UA RU

Триблок (Ordinary salt combinations and antiflatulents) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Др. Редді'с Лабораторіз Лтд, Юридична адреса: вул. Київський шлях, 121-А, с. Велика Олександрівка, Бориспільський ра-н Київська обл

Фармакотерапевтична група:

Антациди. Комбінації простих солей і вітрогінні (антифлатуленти).

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діючі речовини: 1 жувальна таблетка містить алюмінію гідроксиду гелю висушеного 250 мг, магнію гідроксиду 250 мг, симетикону 50 мг;
  • допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; сахароза; сахарин натрію; тальк; аспартам (Е 951); магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; ароматизатор ванільний Vanilla 501441 AP2004; барвник жовтий захід FCF (Е 110) (таблетки зі смаком ванілі);
  • допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; сахароза; сахарин натрію; тальк; аспартам (Е 951); магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний; ароматизатор м’ятний; ментол (таблетки зі смаком м’яти).

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Круглі, пласкі з фаскою таблетки рожево-оранжевого кольору із білими вкрапленнями, з тисненням логотипу фірми з одного боку та пласкою поверхнею – з іншого (таблетки з ванільним смаком).

Від майже білого до білого кольору круглі з фаскою таблетки з тисненням логотипу фірми з одного боку та пласкою поверхнею – з іншого (таблетки з м’ятним смаком).

Виробник:

Др. Редді'с Лабораторіз Лтд

Місцезнаходження виробника:

Юридична адреса: вул. Київський шлях, 121-А, с. Велика Олександрівка, Бориспільський ра-н Київська обл

Фармакотерапевтична група:

Антациди. Комбінації простих солей і вітрогінні (антифлатуленти).

Фармакологічні властивості:

Триблок – комбінований засіб, що являє собою поєднання двох антацидних речовин, гідроксиду алюмінію та гідроксиду магнію, з вітрогінним компонентом – симетиконом. Чинить тривалу антацидну дію та сприяє усуненню метеоризму. Гідроксид алюмінію нейтралізує підвищену секрецію соляної кислоти і знижує активність пепсину в шлунку, утворюючи алюмінію хлорид, який під впливом лужного вмісту кишечнику перетворюється в лужні солі алюмінію. Вони мало всмоктуються і практично слабко змінюють концентрацію солей алюмінію в крові при нетривалому застосуванні. З іншого боку, гідроксид алюмінію знижує концентрацію фосфатів, зв’язуючи фосфатні іони в кишечнику і обмежуючи таким чином їх всмоктування.

Антациди, які містять алюміній, чинять деяку цитопротективну дію на слизову оболонку шлунка, що зумовлено стимулюванням синтезу простагландинів. Це підвищує її стійкість і захищає від некротичних запальних та ерозивно-геморагічних уражень внаслідок застосування подразнювальних і ульцерогенних агентів, таких як ацетилсаліцилова кислота, нестероїдні протизапальні засоби, етанол.

Гідроксид магнію також нейтралізує соляну кислоту в шлунку, перетворюючись у хлорид магнію, який чинить незначну проносну дію.

Симетикон, який входить до складу препарату, сприяє усуненню метеоризму. Симетикон діє у просвіті тонкого кишечнику і виводиться з організму в незміненому вигляді.

Солі алюмінію всмоктуються незначною мірою в кишечнику та виводяться з калом. При нормальній функції нирок сироватковий рівень алюмінію практично не змінюється.

Показання до застосування:

Захворювання травного тракту, які супроводжуються підвищеною кислотністю шлункового соку та підвищеним газоутворенням. Препарат застосовують самостійно або в комбінації з іншими лікарськими засобами при гастриті та дуоденіті, пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, рефлюкс-езофагіті, невиразковій диспепсії.

