UA RU

Солкосерил (Mono) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: безбілковий гемодіализат з крові теляти в перерахунку на суху речовину 8,3 мг.

Решта: бензалколонію гідрохлорид, натрію кармезол, динатрію едетат, розчин сорбіту, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

гель

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Легасі Фармасьютікалз Свістселенд ГмбХ, Рюрбергштрассе 21, СН-4127 Бірсфельден, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Інші офтальмологічні засоби.

Фармакологічні властивості:

До складу гелю входять компоненти крові та сироватки телят. Лабораторно зафіксовані ефекти збільшення споживання клітинами кисню, покращення внутрішньоклітинного обміну глюкози, підсилення синтезу колагену. В цілому, Солкосерил запобігає нестачі кисню, дефіциту живлення, покращує відновлювальні процеси, прискорює регенерацію.

Очний гель Солкосерил понижує ризик виникнення рубців, що робить його придатним для стимуляції загоєння пошкоджень прозорого шару рогівки.

Дія Солкосерилу починається через 20 хвилин після нанесення і триває до 3 годин. Не токсичний.

При місцевому застосуванні не всмоктується та не діє системно.

Показання до застосування:

Солкосерил очний є препаратом допоміжної терапії. Можна використовувати для профілактики наступних станів:

 • виразка рогівки;
 • ураження рогівки;
 • хімічні опіки рогівки;
 • дегенеративні процеси в рогівці та кон’юнктивальный оболонці ока;
 • бульозний кератит.

Протипоказання:

Індивідуальна чутливість до компонентів та алергічні реакції.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Гель очний Солкосерил застосовується за рекомендацією лікаря, якого потрібно поінформувати про алергічні реакції в минулому, якщо вони були в минулому. Перед використанням вимити руки. Зняти м’які лінзи. Не торкатися піпетки на тубі. Після використання ретельно закрити тубу. Може прилипати до контактних лінз та знебарвлювати їх.

Особливості застосування:

Гель очний Солкосерил застосовується за рекомендацією лікаря, якого потрібно поінформувати проа лергічні реакції в минулому, якщо вони були в минулому. Перед використанням вимити руки. Зняти м’які лінзи. Не торкатися піпетки на тубі. Після використання ретельно закрити тубу. Може прилипати до контактних лінз та знебарвлювати їх.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Солкосерил не токсичний. Але призначають з обережністю, тому, що вплив на плід людини не досліджувався.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дозволяється сідати за кермо транспорту через 20 хвилин.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим – по 1 крап гелю в кон’юнктивальний мішок 3 - 4 рази на день.

Дітям може призначатися по показанням та за рекомендацією лікаря.

Дані по застосуванню Солкосерилу у дітей обмежені.

Передозування:

Випадки не описані.

Побічні дії:

Безпечний завдяки своїй нетоксичності. Місцево може спостерігатися подразнююча дія препарату, що не є протипоказання для переривання лікування.

Лікарська взаємодія:

Солкосерил гель застосовують з іншими офтальмологічними засобами. Може знижувати лікувальний ефект ацикловіру та ідоксуридину при місцевому застосуванні останніх.

Термін придатності:

У тубі – 5 років. Після відкриття – 28 днів.

Умови зберігання:

Приміщення 25 С, місце важке для досягнення дітьми.

Форма випуску / упаковка:

5 г гелю в тубі, коробка з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діюча речовина: protein-free hemodialysate from calf blood;
 • 1 г гелю очного містить депротеїнізований гемодериват з крові телят, стандартизований хімічно і біологічно, у перерахуванні на суху речовину 8,3 мг;
 • допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію кармелоза, динатрію едетат, сорбіту розчин, що кристалізується (Е 420), вода для ін’єкцій, натрію гідроксид.

Лікарська форма:

гель

Основні фізико-хімічні властивості:

Від безбарвного до злегка жовтуватого кольору, злегка опалесцентний, каплеутворюючий гель.

Виробник:

Легасі Фармасьютікалз Свістселенд ГмбХ

Місцезнаходження виробника:

Рюрбергштрассе 21, СН-4127 Бірсфельден, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Інші офтальмологічні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Солкосерил - це депротеїнізований гемодериват, який містить широкий спектр природних низькомолекулярних компонентів клітин та сироватки крові телят, отриманий шляхом діалізу та ультрафільтрації, з молекулярною масою 5000 Да, і лише деякі з них описані хімічно та фармакологічно. Результати експериментів in vitro під час доклінічних і клінічних досліджень показали наступні фармакодинамічні властивості:

 • підвищення споживання кисню;
 • стимуляцію транспортування глюкози;
 • покращення процесу регенерації тканин.

