Інформація про використання рецептурних препаратів

Таміфлю інструкція по застосуванню

Таміфлю фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
капсули по 75 мг №10 (10х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA / 3189/02/03 від 18.12.2015 до 18.12.2020
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 28.05.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: озельтамівір;

 • 1 капсула 30 мг містить: озельтамівіру 30 мг у формі озельтамівіру фосфату 39,4 мг;
 • 1 капсула 45 мг містить: озельтамівіру 45 мг у формі озельтамівіру фосфату 59,1 мг;
 • 1 капсула 75 мг містить: озельтамівіру 75 мг у формі озельтамівіру фосфату 98,5 мг.
 • допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, повідон К 30, натрію кроскармелоза, тальк, натрію стеарилфумарат.

оболонка:

 • капсули по 30 мг: желатин, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171);
 • капсули по 45 мг: желатин, заліза оксид чорний (Е 172), титану діоксид (Е 171);
 • капсули по 75 мг: желатин, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172), титану діоксид (Е 171), друкарська фарба.

Основні фізико-хімічні властивості:

 • капсули 30 мг № 4: корпус світло-жовтого кольору, ковпачок світло-жовтого кольору з вмістом порошку від білого до жовтуватого кольору; з написом ROCHE на корпусі і 30 mg – на ковпачку;
 • капсули 45 мг № 4: корпус сірого кольору, ковпачок сірого кольору з вмістом порошку від білого до жовтуватого кольору; з написом ROCHE на корпусі і 45 mg – на ковпачку;
 • капсули 75 мг № 2: корпус сірого, ковпачок світло-жовтого кольору з вмістом порошку від білого до жовтуватого кольору; з написом ROCHE на корпусі і 75 mg – на ковпачку.

Виробник:

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд

Місцезнаходження виробника:

Грензахерштрассе 124, 4070 Базель, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Противірусні засоби для системного застосування. Противірусні засоби прямої дії. Озельтамівір.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Озельтамівіру фосфат є про-препаратом, його активний метаболіт (озельтамівіру карбоксилат) конкурентно та вибірково інгібує нейрамінідазу вірусів грипу типів А та В − фермент, що каталізує процес вивільнення новоутворених вірусних частинок з інфікованих клітин, їх проникнення у клітини епітелію дихальних шляхів та подальшого поширення вірусу в організмі.

Озельтамівіру карбоксилат діє поза клітинами. Затримує ріст вірусу грипу in vitro та пригнічує реплікацію вірусу та його патогенність in vivo, зменшує виділення вірусів грипу А та В з організму. Його концентрації, необхідні для пригнічення активності ферменту на 50 % (IC50), знаходяться у нижній межі наномолярного діапазону.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Після перорального прийому озельтамівір фосфат легко всмоктується у травному тракті і значною мірою перетворюється на активний метаболіт під дією печінкових естераз. Концентрації активного метаболіту у плазмі визначаються у межах 30 хв, досягають майже максимального рівня через 2-3 години після прийому та істотно (більш ніж у 20 разів) перевищують концентрації про-препарату. Не менше 75 % прийнятої внутрішньо дози потрапляє у системний кровотік у вигляді активного метаболіту, менше 5 % – у вигляді вихідного препарату. Плазмові концентрації як про-препарату, так і активного метаболіту пропорційні дозі і не залежать від прийому їжі.

Розподіл

У людини середній об’єм розподілу (Vss) активного метаболіту – приблизно 23 л, об’єм, еквівалентний об’єму позаклітинної рідини організму. Оскільки активність нейрамінідази є позаклітинною, озельтамівіру карбоксилат досягає всіх основних місць локалізації грипозної інфекції.

Зв'язування активного метаболіту з білками плазми людини низьке (приблизно 3 %).

Метаболізм

Озельтамівіру фосфат значною мірою перетворюється на активний метаболіт під дією естераз, що знаходяться переважно в печінці. Ні озельтамівіру фосфат, ні активний метаболіт не є субстратами або інгібіторами ізоферментів системи цитохрому Р450.

Виведення

Озельтамівір, що всмоктався, виводиться головним чином (> 90 %) шляхом перетворення на активний метаболіт, який не піддається подальшій трансформації і виводиться із сечею. У більшості пацієнтів максимальні концентрації активного метаболіту у плазмі знижуються з періодом напіввиведення 6-10 годин. Активна субстанція повністю (> 99 %) виводиться нирками. Нирковий кліренс (18,8 л/год) перевищує швидкість клубочкової фільтрації (7,5 л/год), що вказує на те, що препарат виводиться ще й шляхом канальцевої секреції. З калом виводиться менше 20 % прийнятого внутрішньо радіоактивно позначеного препарату.

