Турусол (Combined drugs) інструкція із застосування

Адаптована інструкція
Лікарська форма:
розчин
Виробник:
Безпосереднє виробництво: Юрія-Фарм, ТОВ.
Фармакотерапевтична група:
Розчинники та засоби для розведення, включаючи іригаційні розчини.
Категорія відпуску:
Без рецепта.
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Офіційна інструкція
Склад:
діючі речовини: 1 мл розчину містить сорбіту 27 мг і маніту 5,4 мг;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.
Лікарська форма:
розчин
Основні фізико-хімічні властивості:
прозора, безбарвна рідина.
Виробник:
Юрія-Фарм, ТОВ.
Фармакотерапевтична група:
Розчинники та засоби для розведення, включаючи іригаційні розчини.
Фармакологічні властивості:
При абсорбції препарату в судинне русло манітол незначною мірою метаболізується у печінці з утворенням глікогену та екскретується нирками. Абсорбція сорбітолу спричиняє незначне підвищення рівня лактату плазми, оскільки сорбітол бере участь у метаболізмі лактату з пірувату, рівень лактату плазми недостатній для розвитку метаболічного ацидозу. У випадках абсорбції препарату його складові швидко екскретуються нирками.
Показання до застосування:
Застосовується як іригаційна рідина при ендоскопічних операціях та діагностичних процедурах: трансуретральній резекції простати та інших трансуретральних хірургічних процедурах, гістероскопії, артроскопії.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до препарату, тяжка серцева недостатність, дегідратація, гіперосмолярний стан, ниркова недостатність із порушенням фільтраційної функції нирок, гостра ниркова недостатність з тривалістю анурії понад 12 годин, набряк легенів, геморагічний інсульт, гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіпокаліємія, коматозні стани.
Особливості застосування:
З обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи та нирковою недостатністю.
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Застосування у період вагітності або годування груддю не вивчено, тому не рекомендується застосовувати препарат цій категорії пацієнтів.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Препарат застосовувати тільки в умовах стаціонару.
Діти:
Застосування дітям не вивчено, тому не рекомендується застосовувати препарат цій категорії пацієнтів.
Спосіб застосування та дози:
При застосуванні препарату Турусол® використовується одноразова стерильна система. Рекомендована висота контейнера над рівнем операційного поля – не вище 60 см, це мінімізує можливість внутрішньосудинної абсорбції препарату. Кількість препарату залежить від об’єму і тривалості оперативного втручання.
Передозування:
Швидке введення препарату у дозах, що перевищують 5000 мл, може призвести до збільшення об’єму позаклітинної рідини, гіпонатріємії і гіперкаліємії, а також до перенавантаження серця об’ємом, особливо у хворих з гострою або хронічною нирковою недостатністю, зневоднення організму. Лікування симптоматичне.
Побічні дії:
Порушення обміну речовин, метаболізму: зневоднення організму, порушення водно-сольового балансу, гіпонатріємія, гіпокаліємія, гіперосмолярність плазми крові.Кардіальні порушення: тахікардія, біль за грудниною, зниження артеріального тиску, набряк легенів, посилення недостатності кровообігу.Неврологічні розлади: судоми, галюцинації, головний біль.Шлунково-кишкові розлади: диспепсія, нудота, блювання, діарея.Інші: слабкість, набряк обличчя.
Лікарська взаємодія:
Не вивчалась.
Термін придатності:
3 роки.
Умови зберігання:
Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.
Форма випуску / упаковка:
По 1000 мл або 2000 мл, або 3000 мл, або 5000 мл у контейнерах полімерних.
Категорія відпуску:
Без рецепта.
Додатково:
Місцезнаходження
Україна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.
Додаткові дані
Увага
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.
Редакція

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет