Теофедрин-Н інструкція по застосуванню

Теофедрин-Н фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Теофедрин-Н таблетки №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5991/01/01 від 19.02.2007. Наказ № 78 від 19.02.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

Діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу 0,2 г, теофіліну 0,1 г, кофеїну 0,05 г, фенобарбіталу 0,02 г,ефедрину гідрохлориду 0,02 г, екстракту беладонни 0,003 г, цитизину 0,0001 г;допоміжні речовиникрохмаль картопляний, кальцію стеарат, кислота стеаринова, полівінілпіролідон.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки білого кольору з сіруватим або бежевим відтінком, із вкрапленнями.

Виробник:

Мосхімфармпрепарати, ВАТ, ім. М.О.Семашко, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Спазмолітичний засіб.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Комбінований лікарьский засіб, щи викликає розслаблення гладких м’язів бронхів. Препарат збільшує просвіт бронхів та зменшує опір дихання, розширює судини легень та збільшує частоту та силу серцевих скорочень, збільшує серцевий кровотік; чинить помірний діуретичний ефект, виявляє м-холіноблокуючу активність і протизапальну дію.Теофілін належить до групи метилксантинів. За рахунок пригнічення активності фосфодіестерази сприяє накопиченню циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ) у гладком’язових клітинах бронхів, що зумовлює розвиток вираженого бронхолітичного ефекту. Стимулює дихальний центр, чинить помірний діуретичний ефект.Кофеїн стимулює психомоторні центри головного мозку, чинить аналептичну дію, посилює ефект аналгетиків, усуває сонливість та відчуття втоми.Парацетамол - ненаркотичний аналгетик, який блокує циклооксигеназу (ЦОГ) переважно у ЦНС, впливає на центри болю та терморегуляції. Фенобарбітал – похідне барбітурової кислоти - чинить спазмолітичну та міорелаксуючу дії. У складі препарату фенобарбітал забезпечує м’яку та тривалу седативну дію, сприяє корекції психоемоційного стану пацієнта з бронхообструктивним синдромом різного генезу.Ефедрину гідрохлорид є симпатоміметичним аміном, що збуджує різні типи α- і β2-адренорецепторів, а також спричиняє бронходилатацію за рахунок стимуляції β2-адренорецепторів бронхів. Виявляє збуджуючу дію на ЦНС, викликає розширення бронхів, підвищує збудженість дихального центра.Цитизин виконує роль дихального аналептика, сприяє збудженню дихання, пов’язаного з рефлекторною стимуляцією дихального центра посиленими імпульсами, що надходять від каротидних клубочків. Екстракт красавки містить алкалоїди групи атропіну, виявляє спазмолітичний та знеболювальний ефекти.Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання до застосування:

Захворювання органів дихання, що супроводжуються бронхоспазмом (бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату та похідних ксантинів, барбітуратів, серцева недостатність, стенокардія, порушення коронарного кровообігу, порушення ритму серця, глаукома, тиреотоксикоз, артеріальна гіпертензія, епілепсія, геморагічний інсульт, крововилив у сітківку ока, гострий інфаркт міокарда, кровотечі в анамнезі, алкоголізм, тяжкі захворювання печінки та нирок, порфірія в анамнезі, вагітність та період лактації, дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

З обережністю препарат застосовують в хворих з порушеною функцією печінки та/або нирок. Для уникнення токсичного пораження печінки не слід поєднувати препарат з прийомом алкогольних напоїв.

Особливості застосування:

Обережно призначають препарат пацієнтам з ішемічною хворобою серця, вираженою артеріальною гіпертензією, порушенням функції нирок і/чи печінки, синдромом Жильбера. Щоб запобігти порушенню нічного сну Теофедрин-Н слід приймати вранці або вдень. З обережністю слід призначати хворим літнього віку та хворим з аденомою передміхурової залози. При застосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові і функціонального стану печінки. Препарат може спотворювати результати лабораторних досліджень при кількісному визначенні вмісту глюкози і сечової кислоти в сироватці крові.При застосуванні Теофедрину-Н не рекомендується вживати каву, міцний чай та інші тонізуючі напої. У період лікування не допускається вживання алкоголю.Препарат не рекомендується приймати протягом тривалого часу із-за можливості виникнення лікарської залежності.Наявність ефедрину у лікарській комбінації потребує особливої уваги при застосуванні у хворих, що страждають на гіпертонію – препарат викликає звуження периферичних судин.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не застосовується під час вагітності та в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час прийому Теофедрину-Н може знижуватися здатність до концентрації уваги, тому препарат не слід застосовувати під час керування транспортом або виконання роботи, яка вимагає посиленої уваги.