Фармакокінетика в особливих групах.

Хворі з ураженням нирок

Прийом озельтамівіру 100 мг 2 рази на добу протягом 5 днів пацієнтами із різним ступенем ниркової недостатності продемонстрував, що експозиція озельтамівіру карбоксилату є зворотно пропорційною зниженню функції нирок.

Лікування грипу

Немає необхідності зменшувати дозу хворим із кліренсом креатиніну понад 30 мл/хв. Пацієнтам з кліренсом креатиніну 10-30 мл/хв рекомендовано зменшити дозу до 75 мг Таміфлю 1 раз на добу протягом 5 діб. Застосування Таміфлю хворим із термінальною стадією ниркових захворювань, які перебувають на гемодіалізі або на подовженому перитонеальному діалізі, та у пацієнтів із кліренсом креатиніну ≤ 10 мл/хв не вивчалося, тому препарат не рекомендується для застосування.

Профілактика грипу

Немає необхідності зменшувати дозу хворим із кліренсом креатиніну понад 30 мл/хв. Пацієнтам із кліренсом креатиніну 10-30 мл/хв рекомендовано зменшити дозу до 75 мг Таміфлю 1 раз на добу через день чи альтернативно до 30 мг 1 раз на добу. Застосування Таміфлю хворим із термінальною стадією ниркових захворювань, які перебувають на гемодіалізі або на подовженому перитонеальному діалізі, та пацієнтам із кліренсом креатиніну ≤ 10 мл/хв не вивчалося, тому препарат не рекомендується для застосування цій категорії пацієнтів.

Хворі з ураженням печінки

In vitro у пацієнтів з печінковою патологією не відзначено ні значного підвищення площі під кривою «концентрація-час» (AUC) озельтамівіру фосфату, ні зниження AUC активного метаболіту.

Немає необхідності коригувати дозу хворим із порушенням функції печінки легкого і середнього ступеня тяжкості.

Хворі літнього віку

У хворих літнього віку (65-78 років) експозиція активного метаболіту в рівноважному стані на 25-35 % вища, ніж у молодших пацієнтів при призначенні аналогічних доз Таміфлю. Період напіввиведення препарату в осіб літнього віку суттєво не відрізняється від такого у молодших пацієнтів. Коригувати дози особам літнього віку немає потреби при лікуванні і профілактиці грипу, крім пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну < 30 мл/хв).

Діти ≥ 1 року

Фармакокінетику Таміфлю вивчали у дітей віком від 1 до 16 років у фармакокінетичному дослідженні з одноразовим прийомом препарату та в клінічному дослідженні у невеликій кількості дітей віком 1-16 років. Фармакокінетика Таміфлю при багаторазовому прийомі препарату вивчалась у невеликої кількості дітей у клінічному дослідженні ефективності. У дітей молодшого віку виведення про-препаратів та активного метаболіту відбувалося швидше, ніж у дорослих, що призводило до більш низької AUC стосовно конкретної дози. Прийом препарату у дозі 2 мг/кг та стандартної дози 30 і 45 мг дітьми відповідної категорії згідно з рекомендаціями (див. «Спосіб застосування та дози») дає таку ж AUC озельтамівіру карбоксилату, яка досягається у дорослих після одноразового прийому капсули 75 мг препарату (що еквівалентно приблизно 1 мг/кг). Фармакокінетика озельтамівіру у дітей старше 12 років така ж сама, як і у дорослих.

Діти віком до 12 місяців

Наявні обмежені дані щодо фармакокінетики та безпеки озельтамівіру у пацієнтів віком до 2 років. Було виконане фармакокінетичне моделювання із застосуванням вказаних даних та результатів, отриманих у дослідженнях у дорослих і дітей віком від 1 року. Результати моделювання продемонстрували, що доза 3 мг/кг двічі на добу у дітей віком від 3 до 12 місяців і 2,5 мг двічі на добу у дітей від 1 до 3 місяців забезпечує експозицію, порівнювану з експозицією, досягнутою у дітей віком від 1 року та дорослих при застосуванні зареєстрованої дози. На сьогодні немає даних щодо застосування Таміфлю у дітей віком до 1 місяця.

Показання до застосування:

Лікування грипу.

Для дорослих та дітей віком старше 1 року, у яких наявні симптоми грипу, під час циркуляції вірусу грипу. Ефективність препарату продемонстрована на початку лікування протягом 2 днів після появи симптомів. Дане показання базується на клінічних дослідженнях грипу з переважним розповсюдженням грипу типу А.

