Автор: Волошонович Алла
Врач эндокринолог
Дата оновлення: 13 April 2020

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Непосредственное производство: Фармацеутіше Фабрік Монтавіт ГмбХ, Австрія

Фармакотерапевтична група:

Жовчогінні засоби.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: 5 мл містять 200 мг екстракту артишоку рідкого (у співвідношенні 4-6:1), стандартизованого по вмісту не менше 0,5 % кофеїлхінних кислот у перерахунку на вміст хлорогенової кислоти;допоміжні речовини: етанол 96 %, кислота бензойна (Е 210), ароматизатор апельсиновий, сахароза, карамель (Е 150 а і Е 150 в), вода очищена.

Лікарська форма:

розчин

Основні фізико-хімічні властивості:

Виробник:

Фармацеутише Фабрик Монтавит ГмбХ, Австрия

Фармакотерапевтична група:

Жовчогінні засоби.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Функціональна диспепсія, дискінезія жовчовивідних шляхів, порушення травлення після вживання жирної та важкоперетравлюваної їжі; холестази; постхолецистектомічний синдром.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; непрохідність жовчовивідних шляхів, емпієма жовчного міхура, гострий гепатит, печінкова недостатність. Дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат містить спирт (34 %). 1 чайна ложка містить приблизно 1,35 г спирту, тому не рекомендується призначати препарат вагітним та в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діюча речовина не впливає на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механічними засобами, але слід враховувати, що до складу препарату входить спирт. Враховуючи вміст спирту в препараті, не слід призначати Цинарікс дітям віком до 12 років, хворим на алкоголізм та пацієнтам з епілепсією. З обережністю застосовувати у хворих на цукровий діабет (містить цукор).

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям старше 12 років – по 1 - 2 чайні ложки на добу внутрішньо перед вживанням їжі. Тривалість курсу лікування залежить від перебігу та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Тривалість середнього курсу – 2 тижні.

Передозування:

Не описане.

Побічні дії:

При тривалому застосуванні препарату у високих дозах можливий розвиток діареї. При підвищеній чутливості до компонентів препарату можливий розвиток алергічних реакцій.

Лікарська взаємодія:

Не виявлені

Термін придатності:

Не описане.

Умови зберігання:

3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл у флаконі з кришечкою, упакованому в індивідуальну картонну коробку. По 100 мл у флаконі з кришечкою, упакованому в індивідуальну картонну коробку. По 250 мл у флаконі з кришечкою, упакованому в індивідуальну картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Врач эндокринолог
Кандидат медичних наук

Луганский государственный медицинский университет