Терафлекс (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: до складу однієї капсули входить 500 міліграм гідрохлориду глюкозаміну і 400 міліграм сульфату хондроїтину.

Інші компоненти: желатин, стеаринова кислота, стеарат магнію, марганець.

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Контракт Фармакал Корпорейшн, 135 Адамс Авеню, Хопог, Нью-Йорк 11788, США

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату.

Фармакологічні властивості:

Використовують Терафлекс завдяки його властивостям відновлювати тканину хряща суглобів. Крім основного відновного дії, засіб знімає запалення, впливає на продукцію гіалуронової кислоти, яка необхідна для нормального якості хряща, припиняє знищення хондроцитов - клітин кісткової тканини.

Показання до застосування:

Застосовують препарат Терафлекс при запаленнях і травмах суглобів і кісток, він виконує функцію протектора при остеохондрозі. Як допоміжний засіб при переломах кісток.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного з компонентів Терафлекс.

При порушеному згортанні крові засіб не призначають.

Заборонено вживання Терафлекс при недостатності в роботі нирок і печінки.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Ліки Терафлекс застосовують суворо дотримуючись рекомендованої кількості.

З обережністю призначають хворим, що страждають на діабет.

Глюкозамін, що входить в основний склад препарату може спровокувати посилення симптомів у астматиків.

Заборонено до прийому людям, які не сприймають морепродукти.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У такі фізіологічні періоди необхідно уникати вживання засобу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Щодо цього пункту дослідження не проводили.

Спосіб застосування та дози:

Терафлекс капсули застосовують внутрішньо, в кількості трьох капсул на 24 години в три прийоми. Препарат не надає свою дію відразу, а тільки через кілька тижнів.

Застосовують тривалістю не менше двох місяців.

Передозування:

Щодо цього пункту інформації мало, оскільки випадки передозування не фіксувалися.

Побічні дії:

Можливі алергії, розлади роботи шлунково-кишкового тракту, запаморочення, втрата свідомості, головний біль, загальні розлади.

Лікарська взаємодія:

Дослідження показали, що хондроїтин, що входить в основний склад засобу, може посилювати дію антикоагулянтів.

Якщо одночасно застосовувати вітаміни А, С і марганцеві, цинкові, магнієві, мідні, селенові солі, виникає посилення динаміки лікування.

Термін придатності:

Для лікування придатний три роки.

Умови зберігання:

У недоступності для дітей, при температурному режимі не вище 25 градусів Цельсія.

Форма випуску / упаковка:

Капсули упаковують у флакон по 30/60/120 штук в упаковці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча(і) речовина(и): 1 капсула містить 500 мг D-глюкозаміну гідрохлориду, 400 мг натрію хондроїтину сульфату;
  • допоміжні речовини: желатин, кислота стеаринова, магнію стеарат, марганцю сульфат моногідрат.

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді, прозорі желатинові капсули, що містять порошок від білуватого до світло-бежевого кольору з кристалічними частинками.

Виробник:

Контракт Фармакал Корпорейшн

Місцезнаходження виробника:

135 Адамс Авеню, Хопог, Нью-Йорк 11788, США

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Хондроїтину сульфат є високомолекулярним мукополісахаридом, який бере участь у побудові хрящової тканини. Знижує активність ферментів, які руйнують суглобовий хрящ, та стимулює регенерацію суглобового хряща. Хондроїтину сульфат знижує активність запального процесу на ранніх стадіях, і таким чином сповільнює дегенерацію хрящової тканини. Сприяє зменшенню болю, покращенню функції суглобів, знижує потребу у нестероїдних протизапальних препаратах у хворих з остеоартрозами колінних та тазостегнових суглобів.

Глюкозаміну гідрохлорид має хондропротекторні властивості, знижує дефіцит глікозаміногліканів у організмі, бере участь у біосинтезі протеогліканів та гіалуронової кислоти. Завдяки тропності до хрящової тканини глюкозаміну гідрохлорид ініціює процес фіксації сірки при синтезі хондроїтинсірчаної кислоти. Глюкозаміну гідрохлорид селективно діє на суглобовий хрящ, є специфічним субстратом та стимулятором синтезу гіалуронової кислоти та протеогліканів, пригнічує утворення супероксидних радикалів та ферментів, які зумовлюють ушкодження хрящової тканини (колагенази та фосфоліпази), запобігає руйнівній дії глюкокортикоїдів на хондроцити та порушенню біосинтезу глікозаміногліканів, спричинене нестероїдними протизапальними препаратами.

