Цетиризин Сандоз (Cetirizine) інструкція із застосування

Цетиризин Сандоз фото, інструкція
Немає Реєстрації

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Сандоз ГмбХ, Австрія, Біохеміштрассе 10, 6250 Кундль, Австрія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: cetirizine;
  • 1 таблетка містить цетиризину дигідрохлориду 10 мг;
  • допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат,  титану діоксид (Е 171), гіпромелоза, макрогол 4000.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

Білі довгасті таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з рискою на одному боці.

Виробник:

Сандоз ГмбХ, Австрія

Місцезнаходження виробника:

Біохеміштрассе 10, 6250 Кундль, Австрія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Цетиризин – антигістамінний засіб ІІ покоління, селективний та потужний блокатор Н1-рецепторів з пролонгованою дією.


Цетиризин не справляє значущого антихолінергічного та антисеротонінового ефекту. У терапевтичних дозах  практично не виявляє седативну активність і не спричиняє сонливість. Цетиризин впливає на ранню гістамінзалежну стадію алергічних реакцій і на пізню клітинну стадію, пригнічує вивільнення гістаміну, зменшує міграцію запальних клітин, таких як еозинофіли. Запобігає виникненню бронхоспазму, індукованого високими концентраціями гістаміну.


Цетиризину дигідрохлорид швидко абсорбується із травного тракту. Максимальна концентрація у плазмі (0,3 мкг/мл) звичайно досягається через 40 - 60 хв після внутрішнього застосування. Максимальний терапевтичний ефект розвивається приблизно через 4 - 8 годин і триває до 24 годин. Приблизно 93% цетиризину зв’язується з білками плазми крові. Об’єм розподілу цетиризину становить приблизно  0,50  л/кг. Застосування в дозі 10 мг протягом 10 днів не приводить до  кумуляції цетиризину. Приблизно 70% введеної дози виділяється нирками переважно у незміненому вигляді. При нирковій недостатності елімінація препарату уповільнюється.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування алергічних захворювань: хронічний (цілорічний) алергічний риніт; сезонний алергічний риніт; алергічний кон’юнктивіт; свербіж різних типів і кропив’янка, включаючи хронічну ідіопатичну кропив’янку, набряк Квінке.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до цетиризину або інших компонентів препарату. Тяжкі форми нефропатії; порушення функції нирок (кліренс креатиніну < 10 мл/хв).

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Препарат містить лактозу, тому його  не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.


Прийом цетиризину слід припинити не менше ніж за 72 години до проведення шкірних проб, оскільки можна отримати хибні результати. 


Як і при прийомі інших антигістамінних препаратів, слід уникати вживання алкоголю.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не рекомендується застосування цетиризину вагітним.


Оскільки цетиризин потрапляє в грудне молоко, він не призначається жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

До з’ясування індивідуальної реакції на цетиризин під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Через відсутність відповідних даних призначати цетиризин немовлятам і дітям до 2 років не рекомендується; у віці з 2 до 6 років препарат рекомендується застосовувати в іншій лікарській формі (розчин).

Спосіб застосування та дози:

Застосовується внутрішньо незалежно від прийому їжі, бажано ввечері.


Діти віком від 12 років і дорослі приймають по 10 мг  (1 таблетка) на добу.


Для дітей від 2 до 12 років доза залежить від  маси тіла:


  • при масі тіла менше 30 кг – по 5 мг (½ таблетки) (у віці з 2 до 6 років препарат рекомендується застосовувати в іншій лікарській формі);
  • при масі тіла більше 30 кг – по 10 мг (1 таблетка), в індивідуальних випадках можливо розділити на  2 окремі дози (по ½ таблетки вранці і ввечері).


Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують корекції дози. Хворі літнього віку можуть виявляти більшу чутливість до препарату, що потребує корекції дози.


Пациенти з порушенням функції нирок.


Інтервал дозування слід регулювати індивідуально, залежно від стану функції нирок. Дозу слід коригувати відповідно до таблиці.


Кліренс креатиніну ( мл/хв)

Доза і частота прийому (*)

≥ 80

10 мг (1 таблетка) на день

50 - 79

10 мг (1 таблетка) на день

30 - 49

10 мг (1 таблетка) через день

10 - 29

10 мг (1 таблетка) кожні 3 дні

< 10

Протипоказано


* Для дітей з масою тіла менше 30 кг  – по ½ таблетки (5 мг), відповідно.


Тривалість застосування препарату визначає лікар. Зазвичай курс лікування складає 7 днів. При сезонному алергічному риніті  курс лікування може тривати 3 - 6 тижнів (у дітей – 2 - 4 тижні). При хронічній ідіопатичній кропив’янці та хронічному алергічному риніті наявні дані свідчать про можливість лікування терміном до 1 року. У випадку підтримуючого лікування астматичних станів алергічного походження термін лікування може становити 6 місяців.

