Тіаміну Хлорид (Thiamine (vit B1)) інструкція із застосування

Тиамина Хлорид фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу».

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітаміну В1. Тіамін (вітамін В1).

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: thiamine;1 мл розчину містить тіаміну хлориду у перерахуванні на 100 % речовину 50 мг;допоміжні речовини: унітіол, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина.

Виробник:

ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу».

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Прості препарати вітаміну В1. Тіамін (вітамін В1).

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тіаміну Хлорид – синтетичний препарат вітаміну В1 належить до водорозчинних вітамінів. В організмі людини внаслідок процесів фосфорилювання перетворюється на кокарбоксилазу, яка є коферментом багатьох ферментних реакцій. Вітамін В1 відіграє важливу роль у вуглеводному, білковому та жировому обмінах, а також у процесах проведення нервового збудження у синапсах. Вітамін В1 має відновлюючу, метаболічну, імуномодулюючу, антиоксидантну, н-холінолітичну дію.Фармакокінетика. Препарат добре абсорбується. Фосфорилювання проходить у печінці. Накопичується в печінці, серці, мозку, нирках, селезінці. Виділяється печінкою та нирками, приблизно 8 - 10 % – у незміненому вигляді.

Показання до застосування:

Гіпо- та авітаміноз В1 (в т. ч. у пацієнтів, які знаходяться на зондовому харчуванні, на гемодіалізі, страждають синдромом мальабсорбції). У складі комплексної терапії: неврити, поліневрити, радикуліт, невралгія, периферичний парез та параліч, діабетичні нейропатії, енцефалопатія Вернике-Корсакова, хронічний алкоголізм, алкогольні нейропатії, хронічні ураження печінки, інтоксикації різної етіології, міокардіодистрофія, порушення коронарного кровообігу, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, атонічні запори, атонія кишечнику, тиреотоксикоз, цукровий діабет, ендартеріїт, дерматози (екзема, атопічний дерматит, псоріаз, червоний плескатий лишай) з нейтрофічними змінами і порушеннями обміну речовин. Тривале фізичне і психічне напруження.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Алергічні захворювання, ідіосинкразія, передклімактеричний і клімактеричний періоди у жінок.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З обережністю призначають при підвищеній збудливості нервової системи, гіперацидних формах виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Ін’єкційну форму препарату необхідно застосовувати при лікуванні хворих з порушеннями всмоктування в кишечнику або з резекцією шлунка, при неможливості прийому тіаміну утаблетованій формі (нудота, блювання, до- і післяопераційний період), а також при тяжких формах захворювання або на початку лікування для більш швидкого досягнення терапевтичного ефекту. Починати парентеральне введення рекомендується з малих доз (не більше 0,5 мл дорослим), і лише при гарній переносимості вводять вищі дози.При внутрішньом’язовому введенні препарат слід вводити глибоко в м’яз, при внутрішньовенному – повільно.Підшкірні, а іноді і внутрішньом’язові ін’єкції болючі внаслідок низького рН розчину.У жінок у клімактеричний та передклімактеричний періоди, а також у хворих на алкоголізм можливе посилення симптомів побічної дії препарату. Не можна застосовувати препарат як заміну збалансованої дієти.При виявленні алергії до вітаміну В1 із раціону хворого виключають рис, гречку, м’ясо, хліб (із вмістом борошна грубого помолу).Добова потреба у вітаміні В1: для дорослих чоловіків – 1,2 - 2,1 мг, для осіб літнього віку – 1,2 - 1,4 мг, для жінок – 1,1 - 1,5 мг з додаванням 0,4 мг вагітним та 0,6 мг жінкам у період годування груддю, для дітей, залежно від віку, – 0,3 - 1,5 мг.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування у період вагітності або годування груддю можливе. Дані щодо проникнення тіаміну в грудне молоко відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами та роботі зі складними механізмами.

Діти:

Застосовується у дітей з 1 року.

Спосіб застосування та дози:

Призначають внутрішньом’язово (глибоко в м’яз), внутрішньовенно (повільно) та підшкірно (рідко). Для внутрішньовенного введення разову дозу розводять у 10 мл 0,9 % розчину натрію хлориду; вводять протягом 1 - 3 хв.Введення починають з малих доз (не більше 0,5 мл дорослим), більш високі дози вводять тільки при добрій переносимості.Дорослим призначають по 25 - 50 мг (0,5 - 1 мл) 1 раз на добу, щоденно. Курс лікування – 10 - 30 днів.При енцефалопатії Верніке-Корсакова призначають по 50 - 100 мг (1 - 2 мл) 2 рази на добу внутрішньом’язово до клінічного поліпшення. Слід враховувати імовірність розвитку алергічної реакції на введення вітаміну В1.Дітям з 1 року призначають по 12,5 мг (0,25 мл) 1 раз на день, щоденно. Курс лікування – 10 - 30 днів.Дозу і тривалість лікування встановлюють індивідуально, залежно від терапевтичного ефекту, характеру комплексної терапії, переносимості препарату.

Передозування:

Симптоми: можливе посилення симптомів побічної дії препарату. Лікування: відміна препарату; симптоматична терапія.

Побічні дії:

Можливі алергічні реакції: свербіж, кропив’янка, набряк Квінке, утруднене ковтання і дихання; рідко – колапс, парестезії, пітливість, тахікардія, ангіоневротичний набряк; дуже рідко – анафілактичний шок. Вказані реакції виникають при схильності до алергії, у жінок у клімактеричному та передклімактеричному періодах, у хворих на алкоголізм; ураження зорового нерва; кишкова геморагія; напади бронхіальної астми; явище синаптоплегії – здатність тіаміну утворювати комплекси з різними медіаторами – падіння артеріального тиску, виникнення серцевих аритмій, порушення скорочення скелетних, у тому числі дихальних, м’язів, пригнічення центральної нервової системи. Вітамін В1 може порушувати активність ферментів печінки.

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується одночасне парентеральне введення препарату Тіаміну хлорид з вітаміном B6 (піридоксин) і вітаміном В12 (ціанокобаламін), оскільки перший утруднює перетворення тіаміну на активну форму, а другий підсилює алергізуючий ефект тіаміну. Тіамін послаблює ефект деполяризуючих міорелаксантів (суксаметоній).Тривале лікування протисудомними препаратами (фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін), а також сумісне застосування з дигоксином, індометацином, антацидними препаратами може призвести до дефіциту тіаміну. Тіосемікарбазон та 5-фторурацил інгібують активність вітаміну В1. Застосування кофеїну, препаратів, що містять сірку та естрогени, збільшує потребу у тіаміні.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 15 °С до 25°С.Зберігати в недоступному для дітей місці!

Форма випуску / упаковка:

По 1 мл в ампулах; по 10 ампул у картонній пачці

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Розчин Тіаміну Хлорид не слід змішувати з розчинами, що містять сульфіти, тому що в них він повністю розпадається; з пеніциліном або стрептоміцином (відбувається руйнування антибіотиків) та з нікотиновою кислотою (відбувається руйнування тіаміну).

Місцезнаходження

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.