Фармакокінетика.

Всмоктування. Після одноразового перорального застосування препарату у середній терапевтичній дозі максимальна концентрація хондроїтину сульфату у плазмі крові досягається через 3-4 години, у синовіальній рідині – через 4-5 годин. Біодоступність хондроїтину сульфату становить 13 %. Виведення здійснюється переважно нирками протягом 24 годин.

Після перорального застосування 90 % глюкозаміну всмоктується з кишечнику, понад 25 % потрапляє з плазми крові до хрящової тканини та синовіальних оболонок суглобів. У печінці частина препарату метаболізується до сечовини, вуглекислого газу та води.

Біодоступність глюкозаміну становить 25 % за рахунок першого проходження через печінку. Найбільші концентрації глюкозаміну визначаються у печінці, нирках та суглобовому хрящі. Близько 30 % застосованої дози тривало персистують у кістковій та м’язовій тканинах. Виводиться переважно із сечею у незміненому вигляді, частково – з калом. Період напіввиведення становить 68 годин.

Показання до застосування:

Первинні та вторинні остеоартрози; остеохондрози; плечолопатковий періартрит; переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату (алергічні реакції). Фенілкетонурія.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Не перевищувати рекомендовану добову дозу. З обережністю застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів. Пацієнтам з цукровим діабетом доцільно частіше проводити контроль рівня цукру в крові, особливо на початку лікування.Було описано загострення симптомів астми у пацієнтів з астмою після початку лікування глюкозаміном, тому такі пацієнти мають знати про потенційне погіршення симптомів.У рідкісних випадках у пацієнтів з серцевою та/або нирковою недостатністю спостерігалися набряки та/або затримка води в організмі. Це може бути пов’язано з осмотичним ефектом хондроїтину сульфату.

Особливості застосування:

Не перевищувати рекомендованої дози. З обережністю застосовувати пацієнтам з підвищеною чутливістю (алергією) до морепродуктів. На початку лікування особам з цукровим діабетом доцільно проводити контроль рівня цукру в крові.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У зв’язку з тим, що клінічні дані щодо ефективності та безпечності застосування препарату у період вагітності або годування груддю відсутні, препарат у цей період не слід застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Невідома.

Діти:

У зв’язку з тим, що досвіду застосування дітям недостатньо, не рекомендується застосовувати дітям.

Спосіб застосування та дози:

Приймати внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води. Дорослим застосовувати по 1 капсулі 3 рази на добу. Мінімальна тривалість лікування – 2 місяці. Курс лікування зазвичай повторювати з інтервалом 3 місяці.

Передозування:

Можливе посилення побічних ефектів. У випадку передозування рекомендується симптоматичне лікування.

Побічні дії:

З боку шлунково-кишкового тракту. Рідко спостерігаються диспепсія, відчуття незначної нудоти, можливий біль в епігастральній ділянці, діарея, запор, здуття кишечнику.

З боку імунної системи. У поодиноких випадках – алергічні реакції, включаючи гіперемію та висипи на шкірі, свербіж, кропив’янку, ангіоневротичний набряк.

З боку шкіри та її структур. Випадіння волосся.

З боку нервової системи та органів чуттів. Головний біль, загальна слабкість, сонливість, порушення зору.

Всі побічні ефекти минають після припинення лікування.

Лікарська взаємодія:

При комбінованому застосуванні Терафлекс® посилює всмоктування тетрациклінів зі шлунково-кишкового тракту та зменшує всмоктування пеніцилінів та хлорамфеніколу. На тлі застосування препарату знижується потреба у нестероїдних протизапальних засобах.

Було відмічено посилення дії кумаринових антикоагулянтів. У зв’язку з цим у цих пацієнтів доцільно проводити контроль параметрів коагуляції.

При одночасному застосуванні глюкозаміну та варфарину можливе посилення дії останнього та розвиток кровотечі. Тому при одночасному застосуванні необхідно контролювати параметри згортання крові.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оC. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Пластиковий флакон по 30, або 60, або 120 капсул у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Назва і місцезнаходження заявника

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія / Bayer Consumer Care AG, Switzerland

Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія / Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.