Лікування дітей віком від 6 до 12 місяців під час пандемії грипу.

Профілактика грипу.

Профілактика грипу у дорослих та дітей віком старше 1 року після контакту з особою з клінічно діагностованим грипом під час циркуляції вірусу грипу;

Питання про застосування Таміфлю з метою профілактики грипу необхідно вирішувати в кожному конкретному випадку, враховуючи обставини та зважаючи на групу пацієнтів, якій потрібен захист. У виняткових ситуаціях (наприклад, у разі, коли не збігаються циркулюючий вірус грипу та вірус грипу, проти якого проводилася вакцинація, та під час пандемії) сезонну профілактику можна проводити у дітей віком старше 1 року.

Застосування Таміфлю не замінює вакцинацію проти грипу.

Застосування противірусних засобів для лікування та профілактики грипу має базуватися на офіційних рекомендаціях. Рішення про застосування противірусних засобів для лікування та профілактики слід приймати з урахуванням характеристик циркулюючих вірусів грипу та впливу захворювання у різних географічних регіонах, та групи пацієнтів.

Базуючись на обмежених фармакокінетичних даних та даних з безпеки, Таміфлю можна застосовувати дітям віком від 6 до 12 місяців для лікування під час пандемії грипу. Для того, щоб упевнитися у потенційній користі застосування Таміфлю дітям віком від 6 до 12 місяців, лікарю необхідно прийняти до уваги патогенність циркулюючого штаму та стан дитини.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до озельтамівіру фосфату або до будь-якого компонента препарату. Дитячий вік до 6 місяців.

Особливості застосування:

У хворих на грип (переважно у дітей та підлітків) при застосуванні Таміфлю також були зафіксовані випадки судом і делірію, які в поодиноких випадках призводили до випадкового пошкодження чи фатальних наслідків. Невідомо, чи пов’язані психоневротичні порушення із застосуванням Таміфлю, оскільки психоневротичні розлади також були зареєстровані у хворих на грип, які не застосовували цей препарат. Результати трьох окремих масштабних епідеміологічних досліджень підтверджують, що у хворих на грип, які отримують Таміфлю, немає підвищеного ризику розвитку психоневротичних порушень порівняно з хворими на грип, які не отримують противірусні засоби.

Хворих, особливо дітей та підлітків, необхідно ретельно спостерігати на предмет проявів психоневротичні порушень.

Даних щодо ефективності Таміфлю при будь-яких захворюваннях, спричинених іншими збудниками, крім вірусів грипу А і В, немає.

Немає інформації щодо безпеки та ефективності озельтамівіру у пацієнтів з тяжкими чи нестабільними захворюваннями з неминучим ризиком госпіталізації.

Безпека та ефективність озельтамівіру для лікування та профілактики грипу у осіб з ослабленим імунітетом не встановлені.

Ефективність озельтамівіру у лікуванні осіб з хронічними захворюваннями серця і/чи захворюваннями дихальної системи не встановлена. У таких пацієнтів різниця у частоті ускладнень між групами лікування та плацебо не спостерігалася.

Застосування Таміфлю не замінює вакцинацію проти грипу. Застосування Таміфлю не повинно впливати на дослідження осіб на предмет щорічної вакцинації грипу. Захист проти грипу триває лише під час прийому Таміфлю. Таміфлю слід застосовувати для лікування та профілактики грипу лише при наявності надійних епідеміологічних даних, які свідчать про циркуляцію вірусу.

Тяжка ниркова недостатність.

Корекція дози Таміфлю при застосуванні для лікування та профілактики рекомендується дорослим з тяжкою нирковою недостатністю. Недостатньо клінічних даних у дітей з нирковою недостатністю для рекомендацій з дозування.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У лактуючих тварин озельтамівір та активний метаболіт проникають у молоко.

Існує обмежена інформація щодо годування груддю жінками, які приймають озельтамівір, та щодо екскреції озельтамівіру у молоко людини. Обмежені дані демонструють, що озельтамівір та його активний метаболіт були виявлені у грудному молоці, однак їх рівні були низькими, що може призвести до отримання субтерапевтичної дози немовлям. Враховуючи вказане, а також патогенність циркулюючого штаму вірусу грипу та стан жінки, яка годує груддю, може бути розглянуто питання про призначення озельтамівіру після оцінки співвідношення користь/ризик.