Передозування:

При значному передозуванні може виникати сонливість, тремор, тахікардія, затримка сечовипускання, свербіж, шкірні висипи.


У випадках  передозування слід застосовувати стандартні заходи з видалення препарату та попередження його подальшої абсорбції, зокрема промивання шлунка. Слід спостерігати за подальшим станом пацієнта. Специфічний антидот невідомий.


Цетиризину гідрохлорид не піддається діалізу.

Побічні дії:

Порушення з боку крові і лімфатичної системи: дуже рідко – тромбоцитопенія.


Порушення з боку  імунної системи: рідко – підвищена чутливість; дуже рідко - анафілактичний шок.


Психічні порушення:  не поширені – збудження; рідко – агресія, сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, безсоння.


Порушення з боку нервової системи: поширені – головний біль, сонливість, безсоння;  не поширені – парестезія, запаморочення; рідко – судоми, порушення координації рухів; дуже рідко – непритомність, зміна смаку, тремор.


Порушення зору: дуже рідко – порушення акомодації, нечіткість зору, окуломоторний криз, особливо у дітей.


Серцеві порушення: рідко – тахікардія.


Гастроінтестинальні порушення: поширені – сухість у роті; не поширені – абдомінальний біль, нудота, діарея, порушення травлення, гастрит.


Гепатобіліарні порушення: рідко – порушення функції печінки (підвищення печінкових трансаміназ, лужної фосфатази, гамма-GT і білірубіну); дуже рідко – гепатит.


Порушення з боку шкіри і підшкірних тканин: не поширені –  висипи на шкірі, свербіж; рідко – кропив'янка; дуже рідко – поліморфна еритема, ангіоневротичний набряк.


Порушення з боку нирок і сечової системи: дуже рідко – розлади сечовипускання, енурез, утруднення сечовипускання.


Порушення метаболізму і харчування: рідко – збільшення маси тіла.


Загальні порушення: втомлюваність; не поширені – астенія, нездужання;  рідко – набряки.

Лікарська взаємодія:

Не виявлено несприятливих клінічних взаємодій при одночасному застосуванні цетиризину з псевдоефедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином та азитроміцином, гліпізидом, діазепамом. Зокрема, одночасне застосування разом з макролідами або кетоконазолом не призводило до клінічно значимих змін ЕКГ.


У дослідженні з повторними дозами теофіліну (400 мг раз на добу) та цетиризином реєстрували незначне (16%) зниження кліренса цетиризину, у той час як елімінація теофіліну не змінювалась.


Прийом їжі не знижує ступінь абсорбції цетиризину, проте знижується швидкість абсорбції.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище  25 С в оригінальній упаковці.


Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 7 або по 10 таблеток у блістері; по 1 (1´7) або 2 (2´10) блістери в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Термінологія

Шок

ШОК (фр. choc — удар, поштовх) — це типовий фазовий патологічний процес, який є сукупністю реакцій організму на екстремальну (надзвичайну) дію екзо- та ендогенних чинн...

Галюцинації

Галюцинації — це розлади сприйняття у вигляді відчуттів чи образів, що мимовільно виникають без реального подразника (об’єкта) і набувають для хворого характеру ...

Головний біль

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ — це хворобливе чи не пов’язане із хворобою неприємне відчуття, що локалізується угору від брів до шийно-потиличної ділянки. Г.б. виникає при подразн...

Судоми

Судоми (син. судороги) — це мимовільні м’язові скорочення, викликані підвищеною збудливістю або подразненням рухових нейронів на різних рівнях нервової системи. ...

Тахікардія

Тахікардія (лат. tachycardia < грец. tachys — швидкий + kardia — серце) — це підвищення ЧСС до 100 уд./хв і більше. Тахікардія проявляється прискоренням пульсу, можливе відчуття ...

Гепатит

Гепатит (грец. ἡπατῖτις от ἥπαρ — печінка) — це запальні захворювання печінки, як правило вірусного походження.ВООЗ визнає гепатит як небезпечне захворювання.У 20...

Кропив'янка

Кропив'янка (лат. urticaria) — це алергічне захворювання, пов’язане з порушенням проникності судинної стінки і місцевим набряком. Характеризується утворенням на шкірі...

Еритема

ЕРИТЕМА (лат. erythema < грец. erythrоs — червоний) — це ділянка гіперемованої шкіри або слизової оболонки у вигляді плями, в основному запального характеру. Термін «Е.» т...

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.