Діти:

У дітей препарат не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

Препарат приймають внутрішньо. Для купірування нападів бронхіальної астми дорослі приймають по 2 таблетки Теофедрину-Н одноразово. При необхідності препарат застосовують 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза - 3 таблетки. З метою профілактики дорослі приймають Теофедрин-Н по1/2-1 таблетці 1 раз на добу після їди. Тривалість прийому препарату залежить від характеру, особливостей перебігу захворювання та терапевтичного ефекту препарату.

Передозування:

При передозуванні препарату можливі атаксія, ністагм, пригнічення дихання, головний біль, тахікардія, слабкість, зниження артеріального тиску та порушення серцевої діяльності, епілептичні напади, блювання, нервове збудження, безсоння, тремтіння кінцівок, затримка сечовипускання, посилене потовиділення.

Побічні дії:

Тахікардія, порушення серцевого ритму, алергічні реакції (свербіж, кропив”янка), сухість у роті, печія, нудота, блювання, головний біль, безсоння, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, ниркові коліки, інтерстиціальний нефрит, судоми, порушення зору, напади стенокардії, закладеність носа, холестатичний гепатит, підвищення рівня трансаміназ у крові, лейкопенія, анорексія, грипоподібний синдром, підвищення/зниження артеріального тиску, порушення лібідо,атаксія.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується призначати Теофедрин-Н у поєднанні з препаратами, які містять резерпін, метилдопу, метотрексат, гризеофульвін, літій, дигітоксин, лізиноприл, метоклопрамід. Теофілін та фенобарбітал у складі препарату знижують антикоагулянтний ефект антитромботичних засобів. Прийом Теофедрину-Н у комбінації з циметидином, алопуринолом, верапамілом, зидовудином, ізоніазидом, карбамазепіном, макролідами, примідоном, антацидами, а також препаратами, які підлужують сечу, підвищує ризик розвитку побічних ефектів і може спричиняти токсичну дію. Одночасний прийом Теофедрину-Н та етанолу підвищує ризик розвитку гепатотоксичних ефектів.Еритроміцин, олеандоміцин, ципрофлоксацин підвищують концентрацію теофіліну в сироватці крові, а рифампіцин – знижує її; при одночасному прийомі Теофедрину-Н знижується всмоктування доксицикліну та послаблюється його ефект; прийом лінкоміцину в поєднанні з ефедрином, який входить до складу Теофедрину-Н, є неприйнятним. При одночасному прийомі Теофедрину-Н з симпатоміметиками, β-адреноблокаторами, препаратами, які містять інгібітори МАО, органічнічними нітратами, серцевими глікозидами, трициклічними антидепресантами виникає ризик розвитку побічних ефектів з боку серцево-судинної системи.Слід уникати одночасного призначення Теофедрину-Н з психотропними та протиепілептичними засобами. Ефект діуретичних, снодійних, М-холіноблокуючих препаратів та кортикостероїдів підвищується при одночасному прийомі Теофедрину-Н; ефект фенітоїну, антигіпертензивних, антидепресивних засобів, а також пероральних контрацептивів може знижуватись.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

В сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Форма випуску / упаковка:

Таблетки №10 у контурній чарунковій упаковці; №20 (10х2) у блістері.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходженнявул.Б. Каменщики, буд.9, Москва, Російська Федерація, 115172.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R03DB04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Теофедрин-Н
Виробник:Мосхімфармпрепарати, ВАТ, ім. М.О.Семашко, Російська Федерація
Форма випуску: Таблетки №10 у контурній чарунковій упаковці; №20 (10х2) у блістері.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5991/01/01 від 19.02.2007. Наказ № 78 від 19.02.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

Діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу 0,2 г, теофіліну 0,1 г, кофеїну 0,05 г, фенобарбіталу 0,02 г,ефедрину гідрохлориду 0,02 г, екстракту беладонни 0,003 г, цитизину 0,0001 г;допоміжні речовиникрохмаль картопляний, кальцію стеарат, кислота стеаринова, полівінілпіролідон.

Фармакотерапевтична група:Спазмолітичний засіб.
Код АТС:R03DB04 - Теофілін та адренергічні препарати
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама