Тальцид (Hydrotalcite) інструкція із застосування

Тальцид фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Тальцид таблетки жув. по 500 мг №20 (10х2)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Байєр Біттерфельд ГмбХ, Німеччина/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 таблетка містить 500 мг гідротальциту;

допоміжні речовини: манітол, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, натрію сахаринат, ароматизатор м’ятний, ароматизатор банановий.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

плоскі, круглі таблетки білого кольору, з написом “ВАYЕR” на одному боці, “ТАLСІD” - на іншому;

Виробник:

Байєр Біттерфельд ГмбХ, Німеччина/Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Гідротальцит належить до антацидних препаратів третього покоління і має унікальну шарово-сітчасту структуру, склад якої характеризується низьким вмістом алюмінію та інших легких металів. Препарат забезпечує швидку й тривалу нейтралізацію хлористоводневої кислоти шлункового соку без надмірного залужування вмісту шлунка з підтриманням рН на природному рівні від 3 до 5 одиниць.

Препарат має гастропротекторну дію, захищаючи слизову оболонку шлунка завдяки тривалому зв’язуванню пепсину та хлористоводневої кислоти, а також активуючи власні фактори захисту шлунка.

Фармакокінетика.

Застосування гідротальциту в терапевтичних дозах не призводить до підвищення концентрацій магнію та алюмінію в плазмі крові та в сечі, оскільки сполука практично не абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Відхилень у значеннях показників периферичної крові (гемоглобін, лейкоцити, гематокрит) і біохімічних параметрах плазми (вміст іонів натрію, калію, кальцію, сечовини, глюкози) на фоні лікування гідротальцитом також не спостерігалося.

Показання до застосування:

- Гострі та хронічні запальні процеси слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки (гастрит, дуоденіт);
- виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
- порушення функцій шлунково-кишкового тракту, спричинені нераціональним харчуванням або застосуванням препаратів, що мають подразнювальний вплив на слизову оболонку шлунка;
- рефлюкс-езофагіт;
- печія, відрижка, відчуття надмірного наповнення шлунка.

Протипоказання:

Не встановлені.

Особливості застосування:

Хворим з порушеннями видільної функції нирок застосовувати Тальцид® не рекомендується.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Випадків виникнення небажаних побічних реакцій при застосуванні Тальциду для лікування вагітних жінок та матерів, які годують груддю, не зареєстровано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим рекомендується застосовувати 1 - 2 таблетки Тальциду через 1 - 2 години після їжі та перед сном. При виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки рекомендується застосовувати по 2 таблетки Тальциду 3 - 4 рази на добу після їжі та перед сном. При прийомі таблетку необхідно розжувати та запити водою.Добова доза Тальциду складає 12 таблеток.

Передозування:

Повідомлень щодо випадків передозування Тальциду не надходило.

Побічні дії:

При застосуванні Тальциду в терапевтичних дозах небажані побічні ефекти спостерігалися в поодиноких випадках і здебільшого були обумовлені тривалим вживанням препарату. Виникнення діареї (часте рідке випорожнення кишечнику) було найчастішим клінічним проявом побічної дії Тальциду.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується застосовувати Тальцид® одночасно з антибіотиками з групи тетрациклінів та похідними фторхінолонів (ципрофлоксацин, офлоксацин) через можливі порушення процесу всмоктування останніх. Препарати, які містять залізо, а також похідні хенодезоксихолевої кислоти, дигоксин, циметидин та похідні кумарину слід приймати на 1 - 2 години раніше або пізніше прийому Тальциду.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці! Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 жувальних таблеток у блістерах; по 2 блістери в коробках.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.