Таденан (Prunus africanae cortex) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Рецифарм Фонтен для "Лаб. Фурнє С.А." , Франція

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози. Препарати сливи африка

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 капсула містить нормованого екстракту кори сливи африканської (pygeum africanum) 50 мг;допоміжні речовини:

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

м'які, овальної форми, двокольорові (зелено-білі) капсули (розмір 4), які містять масляну дисперсію коричневого кольору.

Виробник:

Рецифарм Фонтен для "Лаб. Фурнє С.А." , Франція

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози. Препарати сливи африка

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Екстракт кори сливи африканської пригнічує проліферацію фібробластів передміхурової залози, стимульованих b-FGF (основний фактор росту фібробластів), якому останнім часом відводиться суттєва роль в етіології та патогенезі аденоми передміхурової залози, оскільки встановлено, що клітини передміхурової залози проліферують тільки у присутності фактора росту. Інгібуючи проліферацію фібробластів, екстракт сливи африканської пригнічує розростання сполучної тканини у передміхуровій залозі і запобігає її фіброзу. Крім того, слід зауважити, що екстракт сливи африканської не впливає на активність гормонів статевої системи чоловіків.Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання до застосування:

Лікування помірних порушень сечовипускання, спричинених доброякісною гіперплазією передміхурової залози.

Протипоказання:

Гіперчутливість до екстракту кори сливи африканської або до інших рослин цієї родини, до арахісової олії або сої (через присутність арахісової олії), або до інших допоміжних речовин препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Під час лікування необхідні систематичний контроль за станом передміхурової залози та її обстеження, враховуючи стан пацієнта та фактори ризику. Терапія Таденаном® не заміняє хірургічного втручання, якщо воно необхідне.Діагностика та медичне спостереження за доброякісною гіпертрофією передміхурової залози мають включати регулярні ректальні пальцеві дослідження з метою виявлення раку простати. При лікуванні пацієнтів з алергією слід враховувати наявність у препараті арахісової олії, що може спричинити виникнення реакцій гіперчутливості (кропив’янка, анафілактичний шок).Дані щодо застосування препарату при нирковій або печінковій недостатності відсутні.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не призначений для лікування жінок. Безпека застосування екстракту кори сливи африканської у період вагітності або годування груддю не була встановлена. Дані щодо впливу на фертильність відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Досліджень щодо впливу Таденану® на здатність керувати транспортними засобами або іншими механізмами не проводилося.

Діти:

Препарат не призначений для лікування дітей.

Спосіб застосування та дози:

Призначають перорально по 1 капсулі (50 мг) 2 рази на добу вранці і ввечері, бажано перед їдою. Добова доза становить 100 мг. Як правило, курс лікування триває 6 тижнів. У разі необхідності його можна подовжити до 8 тижнів або призначати повторний курс лікування.

Передозування:

Специфічні симптоми передозування невідомі. У випадку передозування рекомендовано симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Найчастіше повідомлялося про побічні реакції з боку травного тракту: нудота, запори, діарея. Через наявність арахісової олії існує ризик виникнення реакцій гіперчутливості (анафілактичний шок, кропив’янка). Про нижченаведені побічні реакції повідомлялося спонтанно протягом постмаркетингового застосування, тому точну частоту встановити неможливо з наявних даних.Шлунково-кишкові розлади: нудота, запор, діарея, підвищена чутливість травного тракту, біль у шлунку.Алергічні реакції/гіперчутливість: загальні алергічні реакції, кропив’янка.Лабораторні дослідження: зниження рівня лютеїнізуючого гормона (ЛГ), тестостерону та пролактину.

Лікарська взаємодія:

Невідома.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 1 або 3 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Рю де Пре Поте, 21121 Фонтен ле Діжон, Франція/ Rue des Pres Potets, 21121 Fontaine lesDijon, France.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.