Дослідження препарату на різних культурах клітин та тканин, органах, а також організмі тварин, показало що Солкосерил:

 • підтримує та/або відновлює аеробний енергетичний обмін, а також процеси окислювального фосфорилювання у клітинах, що не отримують достатньої кількості поживних речовин, тим самим підтримуючи та/або відновлюючи постачання високоенергетичними фосфатами;
 • підвищує використання кисню (in vitro), а також транспортування глюкози у тканини та клітини, що страждають від гіпоксії та є метаболічно виснаженими;
 • покращує процеси репарації та регенерації ушкоджених тканин та/або тканин, обмежених у достатній кількості поживних речовин;
 • попереджає та/або зменшує вторинну дегенерацію та патологічні зміни в оборотно ушкоджених клітинних системах;
 • посилює синтез колагену у дослідженнях in vitro;
 • стимулює клітинну проліферацію та міграцію in vitro. Таким чином, Солкосерил захищає тканини, які знаходяться у стані гіпоксії та дефіциту живлення, сприяє регенерації тканин, прискорює та поліпшує загоєння ран.

Солкосерил, гель очний особливо підходить для лікування стромальних дефектів рогівки, оскільки поліпшує регенерацію тканин та знижує ризик утворення рубців.

Фармакокінетика.

Всмоктування, розподіл і виведення діючої речовини, а саме - депротеїнізованого гемодеривату, не можуть бути досліджені звичайними фармакокінетичними методами, такими як радіоактивне мічення, оскільки депротеїнізований гемодериват містить суміш різних молекул з різними фізико-хімічними властивостями.

У процесі вивчення фармакокінетики на тваринах було виявлено, що препарат починає діяти через 20 хвилин (10-30 хвилин) і зберігає ефект протягом 3 годин після парентеральної болюсної ін’єкції.

У випадку застосування топічних форм їхня дія обмежується місцем нанесення, що було показано за допомогою порівняння наслідків багаторазового лікування в однієї і тієї ж самої особи. Крім того, навіть у випадку системного застосування безпека препарату була підтверджена токсикологічними дослідженнями

Показання до застосування:

Ад’ювантна терапія у комплексному лікуванні:

 • виразок рогівки різного походження;
 • уражень рогівки;опіків рогівки, спричинених дією кислот або лугів;
 • дегенеративних змін рогівки та кон’юнктиви;
 • бульозного кератиту.

Протипоказання:

Підвищена чутливість або алергічні реакції до будь-якого з компонентів препарату.

Особливості застосування:

Оскільки очні гелі можуть прилипати до контактних лінз, не варто носити контактні лінзи протягом лікування препаратом. Солкосерил, гель очний необхідно застосовувати згідно рекомендацій лікаря. Препарат не слід застосовувати для лікування інших захворювань та передавати іншим особам. Протягом лікування необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, таких як регулярне миття рук. Не варто торкатися руками носика-піпетки. Рекомендується закривати тюбик одразу ж після використання препарату. Негайно слід повідомити свого лікаря, якщо у пацієнта є або були випадки алергії. У разі інфекції рогівки препарат необхідно застосовувати з відповідною протимікробною терапією.

Солкосерил містить бензалконію хлорид, що може спричиняти подразнення. Необхідно уникати контакту з м'якими контактними лінзами (зняти контактні лінзи перед нанесенням препарату та встановити через 15 хв після застосування). Знебарвлює м’які контактні лінзи.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Репродуктивні дослідження токсичності на тваринах не виявили негативної дії на плід. Однак спеціальні дослідження з безпеки застосування у період вагітності або годування груддю не проводились. Тому протягом вагітності необхідно застосовувати препарат з обережністю. Застосування препарату у період годування груддю не пов’язано з будь-якими ускладненнями.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Оскільки гель може тимчасово зменшити гостроту зору, пацієнту слід утриматися протягом 20 хвилин від керування автотранспортом або іншими механізмами.

Діти:

Досвід застосування дітям обмежений.

Спосіб застосування та дози:

Якщо лікарем не було призначено інакше, дорослим закапувати 3-4 рази на день по 1 краплі очного гелю в кон’юнктивальний мішок.

Курс лікування визначає лікар індивідуально.

Передозування:

Випадків передозування не зареєстровано.

Побічні дії:

Токсикологічні дослідження продемонстрували високу безпечність препарату при застосуванні за призначенням. Таким чином розвиток розвитку побічних реакцій мінімальний.

Після закапування препарату може виникати короткочасне слабке печіння або подразнення, що не є причиною для відміни препарату. Рідко при повторному закапуванні можуть відзначатися алергічні реакції (так само, як і при лікуванні іншими очними препаратами для місцевого застосування).

Лікарська взаємодія:

Солкосерил очний гель можна застосовувати у комбінації з більшістю офтальмологічних препаратів.

Природні метаболіти препарату Солкосерил очний гель можуть знижувати ефективність антинуклеозидних віростатиків, таких як, наприклад, ацикловір або ідоксуридін, які застосовували місцево.

Термін придатності:

5 років. Вжити до дати, вказаної на упаковці. Після розкриття туби препарат придатний протягом 28 днів.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 г гелю у тубі; по 1 тубі в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Заявник

МЕДА Фарма ГмбХ/MEDA Pharma GmbH.

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника.

Гуглгассе 15, АТ-1110, Відень, Австрія/Guglgasse 15, AT-1110, Vienna, Austria.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.