Протипоказання:

Протипоказанням є гіперчутливість до компонентів препарату, ниркова недостатність та тяжкі порушення функції нирок через небезпеку розвитку магніємії та підвищення сироваткових концентрацій алюмінію; гіпермагніємія, гіпофосфатемія, фенілкетонурія, кишкова непрохідність, виразковий коліт, хвороба Альцгеймера, тяжкий остеопороз; стани, які спричиняють порушення водно-електролітного балансу; підозра на апендицит; кровотечі з травного каналу нез'ясованого походження; дитячий вік до 14 років; період вагітності і годування груддю. Препарат протипоказаний ослабленим хворим.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітним препарат протипоказаний. Годування груддю під час лікування препаратом слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Немає даних щодо негативного впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Застосовують дітям старше 14 років.

Спосіб застосування та дози:

Триблок застосовують для лікування дорослих та дітей старше 14 років. Не рекомендоване вживання будь-якої рідини протягом 30 хв після прийому лікарського засобу.

Для швидкого усунення печії, болю, відчуття печіння та важкості в шлунку застосовують по 1-2 таблетки до 4 разів на добу, через годину після їди та ввечері перед сном. Таблетки слід розжовувати або залишати в роті до їх розчинення. Після досягнення необхідного ефекту дозу зменшують. Добова доза не повинна перевищувати 8 таблеток. Не слід приймати максимальну дозу препарату довше 2 тижнів без відповідної рекомендації лікаря.

Передозування:

Тривале застосування Триблоку може спричинити гіпермагніємію, незважаючи на те, що препарат майже не всмоктується з травного каналу. Симптоми передозування проявляються швидкою стомлюваністю, почервонінням обличчя, виснаженням, м'язовою слабкістю та психічними розладами. Можуть спостерігатися біль у кістках, запор, втрата смаку, запаморочення.

Необхідно терміново припинити застосування препарату та звернутися до лікаря. Провести симптоматичне лікування та підтримуючу терапію.

Побічні дії:

При застосуванні препарату можуть спостерігатися нудота, блювання, діарея, запор. Тривале застосування або прийом високих доз препарату може спричинити синдром дефіциту фосфору (втрату апетиту, м’язову слабкість, зменшення маси тіла), а також кишкову непрохідність. У хворих із нирковою недостатністю можуть виникнути остеомаляція, енцефалопатія, деменція, порушення електролітного балансу, гіпермагніємія. У цьому випадку можуть з’явитися такі симптоми, як приплив крові до шкіри, спрага, артеріальна гіпотензія внаслідок периферичної вазодилатації, сплутаність свідомості, зниження сухожилкових рефлексів внаслідок нервово-м’язової блокади, м’язова слабкість, сонливість, пригнічення дихання, серцева аритмія, кома і навіть зупинка серця.

Лікарська взаємодія:

Триблок може зменшувати всмоктування каптоприлу, дигоксину, пропранололу, антибіотиків групи тетрацикліну, антагоністів Н2-рецепторів, пероральних залізовмісних препаратів, антихолінергічних засобів, барбітуратів, хініну, хінідину, варфарину, вітамінів, ізоніазиду, пеніциламіну, сукралфату, фенотіазивних препаратів, кетоконазолу. Зважаючи на це, перелічені лікарські засоби слід приймати за 2 години до або через 2 години після застосування препарату Триблок.

Препарат не застосовують одночасно з хінолінами.

Триблок може порушити виведення хінідину з проявами хінідинової токсичності, особливо у хворих з нирковою недостатністю.

Одночасне застосування з холінергічними засобами знижує їх ефективність.

При застосуванні з цитратами може виникнути системний алкалоз, підвищитись всмоктування алюмінію та розвинутись алюмінієва токсичність, особливо у хворих з нирковою недостатністю.

Застосування Триблоку разом з лікарськими засобами, які мають кишковорозчинну оболонку, може призвести до більш швидкого розчинення оболонки та подразнення шлунка і дванадцятипалої кишки.

Препарат може знизити всмоктування фолієвої кислоти.

Одночасне застосування з саліцилатами спричиняє значне зниження рівня саліцилатів у сироватці крові. При комбінованому застосуванні з левотироксином можливе зменшення його гормональної дії. Пірензепін посилює та подовжує дію Триблоку.

Термін придатності:

2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

Таблетки № 10 (10×1), № 20 (10×2), № 30 (10×3), № 60 (10×6) у блістерах у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Врач эндокринолог
Кандидат медичних наук

Луганский государственный медицинский университет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.