Цефангін (Cefadroxil) інструкція із застосування

Цефангин фото, інструкція
Дозування:
Цефангін капсули по 0,25 г №20 (10х2)

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Київмедпрепарат, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Антибіотики групи цефалоспоринів

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: сеfadroxil;1 капсула містить цефадроксилу моногідрату, у перерахуванні на цефадроксил 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат.

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок білого або майже білого кольору у капсулах блакитного кольору.

Виробник:

Київмедпрепарат, ПАТ

Фармакотерапевтична група:

Антибіотики групи цефалоспоринів

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Інфекції ЛОР-органів і дихальних шляхів (середній отит, синусит, тонзиліт, бронхіт, пневмонія), інфекції сечовидільних шляхів, шкіри, м’яких тканин, кісток і суглобів (остеомієліт, септичний артрит).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до антибіотиків цефалоспоринового ряду, період вагітності і годування груддю, дитячий вік до 6 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

З особливою обережністю необхідно призначати препарат Цефангін® пацієнтам з підвищеною чутливістю до пеніцилінів та інших бета-лактамних антибіотиків через можливу перехресну реакцію; пацієнтам з порушенням функції нирок (призначають за умови ретельного клінічного нагляду і контролю функції нирок як до лікування, так і протягом всього курсу лікування); особам із захворюваннями травного тракту (особливо тим, хто має в анамнезі коліти).При розвитку алергічної реакції препарат необхідно відмінити і провести відповідну десенсибілізуючу терапію.При тривалому застосуванні препарату Цефангін® можливий розвиток симптомів гіповітамінозу К (геморагії). Також рекомендується періодично контролювати склад крові та функціональний стан печінки та нирок.У період лікування препаратом Цефангін® не рекомендується вживати алкоголь.Цефангін® може знижувати ефективність дії пероральних контрацептивів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

При вагітності протипоказаний. Оскільки цефадроксил виділяється у грудне молоко, під час лікування препаратом треба припинити годувати дитину груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Іноді застосування Цефангін® може супроводжуватися такими побічними ефектами, як запаморочення, сонливість або втомлюваність, що може впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Діти:

Протипоказаний дітям віком до 6 років. Дітям віком від 6 до 11 років з нирковою недостатністю препарат протипоказаний.

Спосіб застосування та дози:

Цефангін® застосовують незалежно від прийому їжі один або два рази на добу. Дорослі та діти віком від 12 років (з масою тіла від 40 кг) приінфекціях дихальних шляхів та ЛОР-органів (синусит, отит, тонзиліт, трахеобронхіт) приймають по 0,5 – 1 г (2 - 4 капсули) – 2 рази на добу;інфекціях нижніх дихальних шляхів (загострення хронічного бронхіту, пневмонія) приймають по 1 г (4 капсули) – 2 рази на добу;інфекціях сечового тракту приймають по 0,5 – 1 г (2 - 4 капсули) – 2 рази на добу;інфекціях шкіри та м’яких тканин приймають по 0,5 г (2 капсули) – 2 рази на добу;остеомієліті, септичному артриті приймають по 1 г (4 капсули) – 2 рази на добу.Максимальна добова доза для дорослих – 4 г.Діти віком від 6 до 12 років приінфекціях верхніх дихальних шляхів та ЛОР-органів (синусит, отит, тонзиліт, трахеобронхіт);інфекціях нижніх дихальних шляхів (загострення хронічного бронхіту, гостра пневмонія);інфекціях сечового тракту;інфекціях шкіри та м’яких тканин;остеомієліті, септичному артритіприймають по 0,25 г (1 капсула) 2 рази на добу (капсулу не розкривати, ковтати цілою). Середня тривалість лікування дорослих та дітей становить 7 - 10 днів.Лікування має тривати протягом 48 - 72 годин після зникнення симптомів захворювання. При інфекціях, спричинених бета-гемолітичними стрептококами групи А, рекомендується проводити лікування не менше 10 днів. При тяжких інфекціях (наприклад, остеомієліт) може знадобитися триваліше лікування, не менше 4 - 6 тижнів.Для хворих з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну - менше 50 мл/хв) дозу препарату коригують залежно від кліренсу креатиніну:
Кліренс креатиніну, мл/хв    Початкова доза Підтримуюча доза  Інтервал між введеннями
50 - 25  1 г  0,5 г 12 годин
10 - 25  1 г 0,5 г  24 години
0 - 10  1 г 0,5 г 36 годин
Пацієнтам з кліренсом креатиніну понад 50 мл/хв препарат призначають у таких же дозах, як і при нормальній функції нирок.