Контрольовані клінічні дослідження з вивчення застосування озельтамівіру у вагітних не проводились. Існують обмежені дані, отримані у післяреєстраційному періоді та в ході ретроспективного спостереження. Отримані дані та результати досліджень у тварин свідчать про відсутність прямої чи опосередкованої пошкоджувальної дії щодо вагітності, зародка/ембріона та постнатального розвитку. Вагітні жінки можуть застосоіувати Таміфлю з урахуванням наявної інформації з безпеки, патогенності циркулюючого штаму вірусу грипу та стану вагітної жінки після оцінки співвідношення користь/ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Наявна інформація з безпеки застосування Таміфлю в лікуванні грипу у дітей віком до 1 року, отримана у проспективних та ретроспективних дослідженнях спостереження, та дані епідеміологічної бази даних та післяреєстраційного застосування свідчать, що профіль безпеки у дітей віком до 1 року порівнянний зі встановленим профілем безпеки у дітей віком старше 1 року.

Спосіб застосування та дози:

Дозу 75 мг можна призначати: як 1 капсулу 75 мг чи 1 капсулу 30 мг плюс 1 капсулу 45 мг.

Таміфлю можна приймати під час вживання їжі або незалежно від її вживання. У деяких пацієнтів переносимість препарату поліпшується, якщо його приймати під час вживання їди.

Стандартний режим дозування.

Лікування.

Лікування потрібно розпочинати у перший або другий день появи симптомів грипу.

Дорослі та підлітки віком старше 13 років. Рекомендований режим дозування Таміфлю – по 1 капсулі 75 мг 2 рази на добу перорально протягом 5 днів.

Діти віком 1-12 повних років: капсули по 30 або 45 мг (див. таблицю 1).

Таблиця 1

Рекомендована доза Таміфлю залежно від маси тіла дітям старше 1 року.

Маса тілаРекомендована доза протягом 5 днів≤ 15 кг30 мг 2 рази на добу> 15 кг до 23 кг45 мг 2 рази на добу> 23 кг до 40 кг60 мг 2 рази на добу> 40 кг75 мг 2 рази на добу

Діти. Дітям з масою тіла > 40 кг, які можуть проковтнути капсули, слід приймати препарат по 1 капсулі 75 мг 2 рази на добу або по 1 капсулі 30 мг плюс 1 капсула 45 мг 2 рази на добу перорально протягом 5 днів.

Діти віком від 6 до 12 місяців.

Залежно від патогенності циркулюючого штаму вірусу дятім віком від 6 до 12 місяців можливе призначення Таміфлю під час пандемії грипу. Рекомендована доза становить 3 мг/кг 2 рази на добу протягом 5 днів.

Профілактика.

Дорослі та підлітки віком старше 13 років.

Рекомендована доза Таміфлю для профілактики грипу після контакту з хворим на грип – по 75 мг 1 раз на добу перорально протягом 10 днів. Прийом препарату слід розпочинати не пізніше ніж у перші 2 дні після контакту.

Рекомендована доза для профілактики під час сезонної епідемії грипу – по 75 мг 1 раз на добу; показана безпечність препарату при застосуванні його протягом 6 тижнів. Профілактична дія триває стільки, скільки триває приймання препарату.

Діти віком 1-12 повних років: капсули по 30 або 45 мг (див. таблицю 2).

Таблиця 2

Рекомендована доза Таміфлю залежно від маси тіла дітям старше 1 року.

Маса тілаРекомендована доза протягом 10 днів≤ 15 кг30 мг 1 раз на добу> 15 кг до 23 кг45 мг 1 раз на добу> 23 кг до 40 кг60 мг 1 раз на добу> 40 кг75 мг 1 раз на добу (1 капсула 35 мг + 1 капсула 40 мг)

Дітям з масою тіла > 40 кг, які можуть проковтнути капсули, з профілактичною метою слід приймати препарат по 1 капсулі 75 мг 1 раз на добу чи по 1 капсулі 30 мг плюс 1 капсула 45 мг 1 раз на добу перорально протягом 10 днів.

Екстемпоральне приготування суспензії Таміфлю.

У випадках, коли Таміфлю в лікарській формі «Порошок для оральної суспензії» відсутній, дорослі, підлітки і діти, у яких існує проблема із проковтуванням капсул, можуть отримувати необхідну дозу Таміфлю у вигляді суспензії, приготованої з капсул.

Для дозування капсул Таміфлю по 30 та 45 мг необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

1. Необхідно визначити кількість капсул, які необхідні для приготування суспензії (див. таблицю 3).

Таблиця 3

Рекомендована доза Таміфлю капсул 30 та 45 мг залежно від маси тіла.

