UA RU

Тифоль (Folic acid) інструкція із застосування

Тифоль фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Тифоль таблетки, в/плів. обол., по 0,4 мг №30 (15х2)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Препарати вітаміну В12 та фолієвої кислоти. Фолієва кислота та похідні.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 0,4 мг кислоти фолієвої;допоміжні речовини: целактоза (містить целюлози порошок та лактози моногідрат), крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, тальк, барвник хіноліновий жовтий (E 104), пропіленгліколь, титану діоксид (E 171).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Вітаміни. Препарати вітаміну В12 та фолієвої кислоти. Фолієва кислота та похідні.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Протипоказання:

Підвищена чутливість до фолієвої кислоти або до будь-якого іншого інгредієнта препарату; дефіцит вітаміну B12; злоякісні новоутворювання;нелікований дефіцит кобаламіну; мегалобластна анемія, викликана дефіцитом вітаміну B12 (наприклад, у вегетаріанців або осіб літнього віку).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Таблетки Тифоль призначені для застосування вагітним жінкам. Фолієва кислота у рекомендованих дозах не є тератогенною.Під час годування груддю фолієва кислота проникає у грудне молоко і задовольняє денну потребу дитини у цьому вітаміні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Малоймовірно, що препарат впливає на здатність керувати транспортними засобам або роботу з іншими механізмами.

Діти:

Препарат не призначений для застосування дітям.Спосіб застосування та дози.Жінкам, які планують вагітність, рекомендується приймати по 1 таблетці на добу після їди. Застосування препарату рекомендується розпочинати за 3 місяці до ймовірного зачаття і продовжувати принаймні до кінця І триместру вагітності.Жінкам, які приймали оральні контрацептиви, при плануванні вагітності, рекомендується приймати по 1-2 таблетки на добу після їди. Прийом таблеток рекомендується розпочинати за 3 місяці до ймовірного зачаття і продовжувати принаймні до кінця І триместру вагітності.Вагітним жінкам рекомендується приймати по 1 таблетці на добу після їди. Застосування препарату рекомендується розпочинати якомога швидше після зачаття і продовжувати принаймні до кінця І триместру вагітності.Через те, що солі фолієвої кислоти погано засвоюються, вагітні жінки не отримують достатню кількість фолієвої кислоти з їжею. Тому їм рекомендується приймати Тифоль протягом усього періоду вагітності, якщо вони не приймають вже мультивітамінний комплекс, у добовій дозі якого міститься 0,4 мг фолієвої кислоти.Передозування.Дуже великі дози фолієвої кислоти (15 мг/добу) можуть викликати розлади шлунково-кишкового тракту (нудота, метеоризм, здуття, гіркий присмак у роті).Лікування симптоматичне.Побічні ефекти.Побічні ефекти, які можуть виникнути під час лікування Тифолем, розподілені на групи за частотою виникнення, а саме:дуже часто (≥ 1/10);часто (≥ 1/100 до < 1/10);нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100);рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000);дуже рідко (< 1/10000);невідомо (неможливо оцінити за наявними даними).Частота виникнення побічних ефектів за окремими системами організму:
  Рідко Дуже рідко
Загальні дослідження   Зниження вмісту вітаміну B12 в плазмі крові*
Розлади імунної системи Алергічні реакції**  
Розлади шлунково-кишкового тракту   Нудота, здуття живота, відчуття гіркості у роті Анорексія
* Тривалий прийом фолієвої кислоти зменшує запас вітаміну B12 через прискорення біосинтезу, починаючи з моноцистеїну, через 5-метилтетрагідрофолат до метіоніну, який також являє собою продукт регенерації тетрагідрофолату.** Алергічні реакції у вигляді еритеми, шкірного висипу, нудоти, свербежу, гарячки та утруднення дихання через бронхоспазм.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Одночасний прийом фолієвої кислоти та деяких протиепілептичних засобів (наприклад, фенітоїну, примідону) може зменшити ефект протиепілептичних засобів. Фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну.Оральні контрацептиви, туберкулостатичні засоби, парааминосаліцилова кислота (ПАСК), антагоністи фолієвої кислоти (аміноптерин, метотрексат, пиріметамін, сульфонаміди), сульфасалазин та алкоголь знижують рівні солей фолієвої кислоти у крові.Одночасний прийом фторурацилу та високих доз фолієвої кислоти може підвищити токсичну дію фторурацилу та призвести до тяжких побічних ефектів.При одночасному застосуванні з хлорамфеніколом, неоміцином, поліміксинами, тетрациклінами всмоктування фолієвої кислоти знижується.

Спосіб застосування та дози:

Передозування:

Побічні дії:

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від дії світла та вологи. Зберігати у недоступному для дітей місці. Упаковка.

Форма випуску / упаковка:

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Врач эндокринолог
Кандидат медичних наук

Луганский государственный медицинский университет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.