UA RU

Триовіт (Multivitamins and trace elements) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Полівітаміни, комбінації. Полівітаміни з мікроелементами.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 1 капсула містить 10 мг бета-каротину (провітамін А), 40 мг токоферолу ацетату (вітамін E), 100 мг кислоти аскорбінової (вітамін C) та 50 мкг селену в комплексі з дріжджами;допоміжні речовини: тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, альфа-токоферол, аскорбілпальмітат, натрію аскорбат, сахароза, желатин, крохмаль кукурудзяний, етилцелюлоза.Оболонка капсули: титану діоксид (E 171), барвник хіноліновий жовтий (E 104), барвник азорубін (E 122), желатин.

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Фармакотерапевтична група:

Полівітаміни, комбінації. Полівітаміни з мікроелементами.

Протипоказання:

Підвищена чутливість (алергія) до будь-якого інгредієнта, що входить до складу препарату.Гіпервітаміноз вітаміну Е.Гіпервітаміноз вітаміну А.Рецидиви конкрементоутворення у нирках.Селеноз.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітні та жінки, які годують груддю, можуть приймати Триовіт тільки за призначенням лікаря та під медичним наглядом.Пацієнтам з рідкою спадковою непереносимістью фруктози, порушеннями мальабсорбції глюкози-галактози або сахарози-ізомальтози не можна застосовувати цей препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Відсутні дані щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Діти:

Триовіт капсули не рекомендується приймати дітям віком до 15 років. Діти старше 10 років можуть приймати по 1 капсулі на добу лише під медичним наглядом. Немає досвіду застосування препарату дітям віком до 10 років. Спосіб застосування та дози.Дорослим і підліткам віком від 15 років рекомендують приймати по 1 капсулі 1-2 рази на добу. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи невеликою кількістю рідини, краще після прийому їжі.Триовіт капсули рекомендується застосовувати протягом 2 місяців і повторювати цей курс лікування 2-3 рази на рік. Діти старше 10 років можуть приймати по 1 капсулі на добу лише під медичним наглядом та тільки в особливих випадках.Передозування.Велика доза (більш ніж 15 капсул на добу) може спричинити нудоту, запаморочення, головний біль, втому, слабкість, зміни шкіри та нігтів, порушення зору, метеоризм або діарею. Тривалий прийом вітаміну С (більше 1 г) із глюкозою може сприяти розвитку симптомів сечокам’яної хвороби та підвищенню рівня цукру в крові та сечі.При будь-яких ознаках передозування, хворому слід звернутися по медичну допомогу. Терапія симптоматична.Побічні ефекти.Побічні ефекти, що можуть мати місце під час лікування Триовітом, вказані за частотою появи, використовуючи наступну класифікацію:дуже часто: >1/10,часто: >1/100, <1/10,нечасто: >1/1000, <1/100,рідко: >1/10 000, <1/1000,дуже рідко: <1/10 000, включаючи поодинокі випадки.Частота появи побічних ефектів за окремими системами організму:З боку імунної системидуже рідко: реакція підвищеної чутливості. Якщо має місце реакція підвищеної чутливості, то слід припинити лікування та проконсультуватися з лікарем.З боку травного трактурідко: відрижка, тяжкість у шлунку, діарея, метеоризм, шлункові спазми, кровотеча з ясен, запах (часниковий) під час дихання, езофагіт, шлунково-кишкові обструкції, металевий присмак у роті;дуже рідко: нудота при тривалому застосуванні (понад 2 місяці).З боку шкіри та підшкірних тканинрідко: жовте забарвлення шкіри при тривалому застосуванні (понад 2 місяці), втрата волосся, зміни нігтів.Загальні порушення рідко: втома, слабкість.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Застосування вітаміну С призводить до збільшення поглинання заліза й алюмінію, з шлунково-кишкового тракту. Це особливо важливо при одночасному застосуванні препаратів заліза і антацидів, що містять алюміній, особливо у хворих з нирковою недостатністю.Деякі препарати можуть знизити поглинання вітаміну Е, в тому числі холестирамін, колестипол, ізоніазид, мінеральні масла, орлістат і сукральфат. Таким чином, двохгодинний інтервал повинен бути між застосуванням вітаміну Е і цими препаратами. Було висловлено припущення, що вітамін Е може впливати на синтез вітамін K-залежних факторів згортання крові. У пацієнтів, що отримували пероральні непрямі (наприклад, варфарин) або індандіонові антикоагулянти, вітамін Е може посилювати ефект цих препаратів і підвищувати ризик кровотеч.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 оС в оригінальній упаковці для захисту від дії світла та вологи.Зберігати в недоступному для дітей місці. Упаковка.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Полищук Ольга Вадимовна
Провизор

Национальный медицинский университет им. А.А. Богомольца - факультет фармации

Общая фармация - НМАПО имени П.Л.Шупика

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.