Цефіксим-Здоров'Я (Cefixime) інструкція із застосування

Цефикс-Здоровье фото, інструкція
Немає Реєстрації
Дозування:
Цефіксим-Здоров'Я капсули по 200 мг №10

Адаптована інструкція

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Антибіотики групи цефалоспоринів

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1 капсула містить цефіксиму тригідрату 230 мг у перерахуванні на цефіксим 200 мг; допоміжні речовини: тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули № 1 із кришечкою білого кольору і корпусом зеленого кольору, що містять порошок жовтувато-білого кольору;

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Антибіотики групи цефалоспоринів

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цефалоспориновий антибіотик III покоління для прийому внутрішньо. Діє бактерицидно, порушуючи синтез клітинної стінки мікроорганізму. Має широкий спектр дії, що включає різні аеробні та анаеробні грампозитивні і грамнегативні мікроорганізми, у т. ч. синьогнійну паличку. Стійкий до β-лактамаз як грампозитивних, так і грамнегативних мікроорганізмів.Фармакокінетика. Добре всмоктується при прийомі внутрішньо, біодоступність становить 45%. Максимальна концентрація в крові досягається через 2,5–4,5 год після перорального прийому. Період напіввиведення – 3–3,5 год. З організму виділяється переважно в незмінному вигляді печінкою (60%) і нирками (40%). Застосування у добовій дозі кумулятивного ефекту не викликає. Високі концентрації препарату довго зберігаються в сироватці крові, жовчі, сечі.

Показання до застосування:

Інфекції, викликані чутливими до препарату мікроорганізмами: в оториноларингології: синусит, тонзиліт, фарингіт, середній отит; інфекції дихальних шляхів: гострий і хронічний бронхіт, пневмонія, плеврит; інфекції жовчних протоків: холангіт, холецистит; захворювання урогенітального тракту: цистит, пієлонефрит, ендометрит, простатит, неускладнена гонорея сечовипускального каналу і шийки матки; інфекції шкіри, м'яких тканин і кісток.Спосіб застосування та дози. Встановлюють індивідуально, з урахуванням тяжкості, перебігу і локалізації інфекції, чутливості збудника. Внутрішньо застосовують дорослим і дітям з масою тіла більше 30 кг – 400 мг одноразово або по 200 мг 2 рази на добу. У дітей залежно від тяжкості захворювання добова доза цефіксиму становить 1,5–8 мг/кг маси тіла. Середня тривалість курсу лікування – 7–10 днів. При неускладненій гонореї сечовипускального каналу і шийки матки – 400 мг 1 раз на добу. При захворюваннях, викликаних Str. pyogenes, курс лікування – не менше 10 днів. При порушенні видільної функції нирок, дозу встановлюють залежно від показника кліренса креатиніну (КК) у сироватці крові: при КК 21–60 мл/хв або у пацієнтів, що перебувають на гемодіалізі, добову дозу необхідно зменшити на 25%; при КК 20 мл/хв та менше або у пацієнтів, що перебувають на перитонеальному діалізі, добову дозу необхідно зменшити вдвічі.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до пеніцилінів та цефалоспоринів, бронхіальна астма, вагітність, період лактації.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Передозування:

У випадку розвитку діареї необхідно виключити розвиток псевдомембранозного коліту, викликаного токсинами Clostridium difficile. Якщо ознаки коліту виражені помірно, досить припинити прийом препарату. У випадку важкого плину показано парентеральне введення рідини та електролітів, білкових препаратів, призначення протимікробних засобів, ефективних щодо Clostridium difficile. Особливості застосування. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до пеніцилінів можливі алергічні реакції на цефалоспоринові антибіотики. У період лікування не можна вживати алкоголь. У процесі лікування може реєструватися пряма реакція Кумбса і хибнопозитивна реакція сечі на глюкозу.З обережністю застосовують для лікування у літніх пацієнтів. При порушенні функції нирок потрібна корекція режиму дозування залежно від величини КК. З обережністю призначають особам похилого віку, пацієнтам з нирковою недостатністю, колітом (в анамнезі).З обережністю застосовують препарат пацієнтам, робота яких потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій (водіям автотранспорту) через можливість появи запаморочення.Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підвищує нефротоксичність поліміксинів і аміноглікозидів. Ефект підсилюють бактерицидні антибактеріальні засоби, послабляють – бактеріостатичні.

Побічні дії:

Алергічні реакції (кропив’янка, гіперемія шкіри, шкірний свербіж, еозинофілія, пропасниця); нудота, блювання, діарея, стоматит, псевдомембранозний ентероколіт, інтерстиціальний нефрит, підвищення активності лужної фосфатази; кандидамікоз, дисбактеріоз; запаморочення, задишка, шум у вухах; лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, розвиток гіповітамінозу В.

Лікарська взаємодія:

Термін придатності:

Зберігати в сухому захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі від 15 0С до 30 0С. Термін придатності –  3 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

Капсули, по 200 мг, № 10 або № 10х2 у контурних чарункових упаковках, розфасовані із “in bulk” фірми “Intermed”, Індія. Виробник. ТОВ Фармацевтична компанія Здоров'я.Адреса. 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

Форма випуску

Капсули.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.