Маса тіла*Кількість капсул, необхідна для отримання рекомендованої дози для лікування протягом 5 днівКількість капсул, необхідна для отримання рекомендованої дози для профілактики протягом 10 днів≤ 15 кг1 капсула 30 мг 2 рази на добу1 капсула 30 мг 1 раз на добу> 15 кг і ≤ 23 кг1 капсула 45 мг 2 рази на добу1 капсула 45 мг 1 раз на добу> 23 кг і ≤ 40 кг2 капсула 30 мг 2 рази на добу2 капсули 30 мг 1 раз на добу

*Дітям з масою тіла > 40 кг, які можуть проковтнути капсули, з метою лікування слід приймати препарат по 1 капсулі 75 мг 2 рази на добу протягом 5 днів та з профілактичною метою слід приймати препарат по 1 капсулі 75 мг 1 раз на добу протягом 10 днів.

2. Необхідно перевірити, що доза застосовується на основі рекомендацій, наведених у таблиці 3. Тримаючи капсулу над склянкою, обережно відкрити її і висипати її вміст у склянку.

3. До суміші необхідно додати невелику кількість (максимально 1 чайну ложку) підсолодженого продукту харчування**, щоб приховати гіркий смак.

4. Суміш необхідно ретельно перемішати і дати пацієнту. Необхідно проковтнути всю суміш одразу ж після приготування. Якщо у склянці залишилась певна кількість суміші, слід сполоснути склянку за допомогою невеликої кількості води і дати пацієнту випити суміш, яка залишилась.

Для дозування капсул Таміфлю по 75 мг необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

Пацієнтам, яким Таміфлю призначений у дозі 30-60 мг:

1. Тримаючи 1 капсулу Таміфлю 75 мг над склянкою, обережно відкрити капсулу і висипати її вміст у склянку.

2. Додати до порошку 5 мл води за допомогою шприца з поділками (так званий градуйований шприц). Суміш необхідно ретельно перемішати протягом близько 2 хв.

3. Набрати у шприц відповідну кількість суміші із склянки залежно від маси тіла пацієнта (див. таблицю 4). Не потрібно набирати у шприц нерозчинений білий порошок, який є наповнювачем. Вміст шприца, натискуючи на поршень, необхідно витиснути в другу склянку. Невикористану суміш потрібно вилити.

Таблиця 4

Рекомендована доза Таміфлю залежно від маси тіла.

Маса тілаРекомендована дозаКількість суміші Таміфлю на одну дозу≤ 15 кг30 мг2 мл> 15 кг і ≤ 23 кг45 мг3 мл> 23 кг і ≤ 40 кг60 мг4 мл

4. Рекомендована доза становить 30 мг, 45 мг або 60 мг двічі на добу протягом 5 діб з метою лікування і один раз на добу – з метою профілактики.

5. У другу склянку до суміші необхідно додати невелику кількість (максимально 1 чайну ложку) підсолодженого продукту харчування**, щоб приховати гіркий смак (для дітей).

6. Суміш необхідно ретельно перемішувати і дати пацієнту. Необхідно проковтнути всю суміш одразу ж після приготування. Якщо у склянці залишилась певна кількість суміші, необхідно сполоснути склянку за допомогою невеликої кількості води і дати пацієнту випити суміш, яка залишилась.

Пацієнтам, яким Таміфлю призначений у дозі 75 мг:

1. Тримаючи одну капсулу Таміфлю 75 мг над склянкою, обережно відкрити капсулу і висипати її вміст у склянку.

2. До суміші необхідно додати невелику кількість (максимально 1 чайну ложку) підсолодженого продукту харчування**, щоб приховати гіркий смак.

3. Суміш необхідно ретельно перемішати і дати пацієнту. Необхідно проковтнути всю суміш одразу ж після приготування. Якщо у склянці залишилась певна кількість суміші, слід сполоснути склянку за допомогою невеликої кількості води і дати пацієнту випити суміш, яка залишилась.

**Підсолоджений продукт харчування: шоколадний сироп (із вмістом цукру чи без цукру), світло-коричневий цукор чи столовий цукор, розчинений у воді. Солодкий десерт, згущене молоко з цукром, яблучне пюре чи йогурт.

Дозування в особливих випадках.

Пацієнти з порушенням функції нирок.

