Тівортін аспартат (Mono) інструкція із застосування

Тивортин аспартат фото, інструкція
Дозування:
розчин ор., 200 мг/мл по 5 мл у конт. однораз. №10

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: 1 мл L-аргініну аспартату 200 мг.

Решта компонентів доповнені: сорбітом (Е 420), сахарином натрію (Е 954), метилпарагідроксибензоатом (Е 218), пропілпарагідроксибензоатом (Е 216), ароматизатором харчовим «Карамель», водою для ін'єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Юрія-Фарм, ТОВ., 03680, Київ, вул. Миколи Амосова, 10. Тел.: (044) 275-01-08, 275-92-42

Фармакотерапевтична група:

Інші кардіологічні препарати. Амiнокислоти.

Фармакологічні властивості:

L-arginin діє як антигіпоксант, мембраностабілізатор, антиоксидант, дезінтоксікант. Особливо ці властивості важливі в стресових ситуаціях для організму. Потужний гепатопротектор, знижує рівень аміаку в організмі, перетворюючи його в сечовину, перешкоджає прогресуванню атеросклеротичних бляшок шляхом зменшення прилипання до ендотеліальної вистилки лейкоцитів і тромбоцитів.

Показання до застосування:

У періоді відновлення після гострих судинних катастроф, атеросклеросклероз, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, гіпертонія, ангіопатії діабетичні, обструктивні легеневі захворювання, гепатити різного генезу, астенічний синдром на стадії реконвалісценції, преекламсія, гіпотрофія плода.

Протипоказання:

Гіперсенситивність до складових. Хвороби нирок.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Протягом терапії не бажано вживати міцні напої, тютюн і психостимулятори. Терапію зупиняють при посиленні астенічного синдрому

Якщо пацієнт приймає спіронолактон, Тівортін аспартат викликає зростання К+ в плазмі. Поєднання з амінофіліном призводить до гіперінсулінемії.

Особливості застосування:

Протягом терапії не бажано вживати міцні напої, тютюн і психостимулятори. Терапію зупиняють при посиленні астенічного синдрому

Якщо пацієнт приймає спіронолактон, Тівортін аспартат викликає зростання калію в плазмі. Поєднання з амінофіліном призводить до гіперінсулінемії.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Тівортін аспартат для вагітних дозволено з обмеженням і обов'язковою оцінкою можливих наслідків для плода. Жінкам, котрі вигодовують, не призначають.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає.

Спосіб застосування та дози:

Одночасно з їжею приймають по 1 мірній ложці (5 мл) 3-6 разів на добу. Максимально до 8 г/доб. Тривалість терапії - до 2 тижнів. Дітям і підліткам не призначають.

Передозування:

Прояви гіперчутливості, епізоди падіння рівню глюкози крові. Препарат відміняють. Показано промивання шлунку і сорбенти. Антидот не відомий.

Побічні дії:

Іноді спостерігається не виражена диспепсія чи бронхоспазм, які зникають самостійно.

Лікарська взаємодія:

Спільне призначення з амінофіліном провокує гіперінсулінемію, а зі спіронолактоном - підвищення рівня К+ в сироватці.

Термін придатності:

До2 років. Відкритий флакон- до 2 тижнів.

Умови зберігання:

При температурі до 25°С без можливості доступу для дітей.

Форма випуску / упаковка:

1 флакон з мірною ложкою по 100 мл або 200 мл у флаконі в картонній упаковці; або по 10 одноразових контейнерів по 5 мл або 10 мл в пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: 1 мл розчину містить L-аргініну аспартату 200 мг;
  • допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), сахарин натрію (Е 954), метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), ароматизатор харчовий Карамель, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Рідина ледь жовтуватого кольору з карамельним запахом.

Виробник:

Юрія-Фарм, ТОВ.

Місцезнаходження виробника:

03680, Київ, вул. Миколи Амосова, 10

Фармакотерапевтична група:

Інші кардіологічні препарати. Амiнокислоти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Тівортін® аспартат чинить антигіпоксичну, цитопротекторну, антиоксидантну, дезінтоксикаційну, мембраностабілізуючу дію. Відіграє важливу роль у процесах нейтралізації аміаку та стимуляції виведення його з організму, посилює дезінтоксикаційну функцію печінки. Чинить гепатопротекторну дію, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення у гепатоцитах.

