Трускавецька Натуральна Сіль "Барбара" (Mono) інструкція із застосування

Трускавецкая Натуральная Соль "Барбара" фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Трускавецька Натуральна Сіль "Барбара" сіль по 100 г у бан.

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

комбі-упаковка

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Т.С.Б. Фірма, ТзОВ, м.Трускавець, Львівська обл, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

Діюча речовина: 1 г сухої речовини в перерахуванні на сульфат натрію становить не менше 53 % (сульфат натрію, сульфат магнію).

Лікарська форма:

комбі-упаковка

Основні фізико-хімічні властивості:

Безбарвні, прозорі кристали, які вивітрюються на повітрі, гірко-солоні на смак, без запаху.

Виробник:

Т.С.Б. Фірма, ТзОВ, м.Трускавець, Львівська обл, Україна

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів.

Фармакологічні властивості:

Натуральну сіль "Барбара"® (препарат природного походження) одержують із високомінералізованої хлоридно-сульфатної натрієвої води (розсолу) свердловини №188-Е курорту Трускавець. Трускавецьку натуральну сіль "Барбара"® застосовують в медицині у вигляді її водних розчинів. Трускавецька натуральна сіль "Барбара"® стимулює процес жовчовиділення, має проносний ефект і сприяє нормалізації процесів обміну в організмі.

Проносний ефект сольових проносних засобів пов'язаний переважно з повільним всмоктуванням із кишечнику і змінами у порожнині кишечнику осмотичного тиску: під впливом препарату відбувається накопичення води у кишечнику, вміст його розріджується, перистальтика посилюється і калові маси швидше виводяться. Сольові проносні засоби діють у всіх відділах кишечнику. Ефект настає через 4 - 6 годин після прийому.

Показання до застосування:

Внутрішньо: хронічні захворювання печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, гастрити із зниженою кислотністю, захворювання товстого кишечнику із порушенням його функції.

У вигляді ванн: захворювання опорно-рухового апарату, хвороби периферичної нервової системи.

Протипоказання:

Застосування препарату перорально протипоказане при всіх захворюваннях системи травлення у фазі загострення, при рубцевих звуженнях травного тракту, які проявляються порушеннями прохідності, при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки із високою кислотністю, при поліпозі шлунка і новоутвореннях, при виразковому ентероколіті та туберкульозі кишечнику, при жовчокам'яній хворобі, холециститі, при цирозі печінки, асциті, усіх формах жовтяниці.

Застосування препарату зовнішньо у вигляді ванн протипоказане при гострих та підгострих захворюваннях опорно-рухового апарату та нервової системи, при необоротних змінах суглобів із втратою здатності до самообслуговування, новоутвореннях.

Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 15 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перед початком лікування порадьтеся з лікарем. Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу.

Під час лікування препаратом внутрішньо не можна застосовувати інші проносні засоби.

При лікуванні шлунково-кишкових захворювань слід вживати хімічно-нейтральну їжу, не подразнюючу слизову оболонку.

Лікування протипоказане хворим, у яких при вживанні кухонної солі з'являються набряки.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування протипоказано у період вагітності і годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Застосування протипоказано дітям віком до 15 років.

Спосіб застосування та дози:

Призначають перорально у вигляді сольових розчинів або зовнішньо – у вигляді ванн. Препарат призначають для дорослих та дітей старших 15 років.

При захворюваннях печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів залежно від ступеня вираженості спастичних явищ розчин солі застосовують у розведеннях 7 - 14 г/л у теплому (36 - 38 оС) або гарячому (40 - 50 оС) вигляді по 150 - 200 мл щоденно. При зниженій кислотності приймають за 15 - 20 хв, при нормальній – за 45 - 60 хв до прийому їжі, а при високій кислотності – через 1 - 1,5 години після прийому їжі. У холодному вигляді (20 оС) рекомендується застосовувати при явищах атонії жовчного міхура, у гарячому (40 – 50 оС) – при спастичних явищах. Курс лікування – 24 - 30 днів.

Дренаж (тюбаж) жовчних шляхів проводять один раз у 5 - 7 днів водним розчином Трускавецької натуральної солі "Барбара"® концентрації 14 - 21 г/л – у теплому або гарячому вигляді по 150 - 200 мл (6 - 8 разів на курс лікування).

При гастритах із зниженою кислотністю застосовують водні розчини Трускавецької натуральної солі "Барбара"® концентрації 7 г/л за наявності супутніх захворювань печінки і жовчовивідних шляхів та 14 г/л - при запорах. Приймають за 15 - 20 хв до прийому їжі у теплому вигляді по 100 - 150 мл 3 рази на день. При гастритах із нормальною кислотністю приймають водні розчини солі концентрації 7 г/л у теплому вигляді за 45 - 60 хв до прийому їжі по 150 мл 3 рази на день, при схильності до запорів приймають так само, але у розведенні 14 г/л.

При захворюваннях товстого кишечнику із запорами призначають розчини солі концентрації 14 г/л кімнатної температури по 150 - 200 мл 3 рази на день, при схильності до проносів розчин солі призначають у гарячому вигляді в розведенні 3,5 г/л (приймають маленькими ковтками).

При захворюваннях периферичної нервової системи та опорно-рухового апарату розчини солі застосовують у розведеннях 14 - 21 г/л у вигляді ванн із температурою води 36 - 38 оС по 8 - 12 хв через день. Курс лікування –14 - 16 ванн.

Передозування:

При передозуванні спостерігається посилення побічних реакцій. У даному випадку хворому слід припинити прийом препарату і звернутися до лікаря. Терапія симптоматична.

Побічні дії:

При застосуванні препарату внутрішньо у великих дозах можуть спостерігатися посилення проносної дії, загострення захворювань кишечнику та шлунка, а також загострення больового синдрому. У таких випадках дозу зменшують або препарат відміняють.

Лікарська взаємодія:

Необхідно брати до уваги уповільнену засвоюваність ліків, які приймаються, через вплив осмотичного пригнічення резорбції.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці, в сухому, захищеному від світла місці при температурі 8 - 15 о С, у добре закритій тарі. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 г і 150 г у банках скляних або пластмасових чи пакетах поліетиленових; по 20 кг і 30 кг у мішках поліетиленових.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додаткові дані

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.