Для пацієнтів із кліренсом креатиніну понад 30 мл/хв коригувати дозу не потрібно. Хворим із кліренсом креатиніну 10-30 мл/хв при лікуванні рекомендується зменшити дозу до 75 мг 1 раз на день протягом 5 діб, а при профілактиці рекомендується зменшити дозу до 75 мг через добу чи до 1 капсули 30 мг 1 раз на добу. У хворих, які перебувають на плановому гемодіалізі, у випадку виникнення симптомів грипу протягом 48 годин між сеансами гемодіалізу можливе призначення Таміфлю у дозі 30 мг до початку діалізу. Для підтримання терапевтичної концентрації Таміфлю у плазмі крові рекомендується застосовувати Таміфлю у дозі 30 мг після кожного сеансу гемодіалізу. У хворих, які перебувають на перитонеальному діалізі, рекомендується застосовувати Таміфлю у дозі 30 мг перед початком діалізу та у дозі 30 мг кожні 5 днів.

З метою профілактики грипу у хворих, які перебувають на плановому гемодіалізі, можливе призначення Таміфлю у дозі 30 мг до початку діалізу. Для підтримання терапевтичної концентрації Таміфлю у плазмі крові рекомендується застосовувати Таміфлю у дозі 30 мг після кожного альтернативного сеансу гемодіалізу. У хворих, які перебувають на перитонеальному діалізі, рекомендується застосовувати Таміфлю у дозі 30 мг перед початком діалізу та у дозі 30 мг кожні 7 днів.

Немає жодних рекомендацій для пацієнтів із термінальною нирковою недостатністю (кліренсом креатиніну <10 мл/хв), яким не показаний діаліз.

Пацієнти з порушенням функції печінки.

Немає необхідності коригувати дозу хворим із порушенням функції печінки легкого і середнього ступенів тяжкості. Безпека і фармакокінетика озельтамівіру у пацієнтів із тяжким порушенням функції печінки не вивчалися.

Пацієнти літнього віку.

Немає потреби коригувати дозу при лікуванні та профілактиці (див. «Фармакокінетика в особливих групах»).

Діти.

У дітей з нирковою недостатністю недостатньо даних щодо рекомендацій із застосування Таміфлю.

Пацієнти з імунодефіцитом.

Рекомендується сезонна профілактика грипу протягом 12 тижнів у пацієнтів з імунодефіцитом віком старше 1 року. Корекція дози не потрібна.

Передозування:

На сьогодні випадків передозування не описано, однак передбачуваними симптомами гострого передозування можуть бути нудота з блюванням або без нього, запаморочення. При передозуванні застосування препарату необхідно припинити.

Специфічного антидоту не існує. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

У цілому профіль безпеки Таміфлю базується на даних лікування грипу у 2107 дорослих та 1032 дітей та на даних профілактики грипу у 2914 дорослих та 148 дітей у клінічних дослідженнях. 475 пацієнтів з імунодефіцитом (у тому числі 18 дітей) отримували Таміфлю або плацебо для профілактики грипу.

При прийомі Таміфлю для лікування грипу найчастішими небажаними явищами були нудота і блювання, для профілактики грипу – нудота і головний біль. Вони мали транзиторний характер і виникали, як правило, після прийому першої дози. У дітей найчастішим небажаним явищем було блювання.

Для опису частоти побічних реакцій використовувались наступні категорії: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100, < 1/10), непоширені (≥ 1/1000, < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко поширені (< 1/10000) і з невідомою частотою (частота не може бути встановлена за наявними даними).

Лікування та профілактика грипу у дорослих та підлітків.

Найчастіші побічні реакції (≥ 1 %), які були зареєстровані у дослідженнях Таміфлю з лікування та профілактики грипу у дорослих та підлітків та в післяреєстраційному періоді:

 • інфекції та інвазії: поширені – бронхіт, гострий бронхіт, інфекції верхніх дихальних шляхів;
 • психічні розлади: непоширені – галюцинаціїа;
 • неврологічні розлади: дуже поширені – головний біль; поширені – безсоння; непоширені – судомиа;
 • з боку органа слуху та вестибулярного апарату: поширені – запаморочення;
 • з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: поширені – кашель, ринорея.
 • з боку травного тракту: дуже поширені – нудотаb,c; поширені – блюванняс, біль у животі, діарея, диспепсія;
 • з боку шкіри і підшкірної клітковини: непоширені – дерматита, висипанняа, екземаа, кропив’янкаа;
 • загальні розлади: поширені – запаморочення, слабкість, біль, носові кровотечі, кон’юнктивіт.

а) вказані явища були зареєстровані у післяреєстраційному періоді, а також у клінічних дослідженнях (див. «Лікування та профілактика грипу у дітей»);

b) пацієнти, у яких виникла лише нудота; за винятком пацієнтів, у яких виникала нудота і блювання;

с) різниця між групами плацебо та озельтамівіром була статистично достовірною.

