Тетацин Кальцію (Sodium calcium edetate) інструкція із застосування

Тетацин Кальция фото, інструкція
Дозування:
Тетацин Кальцію розчин д/ін. 10 % по 10 мл в амп. №10
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антидоти.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 мл розчину містить натрію кальцію едетату 100 мг; допоміжні речовини: 2М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін¢єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

безбарвна прозора рідина;

Виробник:

Фармак, АТ, м. Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антидоти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тетацин кальцію утворює малотоксичні розчинні комплексні сполуки з важкими та рідкоземельними металами шляхом заміщення кальцію іонами металів, що утворюють з ним комплекси стійкіші за кальцієві, і сприяє виведенню їх з організму із сечею. З іонами барію, стронцію та ін., константа стійкості яких є меншою, ніж у кальцію, Тетацин кальцію у взаємодію не вступає.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення препарат рівномірно розподіляється в позаклітинній рідині. Час напіввиведення з плазми при внутрішньовенному введенні становить 20 хвилин. Виводиться із сечею у вигляді хелатних комплексів та у незміненому вигляді. При внутрішньовенному введенні екскреція хелатів свинцю із сечею починається через 1 годину, пік екскреції настає через 24 – 48 годин.

Показання до застосування:

Лікування гострих та хронічних отруєнь свинцем, кобальтом, кадмієм, ураном, церієм, ітрієм, ртуттю, торієм, у тому числі для ліквідації синдрому свинцевої коліки.

Протипоказання:

Препарат протипоказаний при нефритах, нефрозах, гострих та хронічних гепатитах з вираженим порушенням функцій печінки.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Введення тетацину кальцію при гострих аліментарних отруєннях металами проводиться після ретельного очищення шлунково-кишкового тракту: (промивання шлунка, сифонні клізми).Комплекси препарату з металами легкорозчинні, і можуть всмоктуватись із шлунка та кишечника, посилюючи симптоми та тяжкість отруєння.Якщо після проведення курсу лікування триває контакт зі свинцем і знову з’являються симптоми інтоксикації, то можливим є повторне призначення препарату у таблетках, але не раніше, ніж через 1 рік після останнього курсу лікування.При лікуванні Тетацином кальцію доцільно призначати препарати заліза (внутрішньо) та ціанокобаламін (5-6 ін'єкцій по 100 мкг через день). Недостатній досвід застосування препарату у вагітних та при годуванні груддю. Немає доказів впливу на частоту вроджених аномалій або пошкоджуючої дії на плід. При вагітності та годуванні груддю препарат слід застосовувати за життєвими показаннями.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям Тетацин кальцію вводять по 1000 мг/м2 на добу внутрішньовенно крапельно в 250-500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчині глюкози. Разова та добова дози для дорослих при внутрішньовенному введенні становлять відповідно, 2 г (20 мл 10% розчину) і 4 г. Препарат вводять щоденно протягом 3 - 4 днів із наступною перервою також на 3 - 4 дні. При введенні двічі на добу інтервал між ін'єкціями становить не менше 3-х годин. Курс лікування 1 місяць.

Передозування:

Введення великих доз тетацину кальцію (50 – 60 г) може призвести до посилення побічних ефектів, розвитку токсичного нефрозу, набряку мозку. Терапія: маніт (для зменшення набряку мозку), форсування діурезу, підтримання життєво важливих функцій.

Побічні дії:

Можливе підвищення температури тіла, яке супроводжується слабкістю, пропасницею та спрагою. Іноді спостерігаються головний біль, міалгії, нудота, блювання, анорексія, набряк слизової оболонки носа, сльозотеча, анемія, дерматит.На початку лікування у деяких хворих виникає незначне загострення свинцевої інтоксикації, що проявляється погіршенням загального самопочуття, посиленням болю у кінцівках, втратою апетиту. Усі вказані явища до закінчення лікування зникають. Іноді спостерігаються зниження концентрації гемоглобіну, збільшення кількості ретикулоцитів. Можливе короткочасне зниження рівня загального заліза в крові та плазмі, який швидко зростає після припинення прийому препарату. У деяких випадках відзначається зниження вмісту вітаміну В12 у крові.

Лікарська взаємодія:

Одночасне застосування тетацину кальцію із цинк-інсуліном, препаратами заліза зменшує ефективність останніх.

Термін придатності:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15˚С до 25˚С. Термін придатності 5 років.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл в ампулі, по10 ампул у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

хімічна назва: кальцій-динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти;

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій.

Адреса

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Додаткові дані

Дозування:
Тетацин Кальцію розчин д/ін. 10 % по 10 мл в амп. №10
Реєстрація:
№ UA/3366/01/01 від 24.06.2005. Наказ № 305 від 24.06.2005
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.