Як донатор оксиду азоту Тівортін® аспартат приймає участь у процесах енергозабезпечення організму, зменшує активацію та адгезію лейкоцитів і тромбоцитів до ендотелію судин, запобігаючи утворенню і розвитку атеросклеротичних бляшок, включається у процеси фібриногенолізу, сперматоґенезу.

Препарат чинить помірну анаболічну дію, стимулює діяльність вилочкової залози, сприяє синтезу інсуліну і регулює вміст глюкози в крові під час фізичного навантаження, сприяє корекції кислотно-лужної рівноваги.

Фармакокінетика.

Не досліджувалася.

Показання до застосування:

У комплексній терапії ішемічної хвороби серця, атеросклерозу судин серця і головного мозку, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу периферичних судин; діабетичної ангіопатії; станів після перенесених гострого інфаркту міокарда та гострого порушення мозкового кровообігу; міокардіопатії, хронічної серцевої недостатності; гіперхолестеринемії; хронічних обструктивних захворювань легень, інтерстиціальної пневмонії, ідіопатичної легеневої гіпертензії, хронічної постемболічної легеневої гіпертензії, гострих та хронічних гепатитів різної етіології; печінкової недостатності, печінкової енцефалопатії, спричиненої гіперамоніємією; гіпоксичних та астенічних станів; імунокорекції при зниженні функції вилочкової залози.

Протипоказання:

Гіперчутливість, тяжкі порушення функції нирок.

Особливості застосування:

Обережно слід застосовувати при порушеннях обміну електролітів, захворюваннях нирок. При застосуванні препарату необхідно дотримуватися збалансованого режиму сну та відпочинку, відмовитись від алкоголю, нікотину та психостимуляторів. Якщо на тлі прийому препарату зростають симптоми астенії, лікування необхідно відмінити.

Пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат проникає через плаценту, тому у період вагітності його можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Дані щодо застосування препарату у період годування груддю відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Не застосовують до 18 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовувати внутрішньо, приймати під час їди.

Дорослим при ішемічній хворобі серця, атеросклерозі судин серця і головного мозку, атеросклерозі периферичних судин, діабетичній ангіопатії: по 5 мл (1 мірна ложка – 1 г препарату) 3-8 разів на добу.

При гіперхолестеринемії, станах після перенесених гострого інфаркту міокарда та гострого порушення мозкового кровообігу, артеріальній гіпертензії: 5 мл 3-6 разів на добу.

При хронічних обструктивних захворюваннях легень, інтерстиціальній пневмонії, ідіопатичній легеневій гіпертензії, хронічній постемболічній легеневій гіпертензії: 5 мл 3-6 разів на добу.

Гострі та хронічні гепатити різної етіології, печінкова недостатність, печінкова енцефалопатія, спричинена гіперамоніємією: 5 мл 3-6 разів на добу.

При гіпоксичних і астенічних станах, імунокорекціі при зниженні функції вилочкової залози: по 5 мл 4-8 разів на добу.

Максимальна добова доза – 8 г. Тривалість курсу лікування – 8-15 днів; за необхідності курс лікування повторюють.

Передозування:

Симптоми: реакції підвищеної чутливості, гіпоглікемічні стани.

Лікування. При наявності зазначених явищ необхідно припинити прийом препарату. Показане промивання шлунка, прийом сорбентів. Антидот відсутній. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

Рідко – відчуття легкого дискомфорту в шлунку і кишечнику, нудота безпосередньо після застосування препарату, які зникають самостійно. Можливі алергічні реакції.

Препарат містить такі допоміжні речовини, як Е216 та Е218, що може викликати алергічні реакції (можливо, уповільнені) та в окремих випадках бронхоспазм.

Лікарська взаємодія:

При застосуванні аргініну аспартату необхідно враховувати, що сумісне застосування амінофіліну з аргініном може супроводжуватися підвищенням вмісту інсуліну в крові; спіронолактону з аргініном – підвищенням рівня калію в крові.

Термін придатності:

2 роки. Термін придатності після розкриття флакона – 14 діб.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл, 200 мл у флаконі; по 1 флакону з мірною ложкою в пачці з картону; по 5 мл, 10 мл у однодозових контейнерах, по 10 контейнерів у пачці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Інформація відсутня.

Додаткові дані

Дозування:
розчин ор., 200 мг/мл по 5 мл у конт. однораз. №10
Реєстрація:
№ UA / 9941/01/01 Термін дії посвідчення 02.10.2019
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.