Лікування та профілактика грипу у дітей.

Найчастіші побічні реакції, які були зареєстровані у дослідженнях Таміфлю з лікування (≥ 1 %) та профілактики (≥ 10 %) грипу у дітей:

 • інфекції та інвазії: поширені – пневмонія, синусит, бронхіт, середній отит;
 • порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: поширені – лімфаденопатія;
 • з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: поширені – астма (включаючи загострення), носова кровотеча, кашель, закладеність носа;
 • з боку травного тракту: дуже поширені – блювання, діарея; поширені – нудота, біль у животі;
 • з боку органа зору: поширені – кон’юнктивіт.
 • з боку органа слуху та вестибулярного апарату: поширені – порушення слуху, порушення з боку барабанної перетинки;
 • з боку шкіри і підшкірної клітковини: поширені – дерматит.

У цілому профіль побічних явищ у дітей з бронхіальною астмою якісно був порівнюваним з таким у здорових дітей.

Окремі серйозні побічні ефекти, зареєстровані у післяреєстраційному періоді:

 • з боку імунної системи: частота невідома – реакції підвищеної чутливості, включаючи анафілактичні/анафілактоїдні реакції;
 • психічні та неврологічні розлади: частота невідома – психоневротичні порушення, що проявлялися галюцинаціями, делірієм та неадекватною поведінкою, в деяких випадках з фатальними наслідками. Вказані явища можуть спостерігатись як прояв енцефаліту чи енцефалопатії, але можуть виникати без очевидного тяжкого захворювання.

У хворих на грип при застосуванні Таміфлю також були зафіксовані випадки судом і делірію (включаючи зміну рівня свідомості, сплутаність свідомості, неадекватну поведінку, марення, галюцинації, ажитації, тривогу, нічні кошмари), які у поодиноких випадках призводили до випадкового пошкодження чи фатальних наслідків. Вказані явища були зафіксовані в основному у дітей та підлітків і часто мали раптовий початок та швидке завершення. Невідомо, чи пов’язані психоневротичні порушення із застосуванням Таміфлю, оскільки психоневротичні розлади також були зареєстровані у хворих на грип, які не застосовували цей препарат.

З боку органа зору: порушення зору.

З боку серця: частота невідома – аритмія.

З боку травного тракту: частота невідома – шлунково-кишкова кровотеча, геморагічний коліт.

Гепатобіліарні порушення: частота невідома – у пацієнтів із грипоподібним захворюванням спостерігалися розлади гепатобіліарної системи, випадки гепатиту та підвищення рівня печінкових ферментів. Вказані випадки включали фатальний фульмінантний гепатит/печінкову недостатність.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: частота невідома – тяжкі шкірні реакції, включаючи синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, мультиформна еритема, ангіоневротичний набряк.

Додаткова інформація про окремі групи пацієнтів.

Діти віком до 1 року.

Наявна інформація з безпеки застосування Таміфлю у лікуванні грипу у дітей віком до 1 року, отримана у проспективних та ретроспективних дослідженнях спостереження у понад 2400 дітей різних вікових груп, та дані епідеміологічної бази даних та післяреєстраційного застосування свідчать, що профіль безпеки у дітей віком до 1 року порівнянний зі встановленим профілем безпеки у дітей старше 1 року.

Хворі літнього віку.

Клінічно значимої різниці у профілі безпеки у пацієнтів літнього віку порівняно з пацієнтами віком до 65 років не було.

Хворі з хронічними захворюваннями серця та/або захворюваннями дихальної системи.

Профіль побічних реакцій у підлітків та дорослих з хронічними захворюваннями серця та/або захворюваннями дихальної системи був якісно порівнюваним з таким у здорових добровольців.

Хворі з імунодефіцитом.

У 12-тижневому дослідженні профілактики у 475 осіб із ослабленим імунітетом, в тому числі у 18 дітей віком 1-12 років, профіль безпеки був порівнянним з таким, що спостерігався у клінічних дослідженнях застосування Таміфлю для профілактики.

Лікарська взаємодія:

Клінічно значуща взаємодія з іншими лікарськими засобами малоймовірна.

Взаємодії з іншими лікарськими засобами, зумовлені конкуренцією і зв’язуванням з активними центрами естераз, які перетворюють озельтамівіру фосфат в активну речовину, не представлені.

Низький ступінь зв’язування озельтамівіру і активного метаболіту з білками не дає передумов передбачати наявність взаємодій, пов’язаних з витісненням лікарських засобів із зв’язку з білками.