Передозування:

Симптоми: нудота, галюцинації, гіперрефлексія, екстрапірамідні симптоми, сплутаність свідомості, кома, порушення функції нирок.Лікування: необхідно викликати блювання або промити шлунок, за необхідності – гемодіаліз, корекція водно-електролітного балансу, моніторинг функції нирок.

Побічні дії:

Інфекції та інвазії: зростання умовно-патогенних мікроорганізмів (грибів), які спричиняють вагинальні мікози, кандідозний стоматит, молочницю.Порушення з боку системи крові і лімфатичної системи: рідко – еозинофілія, тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз – при тривалому застосуванні; при відміні терапії ці реакції оборотні; дуже рідко – гемолітична анемія в результаті порушень імунітету.Порушення з боку імунної системи: гіпертермія, свербіж, висипи, кропив'янка, ангіоневротичний набряк. Іноді можливі: мультиформна еритема або синдром Стівенса-Джонсона (утворення пухирів, лущення і відшарування шкіри і слизових оболонок; можливі ураження очей або інших органів і систем), сироваткова хвороба. Дуже рідко – анафілактичний шок.Неврологічні розлади: дуже рідко – головний біль, сонливість, нервозність, запаморочення, збудливість, безсоння.Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, диспепсія, симптоми псевдомембранозного коліту (сильні спазми і болі в шлунку; підвищення температури тіла; пронос з водянистими випорожненнями, можливий кривавий пронос), глосит.Розлади гепатобіліарної системи: рідко – холестаз (застій жовчі) і печінкова недостатність унаслідок ідіосинкразії, помірне підвищення активності печінкових трансаміназ (АСТ і АЛТ) і лужної фосфатази.Порушення з боку опорно-рухової системи: рідко – артралгія.Розлади з боку сечовивідної системи: рідко - інтерстиціальний (проміжний) нефрит.Загальні розлади: рідко – медикаментозна гарячка, дуже рідко – втомлюваність.Лабораторні тести: дуже рідко – псевдопозитивні результати прямої і непрямої реакції Кумбса.

Лікарська взаємодія:

Цефангін® не можна застосовувати в комбінації з бактеріостатичними антибіотиками (наприклад, тетрацикліном, еритроміцином, сульфонамідами, хлорамфеніколом), оскільки при цьому можливі прояви антагоністичних ефектів. Необхідно уникати лікування Цефангін® у комбінації з аміноглікозидними антибіотиками, поліміксином В, колістином або високими дозами петльових діуретиків, оскільки подібні комбінації можуть спровокувати нефротоксичні ефекти. Під час одночасного і тривалого застосування антикоагулянтів або інгібіторів агрегації тромбоцитів, щоб уникнути ускладнень у вигляді кровотеч, необхідне регулярне тестування параметрів згортання крові. Одночасне застосування пробенециду може спричинити стійке підвищення концентрацій цефадроксилу в сироватці крові і жовчі. Застосування сильних діуретиків може призводити до зниження концентрацій цефадроксилу в крові. Цефангін® може знижувати ефективність дії пероральних контрацептивів. Цефангін® зв’язується з холестираміном, що може призводити до зниження біодоступності препарату. Фармакодинаміка.® Антибактеріальний спектр препарату Цефангін®: грампозитивні мікроорганізми: Staphylococcus spp. (у тому числі штами, які продукують b-лактамази), Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes. Грамнегативні мікроорганізми: Escherichia соli, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Neisseria spp., Proteus mіrabilis, Salmonella spp., Shigella spp. Анаероби: Bacteroides spp. (за винятком Bacteroides fragilis).Фармакокінетика. Після приймання внутрішньо цефадроксил практично повністю всмоктується у верхньому сегменті тонкої кишки. Біодоступність - 95 %. Зв’язування з білками низьке: від 15 до 20 %.Препарат швидко розподіляється у тканинах і рідинах організму, включаючи синовіальну, перикардіальну, перитонеальну рідини; плевральний випіт, жовч, мокротиння, сечу; кістки та м’які тканини. Проходить через плаценту і виділяється у грудне молоко.Виводиться з організму нирками у незміненому вигляді (приблизно 93 %) шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції. Період напіввиведення при нормальній функції нирок становить 1,2 - 1,5 години, при порушеній функції нирок – 20 - 25 годин.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, 2 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Місцезнаходження

Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 139.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.