Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: вагінальна таблетка містить 0,200 г тернідазолу, 0,100 г неоміцину сульфату, 0,003 г преднізолону, ністатину 100 000 міжнародних одиниць.

Решта компонентів: пшеничний крохмаль, діоксид кремнію колоїдний, натрію крохмальгліколят, стеарат магнію, лактози моногідрат.

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Софартекс для Лаб. Бушара-Рекордаті, вул. Прессуар 21, 28500, Вернуйє, Франція

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології. Похідні імідазолу та кортикостероїди

Фармакологічні властивості:

Препарат є універсальним засобом для лікування запалення органів жіночої статевої системи, яке може провокуватися бактеріями та грибами. В Тержинан входить антибіотик та речовина, що усуває ознаки запалення. Ністатин, що також входить в склад Тержинану, попереджує та лікує мікологічні вагінози.

Показання до застосування:

Тержинан показаний для лікування запальних хвороб в області гінекології, які викликаються грибами (кандидоз) та бактеріями (гонорея, Гарднерелла вагіналіз). Також призначають профілактично та з метою лікування запалення вагіни, що викликається умовно патогенною мікрофлорою.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного із складників препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Для досягнення ефекту курсу Тержинану необхідне обов’язкове одночасне лікування статевого партнера. Необхідно також враховувати інструкції лікаря, щодо курсу терапії препаратом, оскільки при довгочасному вживанні, у збудника може утворюватися стійкість до лікувального засобу.

Особливості застосування:

Для досягнення ефекту курсу Тержинану необхідне обов’язкове одночасне лікування статевого партнера. Необхідно також враховувати  інструкції лікаря, щодо курсу терапії препаратом, оскільки при довгочасному вживанні, у збудника може утворюватися стійкість до лікувального засобу.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дозволяється тільки під особистим контролем спеціаліста та за його призначенням.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Інформація щодо цього фактору відсутня.

Спосіб застосування та дози:

Використовують жінки вагінально.

Терапевтичний курс визначає фахівець, зазвичай це: 1 таб один-два рази на добу. Тривалість від 10 до 20 днів.

Для правильного застосування таблетку перед введенням необхідно потримати декілька секунд у воді, задля того щоб вона розм’якшилася. Вводять вагінальний засіб на потрібну глибину та після введення рекомендовано прийняти лежаче положення на десять хвилин.

Передозування:

Інформації з цього питання немає.

Побічні дії:

При особистій непереносимості одного із компонентів препарату можуть виникати алергічні відповіді, дерматити, реакції в місці введення препарату.

Лікарська взаємодія:

Не застосовуються таблетки Тержинан при лікуванні або одночасному введенні препаратів з аспірином і нестероїдними протизапальними засобами.

Обережно застосовувати з: індукторами синтезу ферментів, ізоніазидом, рифампіцином, л/с з наперстянки, цукрознижувальними засобами, антиконвульсантами.

Термін придатності:

Лікувальний ефект зберігає три роки.

Умови зберігання:

Температурний режим - не більше 25 градусів по Цельсію. Не змінюючи оригінальну упаковку на іншу тару, без доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

Стрипи з таблетками, де шість чи десять штук. В оригінальній упаковці з картону.

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

 • діючі речовини: 1 таблетка містить тернідазолу 200 мг; неоміцину сульфату 100 мг (65 000 МО); ністатину 100 000 МО; преднізолону натрію метасульфобензоату 4,7 мг, що відповідає 3,0 мг преднізолону;
 • допоміжні речовини: крохмаль пшеничний, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, лактози моногідрат.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Продовгуваті таблетки кремового кольору, з літерою Т.

Виробник:

Софартекс для Лаб. Бушара-Рекордаті

Місцезнаходження виробника:

вул. Прессуар 21, 28500, Вернуйє, Франція

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються у гінекології. Похідні імідазолу та кортикостероїди

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Фармакологічні властивості зумовлені властивостями компонентів препарату. Тержинан з його полівалентною формулою підходить для повного місцевого лікування вагініту різного походження: інфекційного, паразитарного чи змішаного. Він поєднує у складі:

 • тернідазол чинить трихомонацидну дію, також активний відносно анаеробних бактерій, у тому числі гарднерел;
 • неоміцину сульфат – антибіотик широкого спектра дії, активний проти вагінальних піогенних організмів.

Чутливими до неоміцину сульфату є наступні мікроорганізми:

Corynebacterium, Listeria monocytogenes, Staphylococcus Meti-S, Acinetobacter baumannii, Brahamella catarrhalis, Campylobacter, Citrobacter freundii, Citrobacter koseri, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Escherichia coli, Haemophilus influenzae, Klebsiella, Morganella morganii, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Providencia rettgeri, Salmonella, Serratia, Shigella, Yersinia.

 • ністатин – протигрибковий антибіотик з групи полієнів, активний відносно грибів роду Candida;
 • преднізолон – глюкокортикоїд, має виразну протизапальну дію.

Склад ексципієнтів дозволяє забезпечити цілісність слизової оболонки вагіни та постійне рН. Фармакокінетика.

Не вивчалася.

