Спазлаксон інструкція по застосуванню

Спазлаксон фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Спазлаксон таблетки по 800 мг №28 у конт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/11747/01/01 від 06.09.2011. Наказ № 570 від 06.09.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить метаксалону 800 мг;допоміжні речовини: кислота альгінова, амонію кальцію альгінат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

від майже білого до білого кольору капсулоподібної форми таблетки з насічкою з одного боку і гладенькою поверхнею - з іншого.

Виробник:

Др. Реддіс Лабораторіс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Сечогінні препарати. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Механізм дії метаксалону остаточно не встановлено, однак він пов’язаний із загальним пригніченням функціонування центральної нервової системи. Таке пригнічення послаблює біль, що виникає при м’язовому спазмі. Метаксалон не чинить прямої дії на механізм скорочення смугастих м’язів, на рухову кінцеву пластинку м’язового веретена або нервові волокна.Фармакокінетика. При пероральному прийомі разової дози 400 мг натщесерце максимальну концентрацію (Cmax) було зафіксовано через 3 години. Концентрація метаксалону знижується за логарифмічно-лінійною залежністю з кінцевим періодом напіввиведення в 9,0 ± 4,8 години. Подвоєння дози метаксалону з 400 мг до 800 мг призводить до пропорційного збільшення Cmax та площі під кривою „концентрація-час” (AUC). Пропорційність цих показників при дозах вище 800 мг не досліджували. Абсолютну біодоступність метаксалону не встановлювали. Наявність високого вмісту жирів у їжі при одночасному прийомі препарату зменшує показники Cmax та AUC порівняно з відповідними показниками при прийомі натщесерце. При цьому збільшується час досягнення Cmax та зменшується кінцевий період напіввиведення. Ці зміни можуть бути пов’язані з більш повною абсорбцією препарату в присутності жирів їжі.Розподіл, метаболізм та виведення. Хоча показники зв’язування з білками та абсолютної біодоступності для метаксалону не встановлені, уявний об’єм розподілу (V/F близько 800 л) та ліпофільні властивості препарату (log Р = 2,42) дозволяють припустити, що метаксалон характеризується значним розподілом у тканинах. Метаксалон метаболізується в печінці та виводиться із сечею у вигляді неідентифікованих метаболітів.Метаболізм метаксалону здійснюється за участю ферментів цитохрому Р450, особливо CYP1A2, CYP2D6, CYP2E1, CYP3A4 та меншою мірою – CYP2C8, CYP2C9, CYP2C19.

Показання до застосування:

Зменшення гострого м’язового болю, що виникає при спазмах м’язів, при розтягненні суглобів, при м’язово-скелетних травмах та/або ушкодженнях опорно-рухового апарату. Як допоміжний засіб при лікувальній фізкультурі і лікувальному режимі спокою.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Схильність до розвитку анемії (індукованої ліками, гемолітичної анемії або анемії іншого генезису).Порушення функції нирок чи печінки. Дитячий вік.Одночасне застосування з алкоголем, антидепресантами.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З особливою обережністю слід застосовувати Спазлаксон при лікуванні пацієнтів з відомою раніше патологією печінки. Перед початком та протягом терапії рекомендовано контролювати відповідні печінкові проби у такої категорії пацієнтів.Можливе отримання помилкових (хибнопозитивних) результатів проби Бенедикта. Для диференціації отриманих результатів рекомендовані проби, що є специфічними до глюкози.Застосування метаксалону разом із їжею може посилювати пригнічення функцій ЦНС, особливо у пацієнтів літнього віку.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Безпека застосування метаксалону вагітними жінками не досліджувалась, тому неможливо виключити негативний вплив препарату на розвиток плода. Таким чином, препарат не рекомендовано застосовувати вагітним жінкам, особливо на ранніх етапах вагітності, а також жінкам, які збираються завагітніти. У разі, якщо застосування препарату є вкрай необхідним, потрібно ретельно зважити користь та потенційний ризик можливого негативного ефекту на розвиток плода. Не відомо, чи проникає метаксалон у грудне молоко. Однак, зважаючи на таку можливість, не слід застосовувати препарат у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Прийом метаксалону може порушувати розумові та фізичні швидкісні реакції організму. Тому під час застосування препарату рекомендовано утримуватися від керування автотранспортом та/або роботи з іншими механізмами.

Діти:

Застосування препарату дітям не вивчалося. Тому Спазлаксон не застосовують у педіатричній практиці.

Спосіб застосування та дози:

Рекомендована доза для дорослих: по 1 таблетці (800 мг) 3-4 рази на добу. Режим дозування та тривалість курсу лікування визначаються індивідуально залежно від перебігу захворювання, ефективності терапії та стану пацієнта. Не перевищувати рекомендовану добову дозу.

Передозування:

Симптоми: седативний ефект, що поглиблюється, тимчасове запаморочення свідомості, пригнічення дихальної функції. У разі передозування рекомендовано промивання шлунка та призначення підтримувальної терапії.

Побічні дії:

Залежно від частоти виникнення розділяються на категорії: дуже часті (≥ 10 %), часті (від ≥ 1 % до < 10 %), нечасті (від ≥ 0,1 % до < 1 %), рідкісні (від ≥ 0,01 % до < 0,1 %),Часті: З боку ЦНС: головний біль, запаморочення, сонливість, нервозний та/або дратівливий стан.З боку ШКТ: нудота, блювання, відчуття дискомфорту в шлунково-кишковому тракті.З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості; висипання, що можуть супроводжуватися свербежем.Нечасті :З боку системи крові: лейкопенія, гемолітична анемія.З боку гепатобіліарної системи: жовтяниця.Рідкісні: анафілактоїдні реакції.

Лікарська взаємодія:

Метаксалон посилює дію алкоголю, барбітуратів та інших лікарських засобів, що впливають на функціонування ЦНС (бензодіазепін, опіоїди, трициклічні антидепресанти). Тому слід бути обережними у разі одночасного застосування Спазлаксону і хоча б одного із зазначених лікарських засобів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

По 28 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру в коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

МісцезнаходженняДільниці № 42, 45 та 46, с. Бачупалі, Кутбулапур Мандал, округ Ранга Редді, штат Андра Прадеш, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Спазлаксон
Виробник:Др. Реддіс Лабораторіс Лтд, Індія
Форма випуску: По 28 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру в коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/11747/01/01 від 06.09.2011. Наказ № 570 від 06.09.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Metaxalone
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить метаксалону 800 мг;допоміжні речовини: кислота альгінова, амонію кальцію альгінат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Сечогінні препарати. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю.
Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама