Тагера Форте (Secnidazole) інструкція із застосування

Тагера Форте фото, інструкція
Дозування:
Тагера Форте таблетки, в/о, по 1 г №2

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Юнікем Лабораторіз Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування протозойних інфекцій

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: secnidazole;1 таблетка містить секнідазолу 1 г;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, желатин, натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол 6000, титану діоксид (Е 171).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору, вкриті оболонкою, що мають форму капсули та розподільчу риску з одного боку.

Виробник:

Юнікем Лабораторіз Лтд., Індія

Фармакотерапевтична група:

Препарати для лікування протозойних інфекцій

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Секнідазол є напівсинтетичною похідною нітроімідазолу, чинить системну антибактеріальну та протипротозойну дії. Механізм дії секнідазолу пов’язаний із взаємодією з ДНК, що спричиняє порушення її спіральної структури, розрив ланцюгів, пригнічення синтезу нуклеїнових кислот та призводить до знищення бактеріальних клітин і клітин найпростіших.Фармакокінетика. Секнідазол на 80 % абсорбується після перорального прийому. Максимальний рівень у сироватці досягається через 3 - 4 години. Концентрація препарату у плазмі є лінійною при терапевтичних дозах у межах від 0,5 до 2 г. Період напіввиведення препарату з плазми становить приблизно 20 - 25 годин. Секнідазол проникає крізь плацентарний бар’єр, потрапляє в материнське молоко. Більша частина абсорбованого препарату повільно виділяється з сечею (72 години – 16 % від прийнятої дози).

Показання до застосування:

Кишковий та позакишковий амебіаз, трихомоніаз, лямбліоз та бактеріальний вагіноз.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Патологічні зміни формули крові (виражена лейкопенія), у тому числі в анамнезі, захворювання центральної нервової системи. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Під час лікування, а також щонайменше протягом доби після завершення лікування необхідно уникати вживання алкогольних напоїв.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

При вагітності протипоказаний.За необхідності лікування препаратом годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У період лікування слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи зі складними механізмами.

Діти:

Безпека та ефективність застосування секнідазолу у дітей віком до 12 років не відомі, тому дітям цієї вікової категорії препарат не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

Препарат слід застосовувати внутрішньо до їди, запиваючи невеликою кількістю води.Дози для дорослих:кишковий амебіаз – 2 г одноразово;амебний абсцес печінки  – 1,5 г 1 раз на добу протягом 5 днів;трихомоніаз та бактеріальний вагіноз – 2 г одноразово, або за призначенням лікаря; лямбліоз  – 2 г 1 раз на добу протягом 3 днів.Дози для дітей старше 12 років:кишковий амебіаз, лямбліоз – 1 - 1,5 г одноразово або у 2 прийоми протягом 3 днів.

Передозування:

При передозуванні спостерігається посилення симптомів побічної дії. Лікування. Промивання шлунка, терапія симптоматична.

Побічні дії:

З боку травного тракту: диспептичні явища, нудота, блювання, гастралгія, металевий присмак у роті, глосит, стоматит.З боку системи кровотворення: лейкопенія.З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, порушення координації рухів, атаксія, парестезія, поліневропатія. Алергічні реакції: кропив’янка.При появі виражених побічних ефектів слід припинити лікування препаратом.

Лікарська взаємодія:

Секнідазол може підвищувати антикоагулянтну дію похідних кумарину, таким чином підвищуючи ризик виникнення кровотечі. Не можна застосовувати секнідазол з дисульфірамом для запобігання деліріозних нападів та запаморочення.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки № 2 у блістері (№ 2 ´ 3); № 2 ´ 10.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Індастріал Ерія Мірут Роад, Гхазіабад 201 003, Індія. Industrial Area Meerut Road, Ghaziabad 201003, India.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.