Показання до застосування:

Лікування вагінітів, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами, у тому числі:

 • бактеріальні вагініти, спричинені банальною піогенною мікрофлорою;
 • неспецифічні вагініти, що супроводжуються десквамативними виділеннями;
 • трихомоніаз піхви;
 • вагініти, спричинені грибами роду Candida;
 • вагініти, спричинені змішаною інфекцією (трихомонадами, анаеробною інфекцією та дріжджоподібними грибами).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Цей лікарський засіб не рекомендується застосовувати в поєднанні з певними дозами ацетилсаліцилової кислоти (див. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Тривалість лікування повинна бути обмежена, щоб зменшити ризик появи резистентних мікроорганізмів або суперінфекції спричинених цими мікроорганізмами.

Особливості застосування:

Потрібне одночасне лікування статевого партнера для запобігання загрози повторного зараження.

Незважаючи на місцеве застосування можлива незначна абсорбція різних компонентів (див. «Побічні реакції»).

Підвищена чутливість при місцевому застосуванні може свідчити про небажаність застосування цих антибіотиків або споріднених антибіотиків.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування можливе за призначенням під контролем лікаря відповідно до показань до застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Ніяких спеціальних попереджень.

Діти:

Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози:

Дози та тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Призначається для використання (застосування) у дорослих. Вагінально.

Одна вагінальна таблетка 1–2 рази на добу. Середня тривалість лікування – 10 днів поспіль. У випадку підтвердженого мікозу – 20 діб.

Пацієнтам рекомендується після ретельного миття рук змочити таблетки у воді 2 – 3 секунди перед введенням їх на максимально комфортну глибину в піхву (це зробити найпростіше, коли пацієнт лежить на спині з зігнутими ногами), а потім потрібно полежати приблизно 15 хв після введення препарату.

Практична порада:

Лікування повинно супроводжуватись дотриманням особистої гігієни (носіть бавовняну білизну, уникайте спринцювання та користуйтесь прокладками замість тампонів під час лікування) і, наскільки можливо, уникайте несприятливих факторів.

Не слід переривати курс лікування під час менструації.

Передозування:

Дані відсутні.

Побічні дії:

З боку імунної системи: гіперчутливість.

З боку шкіри та підшкірних тканин: алергічний дерматит, висип, свербіж, кропив’янка.

З боку репродуктивної системи і молочних залоз: реакції у місці застосування у вигляді поколювання або подразнення, ерозії, набряк піхви, відчуття печіння у піхві, вульвовагінальна еритема, вульвовагінальний біль, вульвовагінальний свербіж.

Лікарська взаємодія:

Взаємодія, пов'язана з преднізолоном:

Небажані комбінації:

 • з ацетилсаліциловою кислотою: підвищений ризик кровотечі при одночасному застосуванні з протизапальною дозою ацетилсаліцилової кислоти (≥ 1 г на прийом або ≥ 3 г на добу).

Комбінації, які потребують обережного застосування:

 • з антиконвульсантами, індукторами синтезу ферментів: зниження у плазмі концентрації та дієвості кортикостероїдів шляхом посилення їх метаболізму у печінці. Наслідки цього особливо тяжкі (чи важливі) для пацієнтів з хворобою Аддісона, які лікуються гідрокортизоном, та у випадку трансплантації органа. Необхідний моніторинг клінічних та лабораторних досліджень, а також корекція дози кортикостероїдів під час терапії та після припинення лікування індукторами синтезу ферментів;
 • з ізоніазидом: зниження у плазмі концентрації ізоніазиду шляхом посилення його метаболізму в печінці і зниження метаболізму в печінці глюкокортикостероїдів;
 • з рифампіцином: зниження у плазмі концентрації та дієвості кортикостероїдів шляхом посилення їх метаболізму у печінці після взаємодії з рифампіцином. Наслідки цього особливо важкі (чи важливі) для пацієнтів з хворобою Аддісона, які лікуються гідрокортизоном, та у випадку трансплантації органа. Необхідний моніторинг клінічних та лабораторних досліджень, а також корекція дози кортикостероїдів під час терапії та після припинення лікування з рифампіцином;
 • з іншими гіпокаліємічними препаратами: підвищений ризик гіпокаліємії. Слід проводити моніторинг калію сироватки крові та коригувати його у разі необхідності;
 • з препаратами наперстянки: гіпокаліємія загострює токсичні ефекти препаратів наперстянки. Перед лікуванням препаратом оцінити наявність гіпокаліємії та провести визначення калію сироватки крові та електрокардіографію;
 • з лікарськими засобами, що викликають поліморфну шлуночкову тахікардію типу «пірует»: підвищений ризик вертикулярної аритмії, включаючи поліморфну шлуночкову тахікардію типу «пірует». Перед лікуванням препаратом оцінити наявність гіпокаліємії та провести визначення калію сироватки крові та електрокардіографію.

Комбінації, що потребують уваги:

 • з циклоспорином: посилення ефектів преднізолону включаючи кушингоподібні стани, зниження толерантності до вуглеводів (зниження кліренсу преднізолону);
 • з ацетилсаліциловою кислотою: підвищений ризик кровотеч з антипіретичною чи знеболюючою дозами ≥ 500 мг на прийом чи < 3 г на добу;
 • з нестероїдними протизапальними засобами: підвищений ризик виникнення виразкової хвороби та кровотечі шлунково-кишкового такту;
 • з фторхінолонами: можливий підвищений ризик тендинітів або навіть розриву сухожилля (рідко), зокрема у пацієнтів, які тривало лікувалися кортикостероїдами.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Форма випуску / упаковка:

По 6 або по 10 таблеток у стрипі; по 1 стрипу у картонній коробці з маркуванням українською мовою. 

Категорія відпуску:

По рецепту.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.