Цитохром-С (Cytochrom C) інструкція із застосування

Цитохром-С фото, інструкція
Дозування:
Цитохром-С розчин д/ін. 0,25 % по 4 мл в амп. №10

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

Безпосереднє виробництво: ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК».

Фармакотерапевтична група:

Антиаритмічні препарати IВ класу.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

діюча речовина: цитохром-С;1 мл розчину містить цитохрому-С 2,5 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма:

розчин

Виробник:

ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК».

Фармакотерапевтична група:

Антиаритмічні препарати IВ класу.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат належить до групи антигіпоксичних засобів і є ферментом, який бере участь у процесах тканинного дихання. Залізо, яке міститься у простетичній групі Цитохрому-С, здатне оборотно переходити з окисненої у відновлену форму. Введення препарату збільшує його вміст у тканинах, нормалізує та прискорює окисно-відновні реакції, утилізацію кисню та зменшує гіпоксію. Цитохром-С має цитопротекторні, антигіпоксичні та антиоксидантні властивості.Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії як засіб, що поліпшує тканинне дихання при таких станах:хронічна ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда;повторна фібриляція або тахікардія шлуночків;перед і після оперативного втручання з приводу уроджених та набутих вад серця (з метою попередження шоку);асфіксія новонароджених;період ремісії бронхіальної астми, астматичні стани;вірусний гепатит, ускладнений печінковою комою;стареча дегенерація сітківки;отруєння снодійними препаратами, окисом вуглецю.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.Застосування у період вагітності або годування груддю.Перед застосуванням препарату слід зважити співвідношення ризик/користь для цієї групи пацієнтів.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Не вивчена. У випадках, якщо під час лікування препаратом Цитохром-С спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Залежно від патології та тяжкості стану препарат можна вводити внутрішньовенно струминно, внутрішньовенно краплинно та внутрішньом’язово.При захворюваннях серця препарат вводити у 200 мл 0,9 % розчину натрію хлориду для інфузій або 5 % розчину глюкози внутрішньовенно краплинно (30-40 крапель за 1 хвилину) протягом 6-8 годин. За добу дорослим вводити 12-32 мл препарату.У післяопераційному періоді (операції з приводу уроджених та набутих вад серця) вводити внутрішньовенно струминно 2 рази на добу по 4 мл (10 мг) на ін’єкцію. При тяжкому стані (травма, шок, печінкова кома, отруєння снодійними препаратами та окисом вуглецю) призначати внутрішньовенно струминно дорослим у дозі 20-40 мл (50-100 мг). При асфіксії новонароджених препарат вводити у пупкову вену протягом перших 2 хвилини після народження у дозі 4 мл (10 мг).При бронхіальній астмі Цитохром-С призначати внутрішньом’язово 2 рази на добу по 2-4 мл (5-10 мг) на ін’єкцію. Курс лікування – 14-25 днів.В інших випадках препарат вводити повільно внутрішньовенно струминно або внутрішньом’язово дорослим у дозі 4-8 мл 1-2 рази на добу. Курс лікування – 10-14 днів.Діти. Препарат можна застосовувати дітям від народження за показаннями.

Передозування:

Можливі прояви гіперчутливості, які потребують відміни препарату та призначення симптоматичної терапії.

Побічні дії:

Загальні розлади та реакції у місці введення: озноб з підвищенням температури (при швидкому внутрішньовенному введенні розчину Цитохрому-С), акроціаноз, ціаноз, дискомфорт у грудях, загальна слабкість, відчуття жару, набряк, осиплість голосу; реакції у місці введення, у т.ч. свербіж, набряк.З боку серця: тахікардія.З боку судин: артеріальна гіпотензія.З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі анафілактичні реакції.З боку шкіри та підшкірних тканин: гіперемія, еритема, свербіж, кропив’янка, висипи, у т.ч. зливні, ангіоневротичний набряк, у т.ч. набряк обличчя.З боку дихальної системи, органів грудної клітини та середостіння: бронхоспазм, утруднення дихання.З боку нервової системи: сонливість, запаморочення, головний біль.З боку шлунково-кишкового тракту: здуття живота, блювання, нудота, біль в епігастрії та внизу живота.

Лікарська взаємодія:

Препарат зменшує токсичність серцевих глікозидів, посилює їхню позитивну інотропну дію.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 4 мл в ампулі; по 5 або по 10 ампул у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Несумісність

Препарат не слід змішувати в одному шприці з іншими лікарськими засобами.

Додаткові дані

Дозування:
Цитохром-С розчин д/ін. 0,25 % по 4 мл в амп. №10
Реєстрація:
№ UA/5271/01/01 від 05.01.2017. Наказ № 7 від 05.01.2017
МНН:

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.