Упсавіт Вітамін С (Ascorbic acid (vit C)) інструкція із застосування

Упсавит Витамин С фото, інструкція
Дозування:
Упсавіт Вітамін С таблетки д/жув. по 500 мг №15 у тубах

Адаптована інструкція

Лікарська форма:

таблетки

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Брістол-Майєрс Сквібб, Франція

Фармакотерапевтична група:

Периферичні вазодилататори. Пентоксифілін.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

1таблетка містить 0,500 г аскорбінової кислоти (у формі аскорбінової кислоти - 0,250 г і натрію аскорбату- 0,285 г, що еквівалентно 0,250 г аскорбінової кислоти);допоміжні речовини: манітол, рибофлавіну натрію фосфат, аспартам, тальк, магнію стеарат, ароматизатор апельсиновий.

Лікарська форма:

таблетки

Основні фізико-хімічні властивості:

світло-жовта плоска таблетка зі скошеними краями і характерним апельсиновим запахом та смаком;

Виробник:

Брістол-Майєрс Сквібб, Франція

Фармакотерапевтична група:

Периферичні вазодилататори. Пентоксифілін.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Вітамін С (або аскорбінова кислота) відіграє важливу роль у життєдіяльності організму. Маючи сильно виражені відновні властивості, він бере участь у регулюванні окисно-відновних процесів, вуглеводного обміну, згортанні крові, регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів. Однію з важливих фізіологічних функцій вітаміну С є співучасть у синтезі колагену і проколагену та нормалізації проникності капілярів. Однак організм не здатний самостійно виробляти вітамін С, і потреби організму в ньому можуть бути забезпечені тільки за рахунок зовнішніх джерел. За певних умов потреба у вітаміні С може збільшуватися, наприклад у період активного росту, при фізичному чи розумовому перенапруженні, при інфекційних захворюваннях, у тому числі при грипі.Фармакокінетика.Кислота аскорбінова (вітамін С) легко всмоктується у травному каналі. Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньої секреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарах надниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вище, ніж у плазмі крові. Кислота аскорбінова частково метаболізується до щавлевої кислоти або інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незміненому вигляді. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального її запасу в організмі, що у свою чергу оцінюється в 1 500 мг. Вважається, що цього запасу організму вистачає на 1-1,5 місяці за відсутності вітаміну С в їжі. Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1 500 мг. У хворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть при введенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведення кислоти аскорбінової становить від 12,8 до 29,5 доби.

Показання до застосування:

Лікування гіпо- та авітамінозу вітаміну С, для підвищення захисних сил організму у комплексній терапії ОРВІ, грипу; у період одужання після тривалих захворювань, при астенічному стані.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти або будь-якого компонента препарату. Тромбози і тромбофлебіти. Фенілкетонурія, оскільки препарат містить аспартам. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Оскільки вітамін С має легку стимулюючу дію на центральну нервову систему, не рекомендується приймати цей препарат на ніч. Прийом препарату в дозі більше 1 г у деяких осіб може спричинити печію та діарею. При цукровому діабеті вітамін С може впливати на дію реагентів, що використовуються при проведенні аналізів крові і сечі. У зв'язку зі стимулюючим впливом аскорбінової кислоти на утворення кортикостероїдних гормонів при застосуванні у великих дозах потрібен контроль функції нирок і артеріального тиску. При проведенні аналізів слід враховувати, що прийом великих доз препарату (більше 2 г на добу) може негативно вплинути на показники результатів аналізів креатиніну і глюкози.Вагітність та лактація. У період вагітності та лактації при необхідності препарат може призначатися лікарем.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Діти:

Спосіб застосування та дози:

Дорослим і дітям старше 12 років призначають приймати по 1 таблетці на добу протягом 1 – 2 тижнів. При грипі, доза препарату становить 2 таблетки на добу протягом тижня, надалі - 1 таблетка на добу.Приймати після їди. Таблетку треба розжувати.

Передозування:

Гостре передозування препарату практично неможливо, оскільки неабсорбована аскорбінова кислота швидко виводиться із сечею. Однак при тривалому застосуванні вітаміну С у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що вимагає контролю стану останньої.

Побічні дії:

При прийомі великих доз (більше 1 г) в окремих випадках можливо виникнення диспептичних розладів або дизуричних явищ, пов'язаних з появою в сечі солей- уратів або оксалатів.

Лікарська взаємодія:

Вітамін С підвищує всмоктування пеніциліну, заліза, зменшує дію гепарину і непрямих антикоагулянтів, збільшує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами. Одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Його можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз аскорбінової кислоти особам, що лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфірам-алкоголь. Великі дози препарату знижують ефективність трициклічних антидепресантів, нейролептиків – похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну, порушують виведення мексилетину нирками.

Термін придатності:

ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.Зберігати при температурі не вище 30 °С.Термін придатності – 4 роки.

Умови зберігання:

Форма випуску / упаковка:

По 15 таблеток у поліпропіленовій тубі; 1 або 2 туби у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Загальна характеристика

міжнародна назвакислота аскорбінова;

Форма випуску

Таблетки для жування.

Адреса

47000 Франція, м. Ажан, авеню Д-ра Жана Брю 304.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.