In vitro озельтамівіру фосфат і активний метаболіт не є субстратом для поліфункціональних оксидаз системи цитохрому Р450 або для глюкуронілтрансфераз.

Передумов для взаємодії з пероральними контрацептивами немає.

При одночасному прийомі озельтамівіру і пробенециду для пацієнтів з нормальною функцією нирок корекція дози не потрібна. Одночасне призначення пробенециду призводить до збільшення AUC активного метаболіту приблизно вдвічі внаслідок гальмування активної канальцевої секреції у нирках.

Озельтамівір не виявляє кінетичної взаємодії з амоксициліном, елімінація якого відбувається тим же шляхом, що й озельтамівіру, що свідчить про слабку взаємодію з озельтамівіром даним шляхом.

Клінічно важлива взаємодія з іншими лікарськими засобами, яка включає конкуренцію за ниркову канальцеву секрецію, малоймовірна у зв’язку з відомими межами безпеки більшості з цих засобів, характеристик елімінації активних метаболітів (клубочкова фільтрація та аніонна канальцева секреція) і об’єму екскреції за допомогою даних шляхів. Однак слід виявляти обережніть при призначенні озельтамівіру особам, які приймають лікарські засоби з аналогічним шляхом екскреції з вузьким терапевтичним діапазоном (наприклад, хлорпропамід, метотрексат, фенілбутазон).

Фармакокінетичні взаємодії між озельтамівіром та його активним метаболітом при одночасному призначенні з парацетамолом, ацетилсаліциловою кислотою, циметидином та антацидними засобами (гідроксид магнію і гідроксид алюмінію, кальцію карбонат) не виявлені.

При призначенні Таміфлю разом з інгібіторами АПФ (еналаприл, каптоприл), тіазидними діуретиками (бендрофлюазид), антибіотиками (пеніцилін, цефалоспорини, азитроміцин, еритроміцин, доксициклін), блокаторами Н2-рецепторів до гістаміну (ранітидин, циметидин), бета-блокаторами (пропранолол), ксантинами (теофілін), симпатоміметиками (псевдоефедрин), опіатами (кодіїн), кортикостероїдами, інгаляційними бронхолітиками і анальгетиками (аспірин, ібупрофен і парацетамол) зміни характеру або частоти небажаних явищ не спостерігалося.

Термін придатності:

7 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

10 капсул по 30 мг або 45 мг або 75 мг у блістері в картонній коробці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Капсули 30 мг, 45 мг:

Пакування:

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія

Місцезнаходження: Вурмісвег CH-4303 Кайсераугст, Швейцарія.

Випробування контролю якості:

Рош С.п.А., Італія

Місцезнаходження: Віа Мореллі, 2, 20090 Сеграте (провінція Мілан), Італія.

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія

Місцезнаходження: Вурмісвег CH-4303 Кайсераугст, Швейцарія.

Випуск серії:

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія

Місцезнаходження: Грензахерштрассе 124, СН-4070 Базель, Швейцарія.

Капсули 75 мг:

Сенексі САС, Франція

Місцезнаходження: 52, вул. Марселя і Жака Гуше, 94120 Фонтене-су-Буа, Франція.

Кетелент Джермані Шорндорф ГмбХ, Німеччина

Місцезнаходження: Штайнбайсштрассе 1 і 2, 73614 Шорндорф, Німеччина.

Рош С.п.А., Італія

Місцезнаходження: Віа Мореллі, 2, 20090 Сеграте (провінція Мілан), Італія.

Пакування:

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія

Місцезнаходження: Вурмісвег CH-4303 Кайсераугст, Швейцарія.

ГП Гренцах Продукцьйонс ГмбХ, Німеччина.

Місцезнаходження: Еміль-Барель-Штрассе 7, D-79639 Гренцах-Вюлен, Німеччина.

Кетелент Джермані Шорндорф ГмбХ, Німеччина.

Місцезнаходження: Штайнбайсштрассе 1 і 2, 73614 Шорндорф, Німеччина

Випробування контролю якості:

Рош Фарма АГ, Німеччина

Місцезнаходження: Еміль-Барель-Штрассе 1, D -79639 Гренцах-Вюлен, Німеччина.

Рош С.п.А., Італія

Місцезнаходження: Віа Мореллі, 2, 20090 Сеграте (провінція Мілан), Італія.

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія

Місцезнаходження: Вурмісвег CH-4303 Кайсераугст, Швейцарія.

Випуск серії:

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія

Місцезнаходження: Грензахерштрассе 124, СН-4070 Базель, Швейцарія.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J05AH02:

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама