Транзипег (Macrogol) інструкція із застосування

Транзипег фото, інструкція
Дозування:
Транзипег порошок д/приг. р-ну д/перор. заст. по 2,95 г у саше №10
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

порошок

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 саше (пакетик) містить 2,95 г або 5,9 г МАКРОГОЛУ 3350;допоміжні речовининатрію хлорид, натрію сульфат безводний, калію хлорид, натрію гідрокарбонат, аспартам, ацесульфам калію, лимонний ароматизатор.

Лікарська форма:

порошок

Основні фізико-хімічні властивості:

білий або майже білий порошок з запахом лимону. Допускається наявність жовтих (лимон) частинок. Після розчинення утворює безбарвний розчин зі слабкою опалесценцією.

Виробник:

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Транзипег є ізоосмотичним послаблюючим засобом, який містить у своєму складі макрогол 3350 і електроліти.Високомолекулярний макрогол 3350 є лінійним полімером з довгим молекулярним ланцюгом, який зв’язує молекули води завдяки водневим зв’язкам. При пероральному застосуванні це призводить до підвищення обсягу рідини у кишковому тракті. Таким чином, Транзипег впливає на ізо-осмотичний потік рідини крізь шлунково-кишковий тракт. Об’єм неабсорбованої рідини в кишечнику обумовлює послаблюячі властивості розчину.Дія Транзипегу проявляється в період з 24 до 48 годин після його застосування.Фармакокінетика. Фармакокінетичні дані підтверджують, що макрогол 3350 не піддається шлунково-кишкової резорбції або біотрансформації при пероральному застосуванні. Концентрація електроліту відновленого розчину є такою, що між кишечником і плазмою відсутній обмін електролітами.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування запорів у дорослих.

Протипоказання:

Тяжкі запальні стани кишечнику (виразковий коліт, хвороба Крона і симптоматичні стенози);перфорація/ризик перфорації ;кишкова непрохідність або підозра на кишкову непрохідність;абдомінальний біль нез'ясованого ґенезу;фенілкетонурія;хронічна серцева недостатність в стадії декомпенсації;підвищена чутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату;дегідратація;тяжка серцева недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Спеціальні попередження і застережні заходи.Препарат містить поліетиленгліколь. Були зафіксовані рідкі випадки алергічних реакцій і виняткові випадки анафілактичних реакцій тільки при застосуванні високих доз поліетиленгліколю, які використовувались у препаратах для діагностичних процедур товстого кишечнику.Транзипег не містить цукру й полімолекулярних спиртів і може застосовуватися хворими на цукровий діабет або при дотриманні дієти з обмеженим споживанням галактози.Пацієнтам, що дотримуються дієти зі зниженим вмістом натрію (із серцевою недостатністю, пацієнтам, що страждають на артеріальну гіпертензію) необхідно враховувати, що вміст натрію в одному саше масою 3,45 г становить 145 мг, а в одному саше масою 6,9 г - 290 мг.Цей медичний продукт містить калій (в одному саше масою 3,45 г міститься 20 мг калію, в одному саше масою 6,9 г міститься приблізно 40 мг калію), що слід враховувати при щоденному прийомі препарату. Вагітність і лактація. Оскільки макрогол 3350 практично не абсорбується, Транзипег може застосовуватися в період вагітності і лактації після оцінки співвідношення: користь від застосування/потенційний ризик. Не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Для саше з вмістом макроголю 3350 - 2,95 г:Кожен саше повинен бути розчинений в 50 мл води, тобто в еквіваленті півсклянки води. Рідина повинна бути швидко випита після розчинення.Дорослим: від 1 до 4 саше на добу за один прийом, приймати препарат бажано ранком. Середня добова доза становить 2 саше.Для саше з вмістом макроголю 3350 - 5,9 г:Кожен саше повинен бути розчинений в 100 мл води, тобто в еквіваленті склянки води. Рідина повинна бути швидко випита після розчинення.Дорослим: від 1 до 2 саше на добу за один прийом, приймати препарат бажано ранком.Ефект Транзипегу проявляється в період від 24 до 48 годин після його прийому.

Передозування:

При застосуванні великих доз препарату може бути діарея, яка припиняється в період від 24 до 48 годин після припинення лікування або зменшення дози.

Побічні дії:

Рідко можуть зустрічатися випадки анафілактичних і алергічних реакцій: кропивниця, висипання, свербіж або набряк; абдомінальний біль, особливо в пацієнтів із синдромом роздратованого кишечнику, нудота, блювання.

Лікарська взаємодія:

Враховуючи, що Транзипег може уповільнювати абсорбцію лікарських засобів при одночасному застосуванні, його слід приймати через 2 години після прийому інших препаратів.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати після терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 3,45 г препарату (відповідає 2,95 г макроголу) або 6,9 г препарату (відповідає 5,9 г макроголу) у саше (пакетику) з паперу, ламінованого алюмінієвою фольгою й поліетиленом; по 2 саше ; 10 саше в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

Форма випуску

Порошок для приготування розчину для перорального застосування.

Адреса

Руе де Прогес, ЦІ Рейс де Саулсе F-26270 Саулсе сур Роне, Франція;Rue du Proges, ZI Reys de Saulce, F-26270 Saulce sur Rhone, France.

Додаткові дані

Дозування:
Транзипег порошок д/приг. р-ну д/перор. заст. по 2,95 г у саше №10
Реєстрація:
№ UA/6328/01/01 від 19.04.2007. Наказ № 315 від 11.06.2007
МНН:
Фарм. група:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.