проте ризик для новонароджених та немовлят не може бути виключений. Рішення щодо припинення годування груддю або застосування Септолете® тотал евкаліпт потрібно приймати з урахуванням користі від грудного вигодовування для дитини та користі від терапії для жінки.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Септолете® тотал евкаліпт не впливає або має незначний вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Застосування дітям віком до 6 років протипоказано, що зумовлено лікарською формою.


Діти віком 6-11 років застосовують цей лікарський засіб під наглядом дорослих.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям віком від 12 років рекомендовано застосовувати 3-4 льодяники на день шляхом повільного розсмоктування у ротовій порожнині кожні 3-6 годин.


Для людей літнього віку рекомендованою дозою є доза для дорослих.


Дітям віком від 6 до 12 років рекомендовано застосовувати 3 льодяники на день шляхом повільного розсмоктування у ротовій порожнині кожні 3-6 годин.


Не слід перевищувати рекомендовані дози.


Септолете® тотал евкаліпт можна застосовувати протягом 7 днів.


Спосіб застосування.


Слід повільно розсмоктувати льодяник у ротовій порожнині.


Для отримання оптимального ефекту не слід розсмоктувати льодяник безпосередньо до або після чищення зубів.

Передозування:

Через низькі концентрації обох активних речовин у складі препарату Септолете® тотал евкаліпт передозування неможливе при застосуванні у рекомендованих дозах.


Симптоми.


Токсичними проявами передозування бензидаміну є збудження, судоми, пітливість, атаксія, тремор та блювота.


Ознаки та симптоми інтоксикації після прийому значних доз цетилпіридинію хлориду – нудота, блювання, задишка, ціаноз, асфіксія внаслідок паралічу дихальних м'язів, пригнічення ЦНС, артеріальна гіпотензія і кома. Летальна доза для людини становить приблизно 1-3 г (що перевищує максимальну добову дозу льодяників Септолете® тотал евкаліпт у 250-750 разів).


Лікування.


Оскільки немає спеціального антидоту, лікування гострого передозування є симптоматичним.

Побічні дії:

  • идуже часто ≥ 1/10;
  • часто ≥ 1/100 - < 1/10;
  • нечасто ≥ 1/1000 - < 1/100;
  • рідко ≥ 1/10000 - < 1/1000;
  • дуже рідко < 1/10000;
  • невідомо (не можна оцінити за наявними даними).


Система органів

Рідко

Дуже рідко

Невідомо

З боку імунної системи

реакції гіперчутливості

З боку органів дихання

бронхоспазм

ларингоспазм

З боку шлунково-кишкового тракту

відчуття печіння у ротовій

порожнині, сухість у роті

подразнення у ротовій

порожнині

втрата чутливості

слизової оболонки

ротової порожнини

З боку шкіри та підшкірних тканин

кропив’янка,

фоточутливість

Лікарська взаємодія:

Септолете® тотал евкаліпт не слід застосовувати одночасно з іншими антисептиками.


Не слід розсмоктувати льодяники разом з молоком через його здатність знижувати антисептичну активність цетилпіридинію хлориду.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Для лікарського засобу не потрібні спеціальні умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від дії світла. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 8 льодяників у блістері, по 1 або по 2, або по 3, або по 4, або по 5 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Термінологія

Судоми

Судоми (син. судороги) — це мимовільні м’язові скорочення, викликані підвищеною збудливістю або подразненням рухових нейронів на різних рівнях нервової системи. ...

Блювота

Блювота (лат. vomitus) — це рефлекторне виверження вмісту (евакуація) шлунка (іноді і дванадцятипалої кишки) через рот (рідко і через ніс). Блювота в основному обумовлює...

Нудота

Нудота — це тяжке відчуття в надчеревній ділянці, грудей, порожнини рота і глотки, нерідко передує блювоті. Виникає при дієтичних погрішностях, отруєннях, захворюв...

Артеріальна гіпотензія

Артеріальна гіпотензія (гіпотоні́чна хвороба, гіпотонія) — це стан, що характеризується зниженням систолічного тиску артеріального тиску нижче 100 мм рт.ст., діасто...

Кома

Кома (лат. coma < грец. koma — глибокий сон); син. коматозний стан — це гострий патологічний стан, який характеризується прогресуючим пригніченням функцій ЦНС із втрат...

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.