Цфд/Саг-М (Combined drugs) інструкція із застосування

Цфд/Саг-М фото, інструкція
Дозування:
Цфд/Саг-М розчин антикоагул. по 63 мл у конт. + р-н консерв. по 100 мл у конт. №1

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ПАЛЛ Медікал Асколі для "ПАЛЛ ГмбХ", Італія/Німеччнина

Фармакотерапевтична група:

Диуретичні засоби. Розчин осмотичних диуретиків.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діючі речовини: 100 мл розчину ЦФД містять:кислоти лимонної (моногідрату) 327 мг;натрію цитрату (дигідрату) 2630 мг;натрію дигідрогену фосфату (моногідрату) 222 мг;глюкози моногідрат (декстрози) 2550 мг;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій;100 мл розчину САГМ містять:натрію хлориду 877 мг;аденіну 17 мг;глюкози моногідрат (декстрози) 900 мг;манітолу 525 мг;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорі, безбарвні рідини без запаху.

Виробник:

ПАЛЛ Медікал Асколі для "ПАЛЛ ГмбХ", Італія/Німеччнина

Фармакотерапевтична група:

Диуретичні засоби. Розчин осмотичних диуретиків.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. До складу антикоагулянта ЦФД входить кислота лимонна, яка виконує роль стабілізатора. Натрію цитрат запобігає згортанню, зв’язуючи кальцій, тим самим блокує кілька кальційзалежних етапів каскаду згортання. Натрію дигідрофосфат сприяє підтриманню лужних значень рН у процесі зберігання. Декстроза – це основний метаболіт, який використовується еритроцитами для підтримання утворення АТФ в процесі гліколізу. До складу консерванта САГ-М входить аденін – субстрат, з якого еритроцити синтезують АТФ, унаслідок чого зростає їхня життєздатність. Декстроза – це основний метаболіт, який використовується еритроцитами для підтримання утворення АТФ у процесі гліколізу. Манітол стримує гемоліз на низькому рівні завдяки тому, що підтримує зовнішній колоїдо-осмотичний тиск, тим самим збільшуючи резистентність ліпідного шару мембрани еритроцитів. Натрію хлорид забезпечує необхідну ізоосмію еритроцитів з навколишнім середовищем, надає дезагрегуючої дії.Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання до застосування:

Для консервування донорської або аутологічної крові, еритроцитарної маси концентрату тромбоцитів, плазми.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Забороняється використовувати контейнер, якщо він пошкоджений або розчин у ньому мутний.Термін використання контейнерів з моменту відкриття упаковки з алюмінієвої фольги становить 10 діб.

Особливості застосування:

Застосування розчину не впливає на біологічні властивості крові. Донорська кров або еритроцитарна маса, законсервована за допомогою розчинів ЦФД/САГМ, може зберігатися при температурі від 4 до 6 °С протягом 35 діб.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дані відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Дані відсутні.

Спосіб застосування та дози:

Донорську або аутологічну кров збирають в необхідній кількості у перший полівінілхлоридний контейнер з розчином антикоагулянта ЦФД. Під час забору кров ретельно змішується з антикоагулянтом. Доза антикоагулянта ЦФД становить 14 мл на 100 мл цільної людської крові. У контейнері ємністю 600 мл кількість антикоагулянта становить 63 мл.Після цього проводиться центифугування – 3 400 об/хв. Після центрифугування плазма переводиться у контейнер для плазми. Після цього до еритроцитарної маси, яка залишилась у контейнері 2, додається 100 мл розчину САГМ з контейнера 4.Доза консервуючого розчину САГ-М становить 100 мл на 200 мл еритроцитарної маси. У контейнері ємністю 400 мл кількість консерванту становить 100 мл.

Передозування:

При швидкому переливанні (швидкість інфузії більше 5 мл/хв) великої кількості компонентів крові, заготовлених при використанні гемоконсерванта, може розвинутися цитратна нефротоксичність і гепатотоксичність, гіпокаліємія; при швидкому масивному переливанні холодних компонентів крові може виникати гіпотермія з ризиком розвитку аритмії, гіпоксія.

Побічні дії:

Реакції гіперчутливості.

Лікарська взаємодія:

Не можна додавати інші лікарські засоби при зберіганні крові у консерванті.

Термін придатності:

2 роки при закритій упаковці з алюмінієвої фольги.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі (18-30 °С).Якщо упаковка з алюмінієвої фольги відкрита або пошкоджена, термін зберігання становить 30 днів.

Форма випуску / упаковка:

63 мл розчину антикоагулянта ЦФД у полівінілхлоридному контейнері ємністю 600 мл; 100 мл розчину консерванта САГ-М у полівінілхлоридному контейнері ємністю 400 мл.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Не змішувати з будь-якими іншими лікарськими засобами.

Місцезнаходження

Зона Інд. Камполунго 45/47 63100 Асколі Пічено, Італія.

Додаткові дані

Дозування:
Цфд/Саг-М розчин антикоагул. по 63 мл у конт. + р-н консерв. по 100 мл у конт. №1
Реєстрація:
№ UA/5947/01/01 від 30.05.2012. Наказ № 403 від 30.05.2012
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.