Стомалокс інструкція по застосуванню

Стомалокс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Стомалокс таблетки жув. №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2763/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 106 від 14.03.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: алюмінію гідроксиду - 400.0 мг, магнію гідроксиду - 400.0 мгдопоміжні речовини: ксилітол, натрію крохмальгліколят, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, м'ятний ароматизатор.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки жувальні білого кольору, циліндричної форми з плоскою поверхнею зверху і знизу, зі специфічним запахом;

Виробник:

ТОВ Арпімед

Фармакотерапевтична група:

В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Стомалокс складається зі збалансованої комбінації гідроксиду алюмінію і гідроксиду магнію, що забезпечує його високу кислотонейтралізуючу дію і гастро протекторний ефект. Алюмінію гідроксид пригнічує секрецію пепсину, нейтралізує соляну кислоту, утворюючи алюмінію хлорид, що у лужному середовищі перетворюється в лужні солі алюмінію. Магнію гідроксид також нейтралізує соляну кислоту, перетворюючи в магнію хлорид, що має невелику проносну дію. Таким чином здійснюється протидія ефектові алюмінію гідроксиду, що спричинює запор.

Стомалокс має антацидну, адсорбуючу, обволікаючу, жовчогінну і слабку проносну дію. Нейтралізує вільну соляну кислоту в шлунку, знижує активність шлункового соку, заспокоює біль у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту (ШКТ) на кілька годин.

Кислотонейтралізуюча активність однієї таблетки Стомалоксу складає 18,5 мэкв соляної кислоти.

Фармакокінетика. Активні речовини препарату практично не всмоктуються в ШКТ і не потрапляють у систему кровообігу, не спричиняючи в такий спосіб системних побічних ефектів.

Показання до застосування:

- Гострий гастрит.

- Хронічний гастрит з нормальною або підвищеною секреторною функцією у фазі загострення.

- Грижа стравохідного отвору діафрагми.

- Виразкова хвороба шлунка і дванадцяти палої кишки (профілактика й у фазі загострення), при наявності гастроезофарингеального рефлюксу.

- Рефлюкс-езофагіт.

- Функціональна (невиражена ) диспепсія.

- Шлунковий дискомфорт, гастралгія, печія (внаслідок погрішностей у харчуванні, прийманні лікарських засобів, надлишкового вживання кави, алкоголю і нікотину).

Протипоказання:

Тяжкі форми ниркової недостатності, лактація.

Особливості застосування:

Не рекомендується застосовувати Стомалокс у період лактації через відсутність даних про виділення активних речовин препарату з грудним молоком.

З появою перших симптомів розвитку дефіциту фосфору в організмі пацієнта (через тривале застосування високих доз Стомалоксу) необхідно зменшити і розподілити дози препарату на весь день, відповідно до рекомендацій щодо добового дозування. Як правило, зазначені симптоми (нездужання, м’язова слабкість, судорожна готовність, нудота, блювання, запор, зміна смакових відчуттів) при цьому зникають. Якщо дані симптоми не зникають, препарат необхідно негайно відмінити і забезпечити достатнє надходження фосфору з їжею.

Коли пацієнт приймає препарати, перелічені в пункті “Взаємодія з іншими лікарськими засобами“, Стомалокс необхідно застосовувати за 2 години до або через 2 години після прийому зазначених лікарських засобів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності Стомалокс необхідно застосовувати з обережністю, тільки за рекомендацією і під контролем лікаря.

Діти:

Дітям до 12 років застосовувати тільки за рекомендацією лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Кожну таблетку препарату Стомалокс необхідно розжовувати або тримати в роті до повного її розсмоктування.

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1-2 таблетки 3 рази на день, через 1-1,5 години після їди та на ніч, або у випадку шлункового болю, печії. При виразці шлунка - за 30 хвилин до їди. За необхідності разову дозу збільшують до 3-4 таблеток. Дози встановлюються індивідуально, залежно від показань рН шлункового соку.

Після досягнення терапевтичного ефекту - підтримуюча терапія: по 1 таблетці 3 рази на добу протягом 2-3 місяців.

Для профілактики приймають по 1-2 таблетки перед можливою подразнюючою дією на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Передозування:

Про передозування повідомлень немає.

Побічні дії:

Стомалокс, як правило, добре переноситься пацієнтами без будь-яких шкідливих побічних ефектів при дотриманні рекомендацій з добового дозування.

Зрідка можливі нездужання, м'язова слабкість, судорожна готовність, нудота, блювання, запор, зміна смакових відчуттів, що спричиняються розвитком дефіциту фосфору в організмі при тривалому прийомі препарату у високих дозах (більше 6 таблеток на добу), пов'язаним із наявністю в складі препарату алюмінію гідроксиду.

При тривалому прийомі у високих дозах - гіпофосфатемія, гіпокальціємія, гіперкальціурія, остеомаляція, остеопороз, гіпермагніємія, гіпералюмініємія, енцефалопатія, нефрокальциноз, ниркова недостатність. У хворих із супутньою нирковою недостатністю - спрага, зниження артеріального тиску, гіпорефлексія.

Лікарська взаємодія:

Стомалокс при одночасному прийомі знижує абсорбцію таких лікарських засобів: індометацину, ацетил саліцилової кислоти й інших саліцилатів, хлордіазепоксиду, дигоксину, солей заліза, псевдо ефедрину, непрямих антикоагулянтів (дикумаролу і т. п.), блокаторів гіста мінових Н2-рецепторів, бета-адреноблокаторів, аміназину, дифлунізалу, ізоніазиду, фенітоїну, антибіотиків групи тетрацикліну і препаратів, що містять фосфор.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 – 25оС.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурній чарунковій упаковки в пачці. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 4 контурній чарунковій упаковки в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A02AD01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Стомалокс
Виробник:ТОВ Арпімед
Форма випуску:По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 2 контурній чарунковій упаковки в пачці. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 4 контурній чарунковій упаковки в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2763/01/01 від 14.03.2005. Наказ № 106 від 14.03.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: алюмінію гідроксиду - 400.0 мг, магнію гідроксиду - 400.0 мгдопоміжні речовини: ксилітол, натрію крохмальгліколят, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, м'ятний ароматизатор.

Фармакотерапевтична група:В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби
Код АТС:A02AD01 - Просте поєднання солей
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
3 продукти, які допоможуть вбити клітини пухлини
Деякі продукти можуть мати антиканцерогенні власти...
Як визначити, що застуда перейшла у пневмонію
Застуда зазвичай викликається вірусами та вражає в...
Реклама